CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 23 Dub 2024 15:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 09:10 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
retrix napsal:
Nechápu potom jednu věc. Když stačí jeden, dva postřiky Nurelem a puklice jsou pryč, proč to tady na 3 stránkách neustále řešíte a proč s tím máte starosti, když je to tak jednoduché a prosté, tomu opravdu nerozumím.

Protože to je, jak psal Klokočí, pořád dokola. Stejně tak se řeší mšice a svilušky... A co kdyby někdo někdy došel na něco, co fakt funguje? Pak by se zase objevilo něco jiného, co by nás trápilo a aspoň si pokecáme :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 09:23 
Jednou píšete, že chemie jim dá pořádně zabrat, podruhé, že je úplně nezničí a že se po čase objeví znova a tak to jde pořád dokola. A co jsem psal výše, že se s tím patláte celý život. U malých rostlin do 1 m se puklice dají odstranit jednou provždy, když člověk chce, ale asi mnohým se nechce. U velkých rostlin je to problém a pište si o chemii co chcete, prostě je není snadné odstranit a kdyby bylo, nebyly by tak rožšířené.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 10:07 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Anonymous napsal:
Jednou píšete, že chemie jim dá pořádně zabrat, podruhé, že je úplně nezničí a že se po čase objeví znova a tak to jde pořád dokola. A co jsem psal výše, že se s tím patláte celý život. U malých rostlin do 1 m se puklice dají odstranit jednou provždy, když člověk chce, ale asi mnohým se nechce. U velkých rostlin je to problém a pište si o chemii co chcete, prostě je není snadné odstranit a kdyby bylo, nebyly by tak rožšířené.


Problém je vtom, že když máte strom do 1m a strom do 3m tak to prostě nejde..toho se nezbavíš..ty mršky si cestičku vždycky najdou..tak proč zbytečně tak moc týrat ty rostlinky :?: :idea: :?: 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 10:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Problém se škůdci obecně je v tom, že po jisté námaze se dají vyhubit u vlastních rostlin. Jenže pak je člověk musel zcela izolovat od okolí, což jaksi nejde. takže po nějaké době se vždy nastěhují znovu od souseda, z nových rostlin apod. Na druhou stranu musím ale říci, že zrovna puklice se kombinací mechanického stěru a chemického postřiku vyhubit dají. I když připouštím, že u velkých rostlin to může být složité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Úno 2006 11:37 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Dr. Mrek Svítek napsal:
Problém se škůdci obecně je v tom, že po jisté námaze se dají vyhubit u vlastních rostlin. Jenže pak je člověk musel zcela izolovat od okolí, což jaksi nejde. takže po nějaké době se vždy nastěhují znovu od souseda, z nových rostlin apod. Na druhou stranu musím ale říci, že zrovna puklice se kombinací mechanického stěru a chemického postřiku vyhubit dají. I když připouštím, že u velkých rostlin to může být složité.


Moje řeč :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: puklice
OdeslatNapsal: 03 Bře 2006 17:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Zdravim,
ake mate skusenosti s pripravkom Pirimor? Je na puklice tiez ucinny?
Kamco


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puklice
OdeslatNapsal: 03 Bře 2006 19:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kamco napsal:
Zdravim,
ake mate skusenosti s pripravkom Pirimor? Je na puklice tiez ucinny?
Kamco

Používal jsem Pirimor pouze na mšice na paprice. Smíchán s Actellicem býval účinný. Nyní už s ním spokojen nejsem, navíc mně došla láhev Actellicu :cry: a na samotný jsou moje mšice rezistentní :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: puklice
OdeslatNapsal: 24 Srp 2006 19:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Srp 2006 18:34
Příspěvky: 18
Bydliště: ostrožská nová ves
Puklice je opravdu velké nebezpečí pro vzácné citrusové rostliny.Je to až neuvěřitelné jak se rychle a snadno množí.Aplikoval jsem přípravek ,,oleoekamet" a hned druhý den byla hnědá,suchá .Bohužel tento přípravek se již nevyrábí,možná pod jiným názvem,ale byl skutečně výborný a taky smrděl. :cry: Při návštěvách citrusářských schůzí v Brně jsem taky slyšel o vykuřovacích patronách do skleníku,ale bohužel jsem je nikde nesehnal a nikdo ani nebyl schopen poradit kde by se daly sehnat.J.B. :D : :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puklice
OdeslatNapsal: 24 Srp 2006 21:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
jaromirbilek napsal:
Puklice je opravdu velké nebezpečí pro vzácné citrusové rostliny............... Při návštěvách citrusářských schůzí v Brně jsem taky slyšel o vykuřovacích patronách do skleníku,ale bohužel jsem je nikde nesehnal a nikdo ani nebyl schopen poradit kde by se daly sehnat.J.B. :D : :!:

Dovážely se k nám spolehlivé dýmovnice Actelic, používali je firmy typu Deratizace-desinfekce. Náhrada za ně je dýmovnice Ultimate, dostupná v některých zahrádkářských prodejnách. Podívej se např. na :
http://web.telecom.cz/agrochema/produkty/produkty.html ,
konkrétně :
http://web.telecom.cz/agrochema/produkty/ultimate.htm
Ale nejsou spolehlivé na odpálení, které se provádí vánoční prskavkou :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puklice
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 07:10 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Kamco napsal:
Zdravim,
ake mate skusenosti s pripravkom Pirimor? Je na puklice tiez ucinny?
Kamco

není


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 14:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Srp 2006 18:34
Příspěvky: 18
Bydliště: ostrožská nová ves
Petře děkuji Ti za odpvědˇ J.B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2006 09:30 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Puklice=červci=Sluníčko-Cryptolaemus montrouzieri,trošku přírody.Cryptolaemus prodává na http://www.biocont.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Bře 2007 00:26 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Někdy v minulosti jsem si zde na fóru liboval,jak že je mi blaze bez puklic,ale to už je minulost a dotáhl jsem si je z výstavy.Teď se mi hodí všechny vaše rady,které jsem si přečetl výše.
Po marném ruční likvidaci jsem "obětoval" kumvat a citroník s puklicemi mrazu.Letos zrovna moc nemrzne a na balkoně bylo nejvíce -4 st,což k mé radosti v pohodě přečkali oba citrusy,ale ouha i puklice.Nasazuji do boje chemii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 16 Bře 2007 09:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Bře 2007 12:32
Příspěvky: 2
Bydliště: Trenčín,SR
S týmito potvorami som už mala tú "česť" bojovať , a to doslova.Minulé leto sa u mňa začali cítiť asi dobre , lebo mi skoro zničili všetky kvety v byte a na balkóne. :evil: Chémiu som požiť nechcela, lebo sme mali 2-mesačné šteňa labradora.No stretla som u mami na záhrade staručkú babku, ktorá mi poradila, aby som požila jarovú vodu na očistenie a potom potrieť "všetky lístky aj kmeň až po zem" olejom a že najlepší je slnečnicový :lol:
No tak pracovala celá rodina na záchrane maminej radosti , lebo ako manžel podotkol, keď nepomôže bude to asi o rozvode :wink:
A čuduj sa svete pomohlo to!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najviac poškodené lístky očerneli a opadli,ale všetky rastlinky sa s toho spamätali, aj moja radosť
asi trojročné citrusy to prežili a možno sa mi to zdá ale sú akési krajšie
asi že majú také lesklé lístky :) Po tých hnusobách zostali len sem tam tie čierne shránky,ktoré zostali zabudnuté na kmienku ,ale už sú všetky
preč a to bolo na jeseň 2006.A do dnešného dňa mám pokoj.Ak to niekomu pomôže budem rada, lebo aj mne pomohli poniektoré vaše rady
a skúsenosti.Sú to veľmi pekné stránky a hlavne poučné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 06:33 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
...Něco na tom bude,ještě jsem od té chemie raději ustoupil a mráz puklice nespálil jak jsem psal výše.Proto i přes neuspokojivé výsledky z loňska jsem teď v dubnu použil znovu přípravek Biool,který jsme tady někde v diskuzi probírali.Díky radě někoho z vás,že po postřiku za 2-3 dny je nutné-nezbytné mýdlovou vodou smýt mastný film oleje z listů,to funguje.V návodu o tom není ani slovo.Jinak,jak jsem si loni vyzkoušel,když to neuděláte,listy se promastí a upadnou,nebo se zalepí pilem,prachem a zežloutnou,poté upadnou.Takže tento přípravek je slušně učinný.Vyhodil jsem i svrchní vrstvu.Puklice se udusily,uschly,tak jen čekám,zda se neobjeví znova.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz