CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žloutnutí listů
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2010 11:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Kvě 2010 10:28
Příspěvky: 3
Prosím o radu - začaly mi světlat listy na citrusech a vůbec netuším co by to mohlo být. Začalo to už začátkem března, velice nenápadně a pozvolně. Postupně listy přestanou být leské, ztrácí tmavě zelené zbarvení a začínají mít jakoby mramorované vzorování. Postupně žloutnou čím dál víc, ale pořád je vidět o něco tmavší žilkování. Už to mají skoro všechny mé citrusy (zatím se drží jenom stará mandarinka a citron, který zimoval v jiné místnosti). Žádné škůdce jsem na nich nenašla. Zkoušela jsem hnojení, před cca 3 týdny jsem je už vyndala ven, některé jsem přesadila a žádná změna. Listy zatím neopadávají, některé dokonce pěkně odkvetly a mají malé plody, ale to asi dlouho nevydrží. Děkuji za každou radu.


Přílohy:
P1000555v.jpg
P1000555v.jpg [ 72.89 KB | Zobrazeno 812 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žloutnutí listů
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2010 13:07 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Škudce si sice nenašla, ale list velmi nápadně připomíná velmi, ale opravdu velmi pilnou činnost svilušek.
(Ale ještě čistě teoreticky může podobné zbarvení udělat v prvních fázích poálenin náhlé přímé slunce ... vypadá to podobně, ale bývá jiné než na fotce).

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žloutnutí listů
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2010 13:34 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Kvě 2010 10:28
Příspěvky: 3
Díky za odpověď, na svilušky nebo třásněnky jsem taky myslela, ale fakt jsem nenašla ani s lupou vůbec nic, ani žádnou pavučinku, které by tam snad při takle velkém napadení musela být. Přesto jsem je už v březnu a potom znova v dubnu, když jsem je vyndavala ven, stříkala postřikem proti savému hmyzu - bez viditelného efektu. Tak nevím, možná to vyzkouším ještě jednou s nějakou drsnější chemií - předtím jsem použila nějaký bio prostředek a možná není tak účinný. Taky jsem přemýšlela jestli to nemůže být nějaká houbová choroba, ale nic co by se tomu podobalo jsem v chytrých knížkách nenašla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žloutnutí listů
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2010 18:37 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
dami napsal:
Díky za odpověď, na svilušky nebo třásněnky jsem taky myslela, ale fakt jsem nenašla ani s lupou vůbec nic, ani žádnou pavučinku, které by tam snad při takle velkém napadení musela být. Přesto jsem je už v březnu a potom znova v dubnu, když jsem je vyndavala ven, stříkala postřikem proti savému hmyzu - bez viditelného efektu. Tak nevím, možná to vyzkouším ještě jednou s nějakou drsnější chemií - předtím jsem použila nějaký bio prostředek a možná není tak účinný. Taky jsem přemýšlela jestli to nemůže být nějaká houbová choroba, ale nic co by se tomu podobalo jsem v chytrých knížkách nenašla.


Přesně takové listy mám i já a kolegové mě tady upozornili na svilušky. Volným okem jsem je neviděl, ale stejně jsem rostliny postříkal. Pokud na něco přídeš, tak mi prosím dej vědět. Já změním chemikálií, aby si případné svilušky nezvykli na starou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žloutnutí listů
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2010 16:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Kvě 2010 10:28
Příspěvky: 3
Tak jsem vyzkoušela Omite - to jsem měla doma a uvidím co to udělá. Jenom nevím, jak poznám, že to funguje, když ty potvory pořád nevidím :?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz