CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Bře 2024 04:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Pro 2008 22:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
ovar napsal:
Ono se to nezdá když má tak skrčený nohy v tý skleničce,ale fakt měl kolem osmi centimetrů!!! (s nataženýma nohama) nekecám :lol: :mrgreen:

Jednou se jdu v noci....,chci rozsvítít a jen tak intuitivně kouknu na vypínač.Přes celou plochu toho velkoplošnýho bylo COSI.Odkud to vylezlo nevím,dost jsem se lekl,což nemám ve zvyku.No do ruky jsem to nevzal a měl jsem co dělat abych to vyhodil ven.Je to hrozně rychlý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Pro 2008 22:42 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
TAVOSS napsal:
ovar napsal:
Ono se to nezdá když má tak skrčený nohy v tý skleničce,ale fakt měl kolem osmi centimetrů!!! (s nataženýma nohama) nekecám :lol: :mrgreen:

Jednou se jdu v noci....,chci rozsvítít a jen tak intuitivně kouknu na vypínač.Přes celou plochu toho velkoplošnýho bylo COSI.Odkud to vylezlo nevím,dost jsem se lekl,což nemám ve zvyku.No do ruky jsem to nevzal a měl jsem co dělat abych to vyhodil ven.Je to hrozně rychlý.


Je to tu zamořený pavoukama :lol:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 10 Pro 2008 21:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
A limoncellom :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 18 Úno 2009 19:49 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
TAVOSS napsal:
Ty potvory smutnice jsou nezničitelný. :evil: To co poletuje chytám na žluté lepové destičky a do vody na zalití dávám Zolone.Jsou ale asi odolný.Babička to řeší SORBITOLEM a smutnice na kytkách nemá. :idea: Já to zatím nezkoušel,nesehnal jsem Sorbitol. :mrgreen:


Před dvěma měsíci jsem proti smutnicím použil jeden experiment a zdá se, že vyšel. Je netradiční a určitě se nebude mnoha lidem zamlouvat. Je podle mě ale trvalý! a zatím teda 100% úspěšný. Ale dva měsíce testování jsou asi pořád dost málo.

Jde o to, že stačí do všech květináčů dát na povrch substrátů 1-2 cm vrstvu kokosového substrátu (anebo možná i něčeho jiného). Smutnice, mušky, to nepovažují za zeminu a ignorují to stejně jako třeba parapet. Co se ale stane s larvami, to nevím. Když jsem to udělal doma, tak se brzy mušky ztratily a na površích toho kokosového substrátu jsem neviděl žádné "svlečené kukly".

Když jsem zvažoval nevýhody mého počinu, napadly mě dvě: 1. estetika (kokosový substrát má světle hnědou barvu), 2. na povrchu rychle vysychá, takže se hmatem nedá zjistit vlhkost zbytku půdy. Myslím, že je důležité, aby vrstva toho substrátu byla neporušená - aby nepropouštěla zápach zeminy, který by smutnice přitahoval.

Jelikož je ten substrát vzdušný a měl by být ve všech ohledech neutrální a neškodný (je přeci určen pro klíčení semen), tak jsem na žádné jiné nevýhody nepřiše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 18 Úno 2009 22:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Taiko,výborný podnět,mám dojem že jsi se strefil. :!: Já jsem před týdnem použil tuto"hmotu" do substrátu na klíčení a smutnice jsou fuč.Jenže jsem v tu samou dobu instaloval nové typy zářivek,tak si nejsem jist co to způsobilo. :?: Faktem je,že že co jsem zabalil kdy do kokosového vlákna(taková ta cihla co se dává nabobtnat) nikdy nechytlo žádnou plíseň ani hnilobu.Protože to nemám vyzkoušené více jak 5 let(s výjimkou Tilandsie),tak jsem to zatím nikde nepsal.Řekl bych,že máš podstatný bod! :idea: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 11:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
No, já to testuji dva měsíce :lol: Ale napíšu to raději všude. Čím více lidem se ta myšlenka zalíbí, tím více se jich může rozhodnout to zkusit a čím více pak bude ohlasů, ať už pozitivních nebo negativních, tím lépe.

Také jsem si ale říkal, jestli se třeba neztratily z nějakého jiného důvodu. Jenže mě nenapadá z jakého. Jediné, co se trošku měnilo, bylo počasí venku :lol: Jinak u mě doma je jedinou změnou ten substrát na povrchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 11:11 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
dnes jsem poprvé otestoval nový přípravek na přírodní bázi udajně ma učinkovat na všechny škůdce bez vyjímky. Uvidíme dnes jsem s ním postříkal mšice, molice a sem tam byla i sviluška. Přípravek mi poslala sestra z USA název je Neem oil ( nimbový olej) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 15:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Zdenìk napsal:
dnes jsem poprvé otestoval nový přípravek na přírodní bázi udajně ma učinkovat na všechny škůdce bez vyjímky. Uvidíme dnes jsem s ním postříkal mšice, molice a sem tam byla i sviluška. Přípravek mi poslala sestra z USA název je Neem oil ( nimbový olej) :D


To jsem docela zvědav na výsledky.Určitě to bude něco jako u nás dostupný Biooil.Ale snad ta novinky bude lepší :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 16:47 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Lemon napsal:
To jsem docela zvědav na výsledky.Určitě to bude něco jako u nás dostupný Biooil.Ale snad ta novinky bude lepší :)

No právě. Nezdá se mi taky ta "olejová báze" :roll: Ale nebudeme předbíhat, třeba výsledky budou lepší.. :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 17:57 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
ofocený obal Neem oil


Přílohy:
IMG_3737.JPG
IMG_3737.JPG [ 58.49 KB | Zobrazeno 669 krát ]
IMG_3733.JPG
IMG_3733.JPG [ 100.11 KB | Zobrazeno 676 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 21:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Tak jsem si to včera pochválil a dneska je zase všechno jinak.Smutnice vylétly,jednalo se asi pouze o pauzu mezi jednotl. generacemi. :evil: Taky nemám ten kokos všude .Ale zdá se mi že tam,kde je,opravdu žádné potvory nejsou. :?: Budu to dál sledovat.Taky mne hodně zajímají přípravky proti nesmrtelným sviluškám.Ne a ne se jich zbavit a mám neblahý dojem,že začínají být odolné proti přípravku,který používám.Každopádně více hlav,více poznatků!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 19 Úno 2009 21:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
TAVOSS napsal:
Tak jsem si to včera pochválil a dneska je zase všechno jinak.Smutnice vylétly,jednalo se asi pouze o pauzu mezi jednotl. generacemi. :evil: Taky nemám ten kokos všude .Ale zdá se mi že tam,kde je,opravdu žádné potvory nejsou. :?: Budu to dál sledovat.Taky mne hodně zajímají přípravky proti nesmrtelným sviluškám.Ne a ne se jich zbavit a mám neblahý dojem,že začínají být odolné proti přípravku,který používám.Každopádně více hlav,více poznatků!


Myslím si, že pokud mají smutnice kde klást svá vajíčka, tak nezmizí nikdy :( Já jsem tu "ochrannou vrstvu" dával do květináčů postupně a postupně sledoval. Tam, kde jsem ji dal, už jsem smutnice nenašel (kromě několika vyjímek) a tam, kde ještě nebyla, jsem smutnice našel vždy (stačí trošku projet prstem po povrchu a ono jich pár vylétne). Když už mi nakonec zbyl jediný květináč bez kokosu, stačilo mi každé ráno s ním trošku zatřepat a plácat po všem, co se pohnulo. Nakonec jsem zadělal všechno a pár dní jsem plácal poletující zbylé smutnice ... a byl pokoj.

Zvláštní na tom ještě je, že na povrchu toho kokosového substrátu jsem nenašel žádné "svlečené kukly", přestože jsem si jistý, že než jsem jej tam nanesl, bylo v květináči jistě alespoň několik larev smutnic. Takže je možné, že i samotné larvy považují kokosový substrát za něco, co by měly "obejít", ale do čeho by se jim určitě nechtělo lézt.

Možná jsou dva měsíce pozorování málo, ale jinak si zmizení smutnic nedokážu vysvětlit. A jak jsem psal ... když jsem měl polovinu květináčů s kokosem a polovinu bez, tak v té půlce s kokosem jsem nic nenašel a v tom zbytku v průměru 3 smutnice na jeden květináč. To mi připadalo natolik průkazné, že jsem ten kokos dal všude. A pokud ty smutnice nezískaly chameleoní schopnost maskování se, pak tady nejsou. Malí pavoučci pod parapetem mi sice nepoděkují, ale pro mě a pro rostliny to je úleva.

A až se budu pokoušet nechat něco vyklíčit, bez kokosu do toho nepůjdu. Smutnice mi totiž sežraly i semínka a kořínky klíčků, které jsem měl čistě jenom v perlitu. Což mě dost překvapilo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 20 Úno 2009 08:06 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
TAVOSS napsal:
Tak jsem si to včera pochválil a dneska je zase všechno jinak.Smutnice vylétly,jednalo se asi pouze o pauzu mezi jednotl. generacemi. :evil: Taky nemám ten kokos všude .Ale zdá se mi že tam,kde je,opravdu žádné potvory nejsou. :?: Budu to dál sledovat.Taky mne hodně zajímají přípravky proti nesmrtelným sviluškám.Ne a ne se jich zbavit a mám neblahý dojem,že začínají být odolné proti přípravku,který používám.Každopádně více hlav,více poznatků!


na svilušky se musí přípravky střídat hodně často maximálně 3 postřiky za sebou stejným přípravkem pak je nutná změna. Vždy se najde nějaká mrcha, která to přežije a odolnost předá další generaci. Pak to vypadá jako bys je stříkal čistou vodou :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 20 Úno 2009 16:05 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Dnes jsem provedl kontrolu a zdá se, že to co dostalo přímý zásah je po smrti. Musím použít více smáčedla pro dokonalý učinek. Odhadem padlo 90% populace mšic na mladých výhonech citrusů v mém nejteplejším skleníku, kde zimuji tropické rostliny :D U svilušek to vypadá taky hodně nadějně. Molice jsem zatím nezjistil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 28 Bře 2009 13:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
Ohledně kokosového substrátu proti smutnicím:

Koupil jsem si teď nový, od jiné firmy a zjistil jsem, že je o dost jiný než ten první. Za prvé nějak divně smrdí (jako by byl zkvašený - takový alkoholový nádech) a za druhé je mnohem více vláknitý. Ten můj první nepáchnul vůbec a byl nadrobno nasekaný.

Tak doufám, že nebude mít jiné vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz