CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Úno 2006 13:47 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Iva Hažmuková napsal:
M. Býček z našeho klubu docela úspěšně redukuje puklice i jiný "přísavný" hmyz čistou tlakovou vodou. Neodstraní sice úplně všechno, ale velmi podstatnou většinu


Když sem kontroloval kořeny kvůli přemokření, taky sem to skusil..nebylo to špatny..
Přišel sem o požkozeny listy a nahnily kořínky..a taky pár puklic.. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Úno 2006 10:13 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Chemie je chemie :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Úno 2006 18:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Dr. Mrek Svítek napsal:
Chemie je chemie :lol:

Bohužel :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 13:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Úno 2006 13:02
Příspěvky: 5
Bydliště: Kouřim
Ještě bych zkusil přípravek Dursban - jsou to malé bílé granulky, používají se na půdní škůdce - háďátka, larvy smutnic, atd. Ale prý, jakmile se to zahrabe do substrátu, tak to do sebe natáhne i rostlina a tím pádem zařvou všichni hajzlíci, na pevno přisátí i chodící :twisted: . Mám to vyzkoušené na ty půdní škůdce a je pravda, že na takto ošetřených rostlinách jsem nezaznamenal ani puklice, svilušky či mšice, asi to fakt funguje. Za pokus to rozhodně stojí - stačí to zahrabat do substrátu, a nemusíme nikam nic nosit a stříkat, ono chemie v bytě, to fakt není ono! Ikdyž je otázka, co všechno vzniká rozkladem granulí a uniká do vdzuchu.
Balení co jsem koupil - asi litrová lahev stála 170 Kč. Kdo si chce pojistit výsevy a malé špunty proti smutnicím, rozhodně se to vyplatí!
:!: ! Jen malé upozornění - přípravek se nesmí použít na jedlé rostliny! :!: Čili musíme posoudit, zda obětujeme rostlinu nebo úrodu, ale myslím, že rozhodnutí je každému jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 13:50 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Lukáš Hejduk napsal:
:!: ! Jen malé upozornění - přípravek se nesmí použít na jedlé rostliny! :!: Čili musíme posoudit, zda obětujeme rostlinu nebo úrodu, ale myslím, že rozhodnutí je každému jasné.

Jaká je u Dursbanu ochraná lhůta? Nebo je to vyloženě pro okrasné rostliny?

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 13:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Úno 2006 13:02
Příspěvky: 5
Bydliště: Kouřim
Michal Kazda napsal:
Jaká je u Dursbanu ochraná lhůta? Nebo je to vyloženě pro okrasné rostliny?


Přípravek mám na koleji, zítra se podívám a dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 10:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Úno 2005 09:12
Příspěvky: 114
Mnozí tady dumají nad puklicemi a nemohou se jich zbavit jen proto, že si myslejí, že existuje nějaká zázračná metoda nebo zázračná smrdutá jedovatá tekutina a puklice zmizí na to tata. Takhle to nefunguje a budete dumat a odstranovat puklice z rostliny celý život. Puklice se nedají odstranit jen chemií tak, že se rostlina postříká a puklice všechny vymizí, to je výjimka. Dospělé puklice mají relativně tvrdou krustu, pod kterou mají vajíčka a tam se na ně chemie nedostane. U veliké rostliny, u kterých jste líní nebo je to prostě v nadlidských silách mechanicky lístek po lístečku houbičkou, co se používá na nádobí, odstranit puklice z listů a kartáčkem na zuby z větví a kmenů (je to neučínnější postup, věřte tomu), takže tohle jestli nejste schopni provést, je jedině možný postup - radikální řez rostliny a zbývající zbytek rostliny mechanicky očistit a následně postřík chemií. Funguje to 100 % jednou pro vždy. Vhodné je zalít chemií i zeminu přitom. Viděl jsem rostlinu, která byla napadena velkým množstvímpuklic, postříkána chemií a nic. Stačilo by pár dnů navíc a bylo po rostlině, protože byla na pokraji zkázi,puklice ji dovedou dokonale zničit, protože se rychle množí. Pomohlo jedině úplné seříznutí rostliny asi 10 cm nad zemí, očištění, postřik a čekání, zda se stromek vzpamatuje z toho šoku. Po pár měsících obrazil a dnes je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nurele-D
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 10:57 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
No já použvám Nurele-D. Většinou mi stačí jeden postřik a je po puklicích. Problém je pokud se mi na rostlinkách vyskytnou přes zimu (většinou z matčiných oleandrů). Rostliny mám doma a kvůli smradu z Nurelu, nemůžu rostliny postříkat. To by mě asi vystěhovali z baráku, takže vždycky čekám do jara, až rostliny poputují na terasu. Ale pomocí chemie a jednoho-dvěma postřiky mám na půl roku až rok od puklic klid. Tudíž si myslím že je chemie velice účinná...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 11:37 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
retrix napsal:
Mnozí tady dumají nad puklicemi a nemohou se jich zbavit jen proto, že si myslejí, že existuje nějaká zázračná metoda nebo zázračná smrdutá jedovatá tekutina a puklice zmizí na to tata. Takhle to nefunguje a budete dumat a odstranovat puklice z rostliny celý život. Puklice se nedají odstranit jen chemií tak, že se rostlina postříká a puklice všechny vymizí, to je výjimka. Dospělé puklice mají relativně tvrdou krustu, pod kterou mají vajíčka a tam se na ně chemie nedostane. U veliké rostliny, u kterých jste líní nebo je to prostě v nadlidských silách mechanicky lístek po lístečku houbičkou, co se používá na nádobí, odstranit puklice z listů a kartáčkem na zuby z větví a kmenů (je to neučínnější postup, věřte tomu), takže tohle jestli nejste schopni provést, je jedině možný postup - radikální řez rostliny a zbývající zbytek rostliny mechanicky očistit a následně postřík chemií. Funguje to 100 % jednou pro vždy. Vhodné je zalít chemií i zeminu přitom. Viděl jsem rostlinu, která byla napadena velkým množstvímpuklic, postříkána chemií a nic. Stačilo by pár dnů navíc a bylo po rostlině, protože byla na pokraji zkázi,puklice ji dovedou dokonale zničit, protože se rychle množí. Pomohlo jedině úplné seříznutí rostliny asi 10 cm nad zemí, očištění, postřik a čekání, zda se stromek vzpamatuje z toho šoku. Po pár měsících obrazil a dnes je v pohodě.

Retrixi, právě proto jsou dva typy postřiků - kontaktní a systémový.
Kontaktní není na puklice účinný, právě proto že mají štítky. A ty druhé systémové působí v celé rostlině a proto se můžou puklice otrávit.
Jiná kapitola je, že ty mrchy jsou čím dál odolnější :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 11:37 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Souhlasím s Michalem, chemije je třeba nezničí natrvalo, ale da jim natolik zabrat, že sou rostlinky schopny žít a puklice jen tak tak živořit..tzn..vpodstatě vyhráváme a nemusím rostlinku srazit až na kolena, jen pro pár havěti, kterou si aktivní pěstitel za pul roku dotáhne na jiné nové rostlince..(samozřejmě že sou v karanténě, ale....) :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Úno 2006 13:40 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Klokočí má pravdu , že šance znovunapadení rostliny je velká. Puklice se rychle množí a mnoho známých(necitrusářů :) ) ji vetšinou objeví až mají jeden štítek vedle druhého. Zkoušel jsem už taky všelicos, ale nakonec zvítězila chemie. Jen ji správně použít. Důležité je neudělat jen jeden postřik, ale asi po týdnu ho opakovat. Třeba loni jsem silně napadeného Majera opakovaně ošetřil savelem a jen se mi podařilo spálit mladé listy. Opakovaný postřik Sumithionem (nurele -d taky zabírá)puklici ale zlikvidoval. Ťeď pro změnu se mi do něj pouštějí mšice. :x
Kdybych při každém napadení škůdci uřezal rostlinu u země, tak to bych mohl zrovna zabalit. :lol: Stačí , že je likviduji neúmysně :oops: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 06:29 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Kolikrát sou začátečníci horší než puklice, že? :lol: :lol: :D :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 06:30 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Klokoci napsal:
Kolikrát sou začátečníci horší než puklice, že? :lol: :lol: :D :lol: :lol:


Znám z vlastních skušeností, naštěstí, máme všichni možnost se něčemu přiučit :!: ...Například na tomto vebu... 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 08:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Úno 2005 09:12
Příspěvky: 114
Nechápu potom jednu věc. Když stačí jeden, dva postřiky Nurelem a puklice jsou pryč, proč to tady na 3 stránkách neustále řešíte a proč s tím máte starosti, když je to tak jednoduché a prosté, tomu opravdu nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 08:46 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Pač ty svy..no puklice sou fakt zákeřny..oni daj pokoj, ale spíš se zdá, že se stáhnou do ustrani a pak se hezky vrátí..no ale u mě je to nejspíš tím, že mají dokonaly podmínky..suchý teplí vzduch a teplé zimování.. :lol: :evil: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz