CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 14:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Říj 2006 14:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Jestli Vás to trochu utěší, mně žloutne valná část listů (cca 20%) na Meyeru už přes měsíc a to dosud venku na terase. Hodně z nich již odpadlo. Ale beru to jako generační výměnu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Říj 2006 14:48 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Iva Hažmuková napsal:
Jestli Vás to trochu utěší, mně žloutne valná část listů (cca 20%) na Meyeru už přes měsíc a to dosud venku na terase. Hodně z nich již odpadlo. Ale beru to jako generační výměnu :wink:


Mě to tedy neutěší :D , protože mě takto zežloutl ten Meyer už na balkoně a všechny listy jsou letošní :(.
Žloutne i ten váš "neopadavý"? Mám ho naroubovaný od vás z apríla z Brna, roub chytil, dlouho nerašil a nakonec vyrostl jen malinký výhon. Snad na jaře už poroste normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Říj 2006 18:38 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Michal Kazda napsal:
Bohužel se tomu opadu stejně nevyhneš. Dřív nebo později je budeš muset přemístit domů :(.

Já vím,že se tomu úklidu do bytu nevyhnu,ale každý den venku je dobrý-navíc to vypadá,že zima a mrazy nepřijdou v nejbližších deseti dnech.Venku v chladnu na světle je rostlinám určitě lépe než doma v šeru a teple.Loni jsem měl rostliny v tuto dobu již 20 dní doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Meyer
OdeslatNapsal: 24 Říj 2006 19:14 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rouby Meyera z jarního roubování jsou stále zelené a bujně přirůstají po nějakém žloutnutí ani náznak spíš se nové výhony ohybají a lámou pod střechou skleníku. Kdyby se nelámaly a nebo jsem je nužkami nezkrátil tak by asi letošní nárust byl větší než 2 metry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: meyer
OdeslatNapsal: 24 Říj 2006 21:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ahoj, prispievam svojimi skusenostami-
na prvej foto- meyer z odrezku od Petra Brožu - z 04/2006
Obrázek

a na porovnanie Meyer- z OBI -05/2006 kupeny vo velikosti asi 25 cm
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Říj 2006 16:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, ta informace se týkala právě toho "neopadavého" meyeru :wink:
Malý Meyer, roub z Agra na trifoliátě zatím živí svůj 1. (a jediný) plůdek a neshazuje nic. Jeden z těchto meyerů (možná oba?) půjde za týden na výstavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Říj 2006 11:16 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Mě zatím Meyer nežloutne ani nezhazuje listy. Dneska jsem přijel po 2 týdnech. Rostliny byly uklizené doma. Nechal jsem si pouze jednu nejhezčí řízkovanou rostlinu a jednu roubovanou na carrizzu z dubnového srazu.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Říj 2006 11:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Já mám Meyery dva. Jeden ze srazu naroubovaný na bigarádii, a ten mně vyhodil dvě větvičky se čtyřmi listy a před čtrnácti dny všechny (až na dva) upadly. Tak doufám, že to už vydrží až do jara. Druhý je řízkovaný z jiného zdroje a ten nejenže neshazuje nic, ale utěšeně přirůstá. Oba jsou v bytě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Říj 2006 13:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Tak ja mam vsetky citrusy vonku na balkone a nespadol mi este ani jediny list zo ziadnej rastliny. Je pravda ze podla digi teplomeru s pametou najnizsej a najvyssej teploty tam este ani v noci nebolo pod +5, nakolko jke to slnecna logia vo vnotornom rohu domu a ten panel dobre kumuluje teplo, tak dufam ze aspon do vianoc budu moct ostat vonku.. Lokvat a figovnik mi tam preziju celu zimu bez ujmy.. teda vynimkou je minuly rok, kedy figovnik ciastocne omrzol.. ale to bol dost extrem, ktory sa s nad nebude opakovat.. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: podzim.
OdeslatNapsal: 27 Říj 2006 19:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Miro, to myslíš vážne ,že máš svoje citrusy vonku až do Vianoc ?? :shock: :shock:
Predpokladam že máš logiu zasklenú ?
My mame terasu na juh a slnko sa tu opiera cele poobedie a na digi teplomere meriam v byte 22-24st C a vonku asi 20cm, od steny 20 st C .A citrusy su spokojne - je sice nejaký minimálny opad starších listov- ale to je radove asi 1-2 listy na 30 citrusov - akurát dúfam, že sa tato situácia nezhorší a že toto výborné počasie vydrží čo najdlhšie- aspon teda do tých Vianoc. Rasťo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Říj 2006 22:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
no logia zasklena zial nie je, ale do vonkajsich cca -3 tu aspon pri vnutornej stene nemrzne vobec. A teraz za posledne roky to bolo celkom fajn, mozno par krat som ich na noc vtiahol dovnutra a rano zasa vylozil von a veru takmer do vianoc.. cca do 15.12. boli vonku. No uvidime tento rok. Ono v bratislave a hlavne tu na juznom okraji zasahujucom do podunajskej niziny je klima celkom prijatelna, dokonca je to malinky kusok slovenska, ktory je na tej mape klimatickych pasiem v casti 7 to jest do -17,7
Obrázek

a myslim ze na sidliskach medzi barakmi je to este lepsie, figovnikom sa celkom dari, aj ked druha uroda uz nedozreje.. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podzim.
OdeslatNapsal: 28 Říj 2006 09:46 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Rosťa napsal:
akurát dúfam, že sa tato situácia nezhorší a že toto výborné počasie vydrží čo najdlhšie- aspon teda do tých Vianoc. Rasťo.

Tak to já bych zase chtěl, aby se už začalo mírně ochlazovat a venkovní rostliny začali přecházet do vegetačního klidu (včetně mé trifoliáty). Lépe by pak přečkali zimu, než kdyby po tomhle teplém podzimu znenadání začalo mrznout.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: BZ Bratislava
OdeslatNapsal: 29 Říj 2006 22:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Letošní velmi povedené podzimní počasí končí, včera byl asi poslední krásný den a protože jsme měli státní svátek, vyrazil jsem s rodinou na výlet. Přesně před rokem jsme navštívili sváteční Prahu a její botanickou zahradu a tak letos přišel na řadu podobný výlet do Bratislavy. Proč máme svátek se dá poznat i v Blave :
Obrázek

Obrázek

Ovšem nejdříve jsme zavítali do :

Obrázek

Zaujalo nás mnoho rostlin, začnu s Poncirus trifoliata - mnoho dozrálých plodů - i popadaných po zemi :

Obrázek

Obrázek

Dále Diospyros kaki v podzimním vybarvení :

Obrázek

a jeho příbuzný D.lotus s plody na podnož :idea: :

Obrázek

Další obrázky příště :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: BZ Bratislava II
OdeslatNapsal: 29 Říj 2006 22:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dále na pergolách mnoho plodů Actinidia chinensis - kiwi :

Obrázek

Eucaplyptus perriniana (alespoň dle cedulky) :

Obrázek

Krásné popadané plody Maclury pomerančové :

Obrázek

Jedna hádanka :
Obrázek

a před skleníky banánovník, Araucaria araucana a v nádobé zakrslá forma grabátovníku (Punica granatum Nana) :

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Říj 2006 23:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No pekne, ze tu mame hurmi kaki som ani netusil.. len aktinidie na altankoch viem. Nabuduce musim davat vacsi pozor :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz