CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 06:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 23:20 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Ale aj tak, čo sa mojho balkonu týka, na rok chcem zbúrat celú tú mizernú vrzgajúcu železnú konštrukciu vrátane skla a skúsim ju nahradit hliníkovou. Uvidím, čo to prinese. Očakávam, že tam v zikme ešte viac stupne teplota a ktovie ? Možno tam budem moct citrusy držat aj celú zimu, pokial nebude moc tuhá a hádam už potom nebudem mat toklo starostí, kde dat rastliny po ochladení. Lebo podobne jak každému aj tie moje rastú, časom ich treba aj presadit, a to sa už tažko prenáša inde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 00:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj Ivan,
netreba zabudnut na jednu vec, vsetci tito ludia, co tu pisu, byvaju v Brne a okoli, maju tu ine klimaticke podmienky ako Ty, tu pri jasnej noci nehrozi, ze teplota spadne hoci aj o 15 C. A je tu iny vzduch, nie taky surovy a ostry ako u nas. :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 01:08 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
No to som netušil, že takmer všetko je tu len Brno a okolie, no nikoho z nich nepoznám osobne, tak ja im to tažko vysvetlím jednou vetou, ako to máme mi, dobre že si napísal, tebe to skôr uveria, lebo si tiež z okolia Popradu ako ja. Túto noc sem bolo mínus 8 st.C ,celý den fúkal nárazový severný vietor snech sa už vôbec netopí ani v Poprade, a v tejto chvíli ako kukám zasa slabo poletuje sneh. Nuž čo, zima aspon tu, zrejme prišla skoro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 09:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Nu, i když jsme v nížině (nebo skoro v nížině) a samozřejmě máme příznivější podmínky než u vás na horách, i my mimo vlastní město na "vyhnálovských kopečcích" také musíme počítat s prudkým nočním ochlazením při jasné obloze. A vítr tu také umí pořádně řádit. Jinak bych před pár dny nelítala s mužem potmě po zahradě a honem nesklízela rostliny :lol: V rubrikách o počasí jste si mohl přečíst, jak výrazně se liší moje podmínky od Šnekových a Kamilových - a to všichni bydlíme v Brně. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 09:50 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Jo, teraz som sa na to díval,prečítal som si článok o vás, ešte o to horšie pre vás, že to tiež neni to len jedna rastlina, o ktorú by ste mohli príst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 13:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Kamco napsal:
Ahoj Ivan,
netreba zabudnut na jednu vec, vsetci tito ludia, co tu pisu, byvaju v Brne a okoli, maju tu ine klimaticke podmienky ako Ty, tu pri jasnej noci nehrozi, ze teplota spadne hoci aj o 15 C. A je tu iny vzduch, nie taky surovy a ostry ako u nas. :wink:
Kam


Kamčo - my ale nebydlíme v osmým patře jako ty .. :wink:
Ty v těch výškách ani nevíš, co jsou to přízemní mrazíky .. :mrgreen:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 15 Lis 2007 11:35 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Šnek napsal: Teplotní šok? Všude se o něm píše, leč já jsem ho opravdu nikdy nezažil. Je to skutečnost a nebo jen "fáma"? Kdo ví? Já nevím.

Já skoro každý rok zažívám teplotní a světelný šok u rostlin. Sice rostliny přenáším po schodech dovnitř jako šnek :) , ale umístění je spíše tmavé. Rostliny přenesené z venkovního prostředí ( teplota lehce nad nulou a venkovní osvětlení) do zimoviště ( vnitřní teplota při přenášení různá , osvětlení malým okénkem u podlahy ze severu ) určitě změnu poznají :) . Strašně záleží, zda mrazivé počasí přijde náhle, kdy dům a hlavně nevytápěné schodiště nevychladne na přijatelnou teplotu či dojde k většímu přiblížený aktuální venkovní a vnitřní teploty delším chladným podzimem.
Nevidím to ve svých podmínkách jako čistě tepelný šok, ale kombinaci obou. Přísun světla silně omezím vždy :( , ale pokud stěhuji do "teplého schodiště", tak šok přijde vždy :cry: .
Pokud jde o přesun do teplých bytových prostor, tak z takovým mám zkušenosti mizivé.
Závěr je takový, že šnekovi můžu jeho prostory jen závidět. Leč takový omezeně temperovatelný folníček co jsem si vyrobil na překonání nárazových ochlazení je dobrý. Prostory uvnitř domu se mi zatím vychladí a rostliny se nezačnou znovu probouzet na zimovišti a listy nebudou opadávat.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 22:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
:D Mate pravdu, nie ste vsetci z Brna, Peto Broza je z Vysociny ( to je ako u nas v Spisskej Novej Vsi ) a aj v ramci Brna su rozdiely, sam som to so ZdenkomSu pocitil, ked sme raz isli domov z navstevy od pani Ivy. :wink:

Krumme, nuz, niekedy tie cinziaky maju aj vyhody.... :wink:
Moje citrusy uz sladko spia v sklepe pri idealnych 12 C.....
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 18 Lis 2007 19:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Ako u nas v Bratislave na letisku zelena trava a v Lamaci 25 cm snehu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 18 Lis 2007 19:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
No presne tak.V piatok sme odcestovali za švagrom do Blavy, býva v Důbravke a nestačili sme sa divot - 20 cm snehu. V sobotu sme šli do Senca - a na druhej stran blavy iný svet- zelená trava :lol: :lol: .Za ten sneh zodpovedá určit vlna ktorů sme im poslali z Čiecha a Moravy nech si aj v Blave užijú snehu :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 18 Lis 2007 20:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Dost casto sem zavita vlna z moravy dik za sneh dufam ze nebude tuto zimu posledny :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 15:55 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Vidis Rosta, Bratislavcania aspon maju kde lyzovat, maju tam Kamzik, ale tuto v Brne sa neda kde..... Nuz budem musiet ist do Tatier.

Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 16:16 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Kamco, chápu že tě to táhne domů. Ale nejbližší - a slušný - sjezdovky jsou u nás v Tišnově... To je trošku blíž, než do Tater... :wink:
Ale zatím ještě nefungují, už zase není sníh. :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 30 Lis 2007 23:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Hej Krumme, musim pozisťovať, kde to je, lebo už ma cuka fest... :P Je to vraj niekde pri Tišnove. Ale ja som naročny: aspoň 1200 m dlžka a poriadny kopec muši buc! :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 25 Úno 2008 12:57 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Panove neni toto tema o puklicich? :) Vratil jsem se z vikendu, mrknu na stromek kalamondinu a je obsypanej puklicemi :(...jaka je nejucinejsi pomoc? diky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz