CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Bře 2024 09:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štítenky/puklice - jak se po rostlině rozšiřují?
OdeslatNapsal: 22 Dub 2011 07:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Dub 2011 20:04
Příspěvky: 1
Prosim vás, odpoví mi někdo na otázku - kde a jak se na rostlině berou a pohybujou?

Mám jich plno na citrusech - na jednom je vyhubím, objeví se na druhém, chemie, alkohol s jarem, "bio" ... nic definitivně nepomáhá.
Stromky jsem i "oholil" - provedl (v zoufalství) razantní řez, ustřihal napadené větvičky a listy a ponechal jen pár listů. Veškeré zbylé větve, kmen a zbylé listy potíral alkoholem s jarem a postříkal insekticidem. Navíc jsem udělal různě na kmeni a větvích z permanentního lepu "lepovou past" - kroužky aby se na ně přilepilo cokoliv po kmeni poleze. Na čas to pomohlo, ale zas je tam mám (mrchy!). Dokonce i na nových větvičkách i listech nahoře - musely by překonat několik úrovní lepových kroužků (kdyby lezly ze zeminy) - ony snad lítají, či co???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítenky/puklice - jak se po rostlině rozšiřují?
OdeslatNapsal: 22 Dub 2011 09:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
Jak se vám tam dostaly nevím, vím že mají lezoucí stadium. Mně se nejvíce osvědčuje lesk na listy s insekticidem. Mívala jsem puklice na oleandru a podařilo se mně jich zbavit leskem, důkladně pošplíchat listy z obou stran včetně větviček, zlikviduje všechna stadia. Nabízí se také speciální prostředek na puklice, nemám ale vyzkoušené, už nepotřebuji, zbavila jsem se jich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítenky/puklice - jak se po rostlině rozšiřují?
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 17:08 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 18 Led 2008 14:59
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Puklice likviduji přípravkem Puklistop (jde o soubor tří přípravků). Postřik je potřeba opakovat několikrát. Střídám to s Fastem M a K na nejvícě napadených částech. Puklice jsem nedávno hubil ve sklenících na ploše 500m2 a jsou pryč. Ostatní přípravky jsou slabé (např. Mospilan) nebo byl jejich prodej zakázán. Lihomýdlový roztok se mi neosvědčil stajně jako lesk na rostliny.

Jiří Trávníček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítenky/puklice - jak se po rostlině rozšiřují?
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 19:27 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Na puklice na citrusoch sa mi najviac osvedčila kombinácie chladné zimovanie s teplotami 0 - 5 stupňov a letnenie vonku na slnku a daždi.
Od kedy to požívam, prakticky na citrusoch nemám puklice. Horšie je to s rastlinami, ktoré zimujem v teple ako napr. Čiernu Sapotu, tú sú schopné puklice skoro pokryť cez zimu, ale na jar ju dám von, pár krát umyjem špongiou a vodou a mám celé leto kľud, citrusové puklice nemajú radi vonkajšie prostredie. Puklice majú oproti iným škodcom jednu výhodu, že aj pri veľkom napadnutí príliš rastline neublížia, na rozdiel napr. od červcov.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz