CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Zář 2005 13:49 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ja jsem uplne OK nakonec jsem spolecne s KARATE pouzil jeste neco musim to najit abych vam mohl rict co to bylo. Myslim taky ze je vyhoda ze je mam venku na terase to slunicko spali vse :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Zář 2005 16:11 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
To máš pravdu, slunce to je síla..to se osvětší..Já se přestěhoval do novího a už nemáme balkón a je to o poznání stema bestyjema horší..Ale já vyhraju!! :twisted: ZNIČÍM JE!! :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Zář 2005 16:18 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Já používám NURELE - D. Většinou stačí jeden dva postřiky, ale vadí mi ten smrad. To je vážně hnus. Rostliny mám na terase venku, takže postřík přes léto není problém. Horší je to v zimě. To pak smrdí celej barák...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 13 Říj 2005 10:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07 Říj 2005 18:48
Příspěvky: 33
Bydliště: Bechyně
S puklicema sem bojoval hodně dlouho,vyzkoušel hodně přípravků,mýdlovou vodu a už nevím co všechno,ale pořád se množily a množily a ... :evil:Vše pomohlo jen na chvíli.Pak sem koupil přípravek AGRION DELTA(už si nepamatuju jaká firma to vyrábí)a byl pokoj.Už se mi na rostlinách neoběvily. :) Stačilo jednou postříkat.Doporučuju aplikovat mimo byt!!

_________________
Milan M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: AGRION DELTA
OdeslatNapsal: 13 Říj 2005 14:23 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 30 Led 2004 16:53
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Vyrabí Lybar, ale na vlasy bych to nedaval. Dost casto to maji v nejakych tech BAU...Tady je odkaz: http://www.drogeriemartina.cz/inshop/sc ... itemID=961
Ja jsem to take pouzival, ale se SAVELem jsem byl spokojenejsi...

_________________
MIC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice ve skleníku
OdeslatNapsal: 13 Říj 2005 20:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Staří pěstitelé doporučovali zavřít rostlinu do plastového pytle a na stěny pytle opatrně nastříkat tehdy dostupný Actelic spray (určen na různou havět, na rostliny ne). Častým donášením roubů z různých zdrojů jsem si také puklice občas importoval :( a tak jsem od deratizérů obstaral Actelic dýmovnici a odpálil ji ve skleníku :shock: . Spolehlivě to zabíralo a pomohlo to i z různými muškami, trošku to sterilizovalo i mšice :) . Dnes se k nám tato dýmovnice údajně nedováží :( a nahrazuje se výrobkem Ultimate, běžně dostupným i v zahrádkářských potřebách. Actelicu se nevyrovná :( a navíc je problematické zapálení dýmovnice :x , které se provádí vánoční prskavkou. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Říj 2005 10:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Tak to je opravdu radikální, ale evidentně účiné, řešení..škoda že nemám skleník, u mě v bytě, bych asi nepřežil ani ja.No ale aspoň by to schytali aj ty potvůrky.. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2005 13:57 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
U puklic je problém, že řada insekticidů neproniká dostatečně pod štítky, a tak přežívá část populace včetně vajíček. nutné je použít systémový insekticid (například Nurell), smáčedlo do postřiku (stačí i JAR) a postřik minimálně za týden zopakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 18 Říj 2005 06:43 
Já mám dobré zkušenosti s přípravkem Biool, návod jak jej používat je na lahvičce, ale potřebuje smáčedlo ( stačí Jar ) . Po zkušenostech ostatních pěstitelů doporučuji asi po dvou až třech dnech rostlinu řádně postříkat čistou vodou aby se neucpaly póry. Znám několik pěstitelů kteří na toto zapomněly a do měsíce celá rostlina uhynula. Postřik se musí opakovat dvakrát jak je v návodu uvedeno. (':lol:') Nepáchne ale docela příjemě voní, ale jak pro koho.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Říj 2005 17:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 18 Kvě 2005 10:07
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Čtu vaše příspěvky a už teď mám hrůzu z jara.Někdy v březnu jsem našla pár puklic na campsisu a švestce,dokonce 2 na ořechu.Pochopitelně jsem v létě objevila puklice na vavřínu.Zlikvidovala jsem je lihem. A teď čekám,co bude dál.Přitáhli to prý už loni sousedi, "výhodná" koupě tisů. :twisted: Jak je zlikvidovat na 15m vysokém ořechu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 24 Říj 2005 10:02 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
sara.rex napsal:
Čtu vaše příspěvky a už teď mám hrůzu z jara.Někdy v březnu jsem našla pár puklic na campsisu a švestce,dokonce 2 na ořechu.Pochopitelně jsem v létě objevila puklice na vavřínu.Zlikvidovala jsem je lihem. A teď čekám,co bude dál.Přitáhli to prý už loni sousedi, "výhodná" koupě tisů. :twisted: Jak je zlikvidovat na 15m vysokém ořechu?


To já už mám hrůzu teď :( Celé léto se mi na rostlinách puklice neoběvili a jen co jsem je uklidil domů, tak jsou jich tam mraky... No a doma NURELE-D kvůli smradu používat nechci, takže na postřik asi poputují ven. Zase se s nimi tahat. Ach jo :(

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Říj 2005 16:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Tak zkus ten postřik minerálním olejem. To téměř nesmrdí :D A fungovat by mohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Říj 2005 18:44 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Dr. Mrek Svítek napsal:
Tak zkus ten postřik minerálním olejem. To téměř nesmrdí :D A fungovat by mohl.

můj dojem je, že funguje jen krátkodobě :( , jinak moje zkušenosti s těma potvorama jsou ty, že se většinou ukážou, až když člověk kytky natahá dom :evil: . Já jsem to loni v zimě dělala tak, že jsem každý den prolízala kytky a hledala puklice podle medovice na listech - kde je medovice, najde se stopro i nějaká mrška. Většinou jsou puklice zespodu listů a na větvičkách a když na rostlinu svítí slunko, tak jsou i na horní straně listů = prostě všude.
A co dát rostlinu do igelitového pytle a nějak ji opatrně postříkat Nurellem a pytel rychle zavřít aby se nezamořil byt :wink: ( já jsem to nezkoušela, mám naštěstí jiné možnosti). Nurelle smrdí jen pokud je rostlina postříkaná a mokrá, až to uschne, tak to není cítit ( narozdíl od Savelu :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Říj 2005 10:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Mě docela pomohl roztok hipermanganu...nesmrdi a kvitkam to neubližuje..(a plody nejim.. :))Zatim se zda ze to pomahá..Zezačátku sem skusil jen slabě růžovej, asi tak zrnko na 0,5l vody..to se mi zdálo málo, tak sem přitvrdil a to sem pak musil drhnout vanu..pač mi zhnědla.. :) ale jinak dobry..docela to funguje..zatim 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 05 Lis 2005 19:55 
Když jsem ještě kdysi měl doma nějaké citrusy, s puklicemi jsem bojoval pomocí Actelicu ve spreji (rostlina v igelitové pytlíku, jak je popsáno v jiném příspěvku) a nějakými postřiky na bázi oleje. Asi jsem byl málo důsledný, puklice nakonec zvítězily. Nedávno se manželce objevily poklice na difenbachii (prý je jedovatá - puklice to asi neví :D ). Podařilo se je úspěšně zlikvidovat pomocí systémového přípravku Confidor 70WG. Problém je v tom, že se obtížně shání. V čR je snad povolem pouze pro ošetření chmele a dodává se v nejmenším balení 1 kg za asi 18 000 Kč. Přitom 1 g stačí na 10 litrů zálivkového roztoku. Je velmi populární mezi kaktusáři (http://www2.webpark.cz/kkp/).


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz