CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Srp 2007 19:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 13 Črc 2006 07:17
Příspěvky: 109
Bydliště: Seč (Chrudim)
Tak jsem si myslel, že jsem se těch potvor zbavil a mám je tam zas :( .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Srp 2007 22:46 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
kucerys napsal:
Tak jsem si myslel, že jsem se těch potvor zbavil a mám je tam zas :( .


Hm to je nas vic :((( kdyby tu nekdo Brna mel nejake roztoce navic, nepohrdl bych :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Svilušky
OdeslatNapsal: 27 Srp 2007 19:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
A čo Vertimec - osvedčená kvalita a funguje :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2007 14:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
úplně se zbavit svilušek ???? myslím že to se dostáváme do říše snů.... Já osobně mám také mnohem radši život než chemii, takže jsem vyzkoušel oba roztoče /z plstěných pásů se mi letos najaře vylíhli svilušky a dodavatel potvrdil, že je možné že ty pásy obsahují svilušky jako pozůstatek krmiva pro dravé roztoče - bohužel to bylo asi to jediné co se mi vylíhlo :oops: / a taky jsem běhal po lukách a chytal dravé ploštice které se údajně živí i sviluškami /jako jediný náš predátor/ a postřikoval výluhem z kopřiv a vlastně kde čeho a vykuřoval tabákem a chtě nechtě jsem dospěl až k Omite a Appolo :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2007 14:13 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Je to naozaj tvrdý boj, ale pokial je rastlina rozmerovo menšia, po postreku pomáha, ked sa celá rastlina prikryje priesvitným sáckom alebo igelitové vrece, a nechat dvanást hodín. Postrek je potom účinnejší. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2007 14:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Na svilušky, právě tak jako na puklice a molice úplně stačí zimování v mém skleníku s poklesy teplot k -3°C (popř. ojediněle i níže). Ověřeno :D
Letos se mi zima (byla nějaká?) vůbec nelíbila, skleník bez topení nepromrznul a ojedinělá ranní teplota -0,5°C byla z hlediska škůdců úplně na nic :( Takže letos mám po pár sezónách na rostlinách ze skleníku nějaké puklice (+ čerň plísně na listech), ale nějak zvlášť to neřeším. Na rostlinách venku drží škůdce na minimální úrovni ostré slunce a občasný liják, ve skleníku musí těch pár rostlin "vydržet" do další zimy - doufám, že aspoň trochu "funkční" :roll: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Srp 2007 20:21 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
no me uz ty svilusky tak nas...., ze jsem mile citrusy vyhodil na balkon (mam je cely rok v mistnosti za oknem, vychod, a pry tem potvoram svedci teplo a sucho, pritom je rosim) jak zacalo byt destivo a chladneji...mam je tedy ted na balkone i pres noc, tak doufam ze svilusky odcestuji...co myslite, kdy dat citrusy zpet do bytu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 07:39 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
No když už je máš venku na balkoně, tak je zrovna postříkej :D . A to několikrát s odstupem několika dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 10:27 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Má někdo zkušenosti s přípravkem TALSTAR ? /Nic jinýho kromě BIO-Ol neměli a tím nechci rostliny "patlat"/. Sice jsem ho už koupil, ale má to vůbec cenu aplikovat?

Díky za rady..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 14:00 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
KRUMME napsal:
Má někdo zkušenosti s přípravkem TALSTAR ? /Nic jinýho kromě BIO-Ol neměli a tím nechci rostliny "patlat"/. Sice jsem ho už koupil, ale má to vůbec cenu aplikovat?

Díky za rady..

Talstar je dobrý tak ne jeden maximálně 2 postřiky sviluška je děsně přizpůsobivá mrcha. Po každém postřiku přežije pár jedincu a ti se znovu namnoží - bohužel už s odolností vuči tomu postřiku který přežily. Takhle jsem dopadl před pár roky s přípravkem Omite ten neučinkuje vubec to je jako bych svilušky sprchoval čistou vodou. Naštěstí držím svilušky v silně omezené popupalci a kdyaž už sjistím nějaké ohnisko kde se přemnožily tak je bez milosti postříkám Vertimecem nebo Sanmite. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 19:25 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Zdeněk napsal:
KRUMME napsal:
Má někdo zkušenosti s přípravkem TALSTAR ? /Nic jinýho kromě BIO-Ol neměli a tím nechci rostliny "patlat"/. Sice jsem ho už koupil, ale má to vůbec cenu aplikovat?

Díky za rady..

Talstar je dobrý tak ne jeden maximálně 2 postřiky sviluška je děsně přizpůsobivá mrcha. Po každém postřiku přežije pár jedincu a ti se znovu namnoží - bohužel už s odolností vuči tomu postřiku který přežily. Takhle jsem dopadl před pár roky s přípravkem Omite ten neučinkuje vubec to je jako bych svilušky sprchoval čistou vodou. Naštěstí držím svilušky v silně omezené popupalci a kdyaž už sjistím nějaké ohnisko kde se přemnožily tak je bez milosti postříkám Vertimecem nebo Sanmite. :wink:


Sakra to neni mozny :(( copak na ty mrchy nic neucinkuje naporad?? sakra nase ceske hlavy vymysli jak zlikvidovat yperit a na blbou svilusku jsou kratci??achjoo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 20:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
MartinM napsal:
Sakra to neni mozny :(( copak na ty mrchy nic neucinkuje naporad?? sakra nase ceske hlavy vymysli jak zlikvidovat yperit a na blbou svilusku jsou kratci?? achjoo

No jo Martine vymyslely to ceské hlavy, ale u Vás v Brně - vědci z Masarykovy univerzity. Tak si tam pro trochu skoč, jseš přece místní a zkus na svilušky Yperit :lol: :wink:

PS: Nechci to zlehčovat, vím, co lidé :evil: s Yperitem nadělali za hrůzy :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 06:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Zdeňku, díky...
Zatím není moc rozlezlá a lahvička je stejně jen na 8 l postřiku. :wink: Tak to dneska asi nastříkám... Pak zopakuju ... a asi budu překvapený, že to nezabralo... :wink: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 09:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Krumme, a co tak ten druhý postřik udělat z jiného přípravku? Pokud přežije pár jedinců 1. postřik, může to být třeba právě proto, že jsou vůči němu z nějakého důvodu imunní. Tak bych možná zkusila třeba Sumithion super nebo i ten Biool na dolní hranici koncentrace - pokud je příliš mastný, tak tam přidejte technický líh místo poloviční dávky vody (tj. líh : voda 1:1). Tahle kombinace listy už nezableptá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 09:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
nezapomínat na vajíčka !!! je třeba počítat s tím, že vajíčka svilušek jsou odolnější vůči přípravkům hubícím dospělce /omite, mitac, magus/ a je téměř nutné přidávat přípravek pro hubení vajíček /já používám appolo/. A pok samozřejmě po cca 8 dnech opakovat postřik, nejlépe jiným přípravkem, přesněji řečeno přípravkem s jinou účinnou látkou !!! jiný název ještě neznamená že není použita stejná účinná látka.
Omite používám delší dobu /nic moc jiného se dlouhou dobu ani nedalo pořádně sehnat/ a zatím se mi nepodařilo vypěstovat odolnou populaci .... zaplať pánbůh... asi si budu muset nechat poslat pár kousků od Zdenka...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz