CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 02:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 12:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ještě fotka z počátku loňského dubna, kdy bylo ráno při zemi až -7°C:


Přílohy:
Resize of DSCN6947.JPG
Resize of DSCN6947.JPG [ 75.03 KB | Zobrazeno 620 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 14:48 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Naprostý souhlas ....když chci mráz, musím sledovat počasí a být nachystán na eventuality, že budu muset provést nějaké to opatření kdyby teploty poklesly níže než je žádoucí, než bylo ořekáváno, předpovídáno.
Když pojedu na hory lyžovat, tak bez ohledu na předpovědi či cokoliv jiného raději rostliny zabezpečím, abych nemohl být následně překvapen ... většinou velmi nemile.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 15:24 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Věc.... puklice. Loni jsem dostal asi 12letý semenáč citronu který byl hrozně napaden puklicí tak že jsem ho dal na samotku. Na podzim jsem ho postříkal Mospilanem jen jednou a dnes tam žádná puklice již není. Na svilušku používám Omite dvakrát za 14dní a jeto dobrý. To je moje zkušenost. Já vím že to je chemie ale jinak to nešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 17:42 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Teď není ... tomu naprosto věřím .... ale co v květnu, červnu či červenci, hmmm? Hodnocení bych rozhodně nechal až na léto ... ona zima puklicím taky právě dvakrát není příjemná.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 18:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
To co šneku píšeš je naprosto pravda jsem sám zvědavej jak to dopadne. V létě dám vědět jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 19:12 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já jsem kdysi zkoušel taky všechno možné i nemožné. Res.: .... nejúčinnější je výluh z tabáku .... a právě mráz ... a ten je navíc prakticky bez práce

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 19:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
No ano, može to byt to njúčinnejšie, prakticky si puklice vyúdil, no mne vsetky toho roku aj tak zničil mráz, niet po nich ani stopy.
PS:
Náhodou ma pred pár dnami nasli na webe z redakcie časopisu Slovenka..............boli fotit a robit so mnou článok, víde to asi o desat praciovných dní, rubrika CITRUSOVY KUTIK..........no hruza....na tlačove chyby casopoisu neručím :lol: .

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 05 Bře 2008 10:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Takže, Ivane, máte ode mne "bojový" úkol: uvedený časopis pořídit také pro nás za hranicemi a poslat pak po Kamcovi aspoň nám do Brna :D A nebo ofotit článek a umístit zde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 05 Bře 2008 11:10 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Ivko, určitite to pošlem, dam si to poslat priamo z redakcie, cely clanok, nech mi to presknuju a ja to potom na forum nahodim ako prilohu.
:lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 05 Bře 2008 21:55 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
šnek napsal:
Naprostý souhlas ....když chci mráz, musím sledovat počasí a být nachystán na eventuality, že budu muset provést nějaké to opatření kdyby teploty poklesly níže než je žádoucí, než bylo ořekáváno, předpovídáno.
Když pojedu na hory lyžovat, tak bez ohledu na předpovědi či cokoliv jiného raději rostliny zabezpečím, abych nemohl být následně překvapen ... většinou velmi nemile.

V mojich podmínkách:
Vůbec jsi mě nepřesvědčil :) . V mém případě a v případě tohoto meyeru jak už jsem psal jsem musel odjet rychle a nečekaně a v tom fofru jsem na něj zapoměl. Při větším počtu rostlin a té situaci by to stejně nebylo řešitelné uklidit nebo nějak zabezpečit.Předpověď jsem znal a teploty sledoval. Normálně bych ho uklidil.
Jízda třeba na hory byla myšlena při větším množství rostlin. Opravdu nebudu stěhovat rostliny jako kočky koťata více než je mým zádům zdrávo :? .
Řídit můžu tak leda globální oteplování á la Santa Klaus :mrgreen: . Ty jsi na opatření nachystán, já ne. Alespoň zatím.
Basta!

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 08 Bře 2008 10:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Tak jsem stromek kalamondinu postrikal 2x Agrionem Delta a zda se ze na puklice to nejak nezabralo :( Slabe napadene jsou navic uz 2 sazenicky trifoliat...Ted jsem stromky vyhodil na balkon a necham je asi pres noc...melo by byt v noci -3, v patem patre by to nemuselo byt tak zle...a snad by to na puklice mohlo zabrat, co rikate? Pripadne mam v zaloze pripraven Nurelle D...

Nebo vyhodit vsechny rostlinky uz ven naporad? Bylo pred par dny uz jarni pocasi, ale zas prisly silne mrazy, tak nevim...diky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 08 Bře 2008 13:36 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Martine, asi zase jedno z nepochopení. Vždy musíš mít na mysli prioritu, kterou je třeba nejvíce řešit, resp., která tě v danném okamžiku ohrožuje.
Priorita číslo jedna je na jaře u narašených nebo vzbuzených rostlin vždy ochrana před mrazem. To, že rostlina má puklice ... no ať je má, opravdu tě nebudou trápit, když ti zmrzne celá rostlina vč. puklic. Mimochodem, aby si zlikvidoval puklice, tak by si musl mít těch -3C v tom pátém patře u stěny. Menší mrazík puklice bohužel snesou taky .... ale pro narašnou rostlinu může být často i +-0,0C fatálních.

Zopakuji ještě jednou a naposledy pro všechny - puklice najlépe zlikvidujete mrazem (minimálně -3C), ale v měsících listopad, prosinec či leden. Pro narašenou rostlinu na jaře může být i slabší mrazk fatální následky !!!!!!
Naopak podzimní mráz rostlině s dozrávajícícmi ( zdůrazňuji dozrávajícícm, nikoliv vyvýjejícícmi) plody či zcela bez plodů nikterak nevadí. V tomto případě jsou dány v šanc jen některé z plodů (mohou přemrznout a následně zhořknout - typický znak je výskyt tmavšího pletiva pod kůrou plodu), nikoliv rostlina jako taková - té to skutečně nijak neublíží ( viz moje zde dříve vložená fota zasněžené rostliny s plody nebo fotky od Jana Fialy, pokud si dobře vzpomínám).

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 08 Bře 2008 13:45 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Sneku dik uz chapu,toz na noc zase poputuji zpet na chodbu a budu muset puklice vyresit chemii - ted teda zkusim ten Nurelle D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 08 Bře 2008 16:24 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tak to jsem rád :-)
... prostě vše má své ale. K napsanému je třeba vždy přistupovat s rozumem ( který myslí, filtruje informace a následně vybere nejlepší řešení). Např. : to co jsem napsal pochopitelně platí pro většinu citrusů, ale rozhodně ne pro všechny ... nevím jak by to dopadlo třeba na Mexickém lajmu ... prostě nutno vše filtrovat, protože vždy vycházím z toho co mám k dispozici já a nevím co druhý a kobminací jsou d.f. miliony - takže bych jen psal a psal a ani by jste to nestačili číst.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 08 Bře 2008 16:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Dub 2007 17:08
Příspěvky: 110
Martine vyskousej tohle http://pestovani.cz/growshop/produkt/c/skudci/p/biool/ ,biool puklice udusi :) ,
ale pozor nedavej moc velkou koncentraci nebo udusis i rostliny :!: :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz