CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 25 Dub 2024 07:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: puklice
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 06:57 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Dub 2007 20:21
Příspěvky: 70
Bydliště: Dobruška
Ja mám výbornou zkušenost na puklice s přípravkem Biool, který je bez jedů a je vyroben pouze z potravinářských surovin, ale nevím jestli se ještě prodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puklice
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 10:05 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
jan j napsal:
Ja mám výbornou zkušenost na puklice s přípravkem Biool, který je bez jedů a je vyroben pouze z potravinářských surovin, ale nevím jestli se ještě prodává.


Jistě,že se prodává a mají ho skoro všude.Dokonce když jsem se v prodejně ptal po něčem na puklice a chtěl třeba přede mnou v diskuzi zmiňovaný Nurele,prodávající mi ihned dávala Biool jako nejlepší přípravek na puklice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 14:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Nechci strašit, ale biooily jsou zřejmě nejméně dva různé druhy. Já měla s tímto přípravkem špatnou zkušenost a nebyla jsem zdaleka sama. Kdybych dala koncentraci podle návodu, zničila bych možná puklice , jenže rostliny docela určitě také :evil: P. Maděryč z břeclavské organizace nám před třemi lety, když jsme byli u něj na návštěvě, říkal, že si tím sajrajtem tak poškodil rostliny, že chtěl žalovat výrobce. Dal si udělat dokonce rozbor a výsledek že byl úděsný.
Tak snad budete mít štěstí na ten správný typ :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: biool
OdeslatNapsal: 30 Dub 2007 15:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Dub 2007 20:21
Příspěvky: 70
Bydliště: Dobruška
Já teda nevím, ale mě to s rostlinama nic neudělalo, zato druhý den po postřiku už na rostlinách nebyli ani mšice, ani puklice :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2007 22:30 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
To jste nás Ivo pěkně vyděsila,já zatím viděl-používal jen jeden druh od Agro Bio Rokycany s účinnou látkou řepkový olej 55%.Kumkvat zbavený puklice v těchto dnech krásně obráží mnoha výhony,ale nové balení už raději kupovat nebudu.Zatím mohu dumat co použiji na puklici příště,protože dříve nebo později se jistě objeví znova,nebo si ji přitáhnu z výstavy jako loni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 05:43 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Dobrý den, přípravek Biool jsem si shodou okolností koupil asi před měsícem. S puklicemi jsem nikdy žádný problém neměl (asi proto, že rostliny každoročně nechám projít nějakým tím mrazíkem). Nicméně se mi objevily asi u 15-ti podnoží, které jsou trvale na stejných stanovištích jako jiné pokojové rostliny (především fíkusy) odděleně od citrusů a z nich se zřejmě tyto potvůrky na podnože přenesly. Zkusil jsem aplikovat přípravek Biool. Aplikace byla povedena přesně dle návodu a výsledek? Vůbec žádný! Puklice jsem nyní z podnoží obral raději ručně. S rostlinami to taktéž (míněno dle předchozích příspěvků tedy asi naštěstí) vůbec nic neudělalo, i když byl přípravek aplikován do vyrašených rostoucích nových výhonů. Takže příště si raději koupím stolní olej na vaření a smáčedlo, tím rostliny postříkám, na zbytku oleje si uvařím řízky a za nemalé ušetřené peníze si zajdu na pivo. To moje zkušenost s přípravkem Biool (výrobce - Agro Bio Rokycany). Jinak ze svých začátků si dovolím doporučit tuto metodu : máčení nadzemních částí rostlin ve výluhu z tabáku Taras Bulba s přidáním pár kapek jaru - 100% účinnost. Koncentrace nejsem sto nějak rozumně vyjádřit - prostě všeho s mírou, protože opravdu dokonale vše zabíjí vše živé - tedy nejen puklice, ale i rostliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 09:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
s puklicemi jsem měl problém, před lety jsem jich měl plný velký stromek zasazený cve volné půdě a s malou pravděpodobností, že se mi podaří postřikem zasáhnout úplně celý strom tj.všechny jedince. Pomohl opakovaný postřik přípravkem Zolone, ale jedním dechem musím říct, že dávám přednost biologickým prostředkům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 09:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ten biool, co jsem koupila už před těmi skoro třemi lety, trochu připomínal vyjetý motorový olej - je možné, že se jednalo o nešťastnou várku nebo jiného výrobce, který mezitím skončil. Myslím, že název byl Biooil. Každopádně i v menší koncentraci naprosto zableptal listy, na které se pak lepilo kde co a měla jsem co dělat, abych to zase dostala dolů (jak + líh).
Nakonec jsem to řešila s puklicemi tak. že jsem si upravila starý orchideářský recept: 1:1 voda s technickým lihem + pár kapek bioolu + trošku nastrouhaného mýdla (Jelen - na praní v ruce) nebo místo mýdla pár kapek jaru. Tohle mi funguje spolehlivě - ovšem vždy nejprve raději před aplikací rostlinu umyji v jarové vodě. Postřik je potřeba udělat nejméně 2x s odstupem cca týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 09:59 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Nyní prodávaní prostředek má název Biool, vůni má mírně po lihu a jinak je to mastná bílá tekutina. Puklice a ani naštěstí rostliny na něj vůbec nijak nereagovali - asi tak jako kdybych normálně rosil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2007 06:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Přípravky Biool a Bioton jsou na bázi řepkového oleje. Mě se Biool na puklice nijak zvlášť neosvědčil. Dobře mi zafungoval Ultracit. Mám ale obavu, že se už nesežene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: puklice
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2007 07:09 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Pokud objevim na rostlinach puklici vzdy použiji 2 postřiky Actelic se smáčedlem a mám klid. Aktuálně u mě puklice není na žádné rostlině. :lol:
Puklice se objeví jedině na rostlinách, které si dovezu z cest. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: napadnutie
OdeslatNapsal: 08 Kvě 2007 12:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Dub 2007 11:07
Příspěvky: 22
Mám asi stromček napadnutý puklicami lebo sú tam také pavučinky tie som odstrániel ručne a postriekal som iba napadnuté listy neviem či môžem postriekať aj celu rastlinku bolo mi poradené že to mám postriekať DIFFUSIL H, može to byť zatial som postriekal iba 10%rastlinky lepšie povedané neviem, lebo sa mi zdá že citronovník ide kvitnúť neublíži to mladým výhonkom? dakujem

A ešte môžem to postriekať celú s týmto prípravkom alebo iba tie poškodené listy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Kvě 2007 15:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pavučinky nejsou puklice, ale svilušky. Puklice připomínají pokličku (možná proto se jmenují, jak se jmenují) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Biool
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2007 22:07 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Črc 2006 22:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové
Tak sem se tady někdy v létě taky dočetl o tomto přípravku a vyzkoušel na jedné darované rostlině, která byla puklicí docela dost napadená. Fakt je, že po opakované aplikaci sem puklici téměř vyhubil, akorát že se mi letos objevila na jiné rostlince :roll: No ale k věci, děda taky pěstuje citrusy a zápasí léta s puklicí a tak když se mi ten Biool docela osvědčil, tak to s ním před zimováním taky zkusil a všechny rostliny po zimování vypadají dost bídně. Masivní opad listů, hodně větviček uschlo akorát puklici se daří skvěle. Tak sem z toho trošku rozpačitý. Protože děda ty citrusy pěstuje už asi 40 let a tohle se mu nestalo. (je mu 81) Namíchané to bylo přesně podle návodu... Takže doporučuju velmi opatrně :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2007 17:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Naprosto spolehlivě funguje nejen na puklice, ale i ostatní "citrusové speciální" škůdce mráz -3°C, který rostlinám v klidu nijak neškodí a pro škůdce je likvidační. Někteří citrusáři si nedobrovolně vyskoušeli zase teploty nad 50°C - při 52°C se zlikvidují veškeří škůdci, ale tahle teplota je pro zejména subtropické rostliny už hodně drastická... :idea: Rozhodně nedoporučuji :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz