CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 04 Bře 2009 21:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Bře 2009 21:01
Příspěvky: 4
Dobrý den rád bzch požádal o pomoc, na několika rostlinách blízko sebe mi začli hnědnout a usychat nové lístky ve velikosti do dvou centimetrů hnědnutí se projevuje od středu nových přírustků pak se lístky i s novým kmínkem ohnou a upadnou někdy zčerná špička větvičky a vše je spojeno s drobným klejotokem na nových ještě nezčernalých přírustcích, pokud nové lístky překonají určitou velikost pak již list roste normálně. Týká se to jen nejmenších přírůstků. Někdy se klejotok objevuje i na květech má pocit, že rostliny se snaží hodně nakvítat. Rostliny mám v zimní zahradě s teplotou teď kole 15 stupnů přes den v noci kolem 12. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 05 Bře 2009 08:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Bře 2009 21:01
Příspěvky: 4
Omlouvám se za laické chyby v textu ale jsem stálý začátečník, dnes jsem ráno fotil postižené výhonky a na jednom je ve zvětšení vidět drobné pavučinka , není však na všech , před týdnem jsem preventivně stříkal aplaudem 20SP ,tak bych předpokládal, že to zabere i tady. Fotky přikládám.


Přílohy:
vetvicka1.jpg
vetvicka1.jpg [ 148.14 KB | Zobrazeno 744 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 05 Bře 2009 09:06 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Bře 2009 21:01
Příspěvky: 4
Doplním ještě o informaci že rostlinky každý den asi minutu mlžím na list a další fotky. Dnes jsem každopádně postižené větvičky ostříhal a ještě jednou postříkal. To mlžení jsem před dvěma dny raději vypnul. Děkuji za info.


Přílohy:
vetvicka5.jpg
vetvicka5.jpg [ 143.22 KB | Zobrazeno 715 krát ]
vetvicka3.jpg
vetvicka3.jpg [ 168.54 KB | Zobrazeno 687 krát ]
vetvicka2.jpg
vetvicka2.jpg [ 159.59 KB | Zobrazeno 671 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 05 Bře 2009 10:31 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Hmmm, tak tady je každá rada drahá a myslím že do odpovídání se nikdo moc nepožene... :roll:

S těmi pavučinkami bych se asi nyní netrápil, budou to svilušky, ale v současnosti to bude tvůj nejmenší problém. Docela bych dal na to, že se něco děje v kořenech. Jenže ve tvých otázkách jsou jen teploty a nic nepíšeš o zalévání.
Rozhodně vytáhni rostliny z květníků a mrkni na kořeny. Pokud jsou zdravé, měly by mít "bílé konečky". Ovšem spíše bych to viděl na žluté konce odešlých kořenů. >>> tím pádem přehnaná zálivka.
Může a asi bude tohle spojeno s tím klejotokem. Nechci být poslem špatných zpráv, je totiž otázkou, o jaké rostliny vlastně jde, ale půjde skoro o marný boj. Jedinná rada v tomto směru je začít stříhat a to víc než radikálně!!!
Držím ti palce!

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 06 Bře 2009 18:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Skorp:
- tie pavučinky, to nie su svilušky, asi tam maš pravého pavúčika :wink: ktorý neškodí 8) ale mohol by Ti ohybať nove konariky
- "vše je spojeno s drobným klejotokem na nových ještě nezčernalých přírustcích" - použivaš vela hnojiva, citrusy pušťaju glej na novych vyhonkoch, ked maju moc dusíka. Prestaň hnojiť.

Vela zdaru pri pestovani citrusov
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 07 Bře 2009 09:48 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
S tým mlžením to asi nepreháňaš keď sa ti po rastlinke premávajú pravdepodobne červený pavúčikovia- roztočce a spriadajú pavučinky. Oni totiž neznášajú vlhkosť, inak rastliny posobia ako typicky nesprávne zimované resp. na nevhodnej podnoži pre teplé zimovanie. Tzn. vysilená podnož, uhnívajúce korienky z prílišného zavlažovania a pavúčik, ktorý úspešne doráža oslabenú rastlinu - rozhodne nie je bezpečný -figovník alebo papáju vie celkom zlikvidovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 12 Bře 2009 10:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Bře 2009 21:01
Příspěvky: 4
Dekuji za vsechny odpovedi prestal jsem mlzit a omezil jsem zalivku take jsem jiz nehnojil a zda se jestli to lze posoudit po tak kratke dobe ze to pomohlo, je mi zahadou proc jdou postizene rostlinky tak do kvetu a pritom nerasi nove listky. Jinak jeste jednou dekuji za rady ale byla to moje prvni zkusenost s dotazem pres takoveto forum, doposud jsem byl jen pasivnim ctenarem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hnědnutí a usychání mladých lístků
OdeslatNapsal: 12 Bře 2009 13:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
skorp napsal:
Dekuji za vsechny odpovedi prestal jsem mlzit a omezil jsem zalivku take jsem jiz nehnojil a zda se jestli to lze posoudit po tak kratke dobe ze to pomohlo, je mi zahadou proc jdou postizene rostlinky tak do kvetu a pritom nerasi nove listky. Jinak jeste jednou dekuji za rady ale byla to moje prvni zkusenost s dotazem pres takoveto forum, doposud jsem byl jen pasivnim ctenarem.
Ja myslím, že rostlinka je velmi desolátním stavu a žádná jednoduchá rada na rychlé zlepšení stavu není...Samozřejmě zálivku omezit-když neroste velká zelená plocha, není voda potřeba a ještě škodí na kořenech. Myslím, že sviluška to je-i takto velké pavučinky jsem od nich viděl. Pokud ty malé pavoučky tam objevíš (vem si lupu-brýle), tak odstříhat konečky výhonů do zdravého, zatřít a ošetřit proti svilušce. To, že rostlinka kvete, není znakem prosperity, ale v tomto případě to bude spíš naopak. Takže poupata musí pryč (pamatuj na jednoduchou pomucku-na jeden plod alespoň 30 zdravých velkých listů :idea: , lépe mnohem více). Na řadu musí přijít i kontrola koř.soustavy a případné odstranění shnilých částí a zbytek koř.soustavy vyprat ve stimulátoru ( na zakořeňování či Racine apod.) a opatrně obsypat rašelinou, je to tu popisováno mnohokrát. Tak ať se daří :D .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz