CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Bře 2024 03:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 28 Bře 2009 18:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Možno po ceste skysol. Tak ho prevar vo vode a potom nasekaj podľa libosti a je to. :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 29 Bře 2009 15:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
Teď mi to připadá spíše jako pach lepidla. No, rozhodně se mi to nelíbí. Asi si koupím další a ve stejném obchodě, jako ten první a zapíšu si značku.

Rozhodně by neměl nikde nijak kysnout. Prodává se totiž slisovaný do pevné suché kostky. Aby se mohl použít, musí se doma namočit. No a tenhle nový hned po namočení zapáchá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 11 Dub 2009 14:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
Tak jsem si byl koupit kokosový substrát do zahradnictví, kde jsem jej kupoval prvně a u toho také zůstanu. Jde o substrát Cocopress od firmy Seva-Seed (je na něm napsáno, že je přímo určen pro rostliny). Tento substrát nepáchne a má podle mě ideální strukturu. Když jsem předtím koupil kokosový substrát v Obi, od jiné firmy (už nevím jaké - je na něm napsáno, že je určen hlavně pro zvířata do terárií atd.), tak páchnul ... fakt jako nějaké lepidlo. A jeho struktura byla mnohem více vláknitá - byl méně nasekaný. Tomu už já osobně nedůvěřuji. Takže jestli si budete kokosový substrát kupovat, mějte na vědomí, že mohou být různé.

Máme tady jaro a s ním spojené otevírání oken a tudíž možnost, že se nám do bytů a domů dostanou všelijací hmyzáci. Už se mi tu zase objevilo pár smutnic. Zatím jsem jich napočítal za poslední týden asi deset. Když jsem ale kontroloval zeminy chráněné tím kokosovým substrátem, žádnou jsem nenašel. Ale když jsem zatřepal kelímkem, ve kterém mi klíčí řeřicha (žádný kokosový substrát), hned dvě smutnice vyletěly.

Budu dál zvědavě pozorovat účinky kokosového substrátu a průběžně informovat. Doufám, že se dlouhodobě osvědčí a neobjeví se žádné vedlejší nežádoucí účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 11 Dub 2009 16:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
To bych mohl skusit! :idea:
Mě ty smutnice doslova ser..! :evil:
Už jsem skoušel snad všecho a porát ty mrchy někde přežijí! :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 20 Úno 2011 10:46 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Zdravím, tak nejdřív sem doma našel v mým největším květňáku ty malý stonožky :) (uplnej mrak, sou tam aj s děckama ... (už jenom čekám kdy po mě budou chtít sociální dávky :D :mrgreen: ) a pak sem našel tento topic. Jsou mě ty potvory tak nějak nesympatycký, tudíž prosím o radu ... zlikvidoval jste je teda někdo nějak ? Díky.

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 08 Bře 2011 21:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Píšou mně pěstitelé, že bylo v televizi něco nějaké česnekové dýmovnici na škůdce. Co o tom víte ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Bře 2011 14:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
Píšou mně pěstitelé, že bylo v televizi něco nějaké česnekové dýmovnici na škůdce. Co o tom víte ?

také jsem to viděla, bylo to zajímavé, ale v obchodě o tom ni nevěděli, nikde jsem na to zatím nenarazila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Bře 2011 15:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
Petře, tohle je na webu loskutáka. Zatím jsem nic jiného nenašel, ani kdo to vyrábí a prodává :)

Představíme vám dýmovnici, která bez vedlejších účinků hubí řadu škůdců ve skleníku nebo zimní zahradě. Je to zajímavý ekvivalent k chemické ochraně. Jedná se o letošní novinku s širokým spektrem použití nyní i později za vegetace.
Zima končí a nás určitě zajímá, jak očistit skleník nebo zimní zahradu od různých škůdců, abychom zdárně mohli pěstovat své rostliny. Zejména v obytných zimních zahradách nechceme zbytečně používat razantní chemické přípravky.

Pomoci by nám mohly dýmovnice, kde je účinnou látkou koncentrovaná česneková silice. Dýmovnice prostě ve zvoleném místě vyhoří, silice se uvolní do prostoru a škůdcům se nebude ani trochu líbit.

Jedná se o čistě biologický přípravek, bez jakéhokoliv škodlivého dopadu na člověka (pomineme-li krátkodobě typický česnekový pach). Jedná se o univerzální přípravek k hubení širokého spektra savých škůdců.

Jak dýmovnice aplikovat:
- Všechna okna/dveře prostoru se zavřou a podle potřeby důkladně utěsní, aby dým neunikal ze skleníku/zimní zahrady do okolí.
- Zalijí se všechny rostliny a listy se nechají oschnout - při aplikaci by měly být suché.
- Dýmovnice se umístí doprostřed skleníku a zapálí se. Dává se 1 dýmovnice na skleník/zahradu. Po zapálení se olejnatá silice postupně uvolňuje ve formě kouře a snadno naplní vymezený prostor. Dým nezanechává na rostlinách žádná chemická rezidua a nepoškozuje užitečné organizmy.
- Skleník se nechá min 2 hodiny zavřený, lépe do druhého dne.
- Není zde žádná ochranná lhůta, okamžitě po vyhoření můžete do prostoru vstupovat, rostliny neobsahují žádná rezidua. Jen je žádoucí pro dobrý účinek raději nevětrat, nechodit, aby dým mohl déle působit.


Princip působení:
Olejnatá silice zvyšuje disperzi živin a dodává rostlinám látky, které zvyšují jejich obranyschopnost a odpuzují široké spektrum škodlivého hmyzu a roztočů. Používá se především ve sklenících a zimních zahradách. Pomůže nám zbavit se například mravenců, švábů, mšic, svilušek, molic a třásněnek. Dýmovnice se mohou použít buď ještě v zimě, koncem zimy i v předjaří - čili v době, kdy ještě nejsou dostupní další přirození likvidátoři škůdců (bioagens). K biologické ochraně se ale používají i za plné vegetace, zejména v době kalamitního výskytu více škůdců současně. Nevadí, když jsou rostliny zelené nebo kvetou. Také se úspěšně používají v zimních měsících ve vytápěných nebo temperovaných sklenících (tedy v době, kdy nelze zajistit biologické likvidátory ani nákupem). Většinou jsou dýmovnice baleny po 2 kusech a uzavřené vydrží při skladování až 2 roky. Samozřejmě je necháme v suchých prostorách.

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Bře 2011 15:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
Bohužel mně nejede video loskutáka, ale našel jsem jen tohle, co by tomu mohlo vzdáleně odpovídat.
Vulcan SG 120g

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Bře 2011 17:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
Tak jsem zhlédnul video a nevím co to je. Mají cedulku výrobce přelepenou.
Miloš

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 09 Bře 2011 22:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dík Miloši, asi je to nějaká novinka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu
OdeslatNapsal: 01 Dub 2011 10:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
Ahoj, tak jsem to vypátral přes dotaz na Loskutáka :)
Dělá to Biocont a je to momentálně vyprodané, ale objednat se to dá.
http://www.biocont.cz/shop/detail/24/biodym-sklenik/
Miloš

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz