CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 01:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 12 Lis 2007 22:21 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Iva Hažmuková napsal:
Ivane, na tom Sanfordu F2 Curafora máte hodně pokroucené listy. Mšice, topení, málo draslíku nebo nějaký jiný neduh? Obvyklé to rozhodně není - moje rostlina je strašně vitální, musím ji za rok dvakrát pořádně zatípávat či zařezávat a listy má dost podobné klementině.


Pani Ivo, neviem prečo má tak pokrútené listy, ale ked na to hladím a používam vylúčovaciu metodu, tak hned ako prvé môžem vylúčit topení. Aj ked moje podmienky na pestovanie nie su celkom super, dovolím si ale tvrdit, že sa snažím citrusy asprom priblížit a umiestnit na také miesto, ktore by si viac zasluhovali čo sa podmienok týka,mrazuvzdorné krížence mám už odskúšané aj v teple,a už na začiatku som videl,že také citrusy sa len tahajú do výšky, netvoria žiadne bočné výhony, tak ich mám /vrátane Corafory/ radšej na balkone. Aj ked je tam cez den teplo, snažím sa balkon vetrat, sú tam každodenne nižšie nočné teploty, tak to asi Corafore tiež neubližilo..hm..ale asi s tými mšicemi máte pravdu, lebo toto leto som ich pár objavil na niektorých clementínach a c. Deliciosa, zrejme pár mšic preletelo aj na Coraforu a ja som to prehliadol. Co sa týka rastu, jak píšete, musíte tu svoju strihat, tak dobre vám rastie. No ale tá moja, ked som si ju zohnal, to je asi pred rokom a pol, vtedy to bolá velmi mladá rastlinka /podnož c.Carizzo/ zaštepená na kvalitnej, zdravej/ aj koren bol zdravý/,podnoži, ale podnož nebola tak sylná, aby hned rástla do výšky. Ten prvý rok /2006/ teda velmi nepodrástlka, aj ked bola velmi pekná. Potom ked prišl.a posledná zima, z nejakej príčiny mi zhodila asi 80% listovej plochy. Dodnes si to neviem predstavit, prečo. Pripájam vtedajšie foto tejto istej rastliny-
Příloha:
Corafoira F2.jpg
Corafoira F2.jpg [ 7.65 KB | Zobrazeno 14602 krát ]
Tak som aspo odstránil z nej najslabšie vyhokené vetve a nechal len tie, ktoré mali šancu prežit zimu. Zaujímave bolo na jar to, že práve z týchto vetvý na jar /duben/ vykvitla :wink: a začala konečne rást, zahustila sa korunka a zhrubol aj kmienok. Teraz žiadne mšice /ani ostatné citrusy/ nemá, tak predpokladám, že nové listy budú rovnejšie. Pokial si mmyslíte, že či to náhodou neni Clementína, ubezpečujem vás ,že nie je, ta foto to tak neni vidiet, ale niektoré listy sú zdvojené :wink:

Pre Sneka- naštepil som jeden výhon z tejto Corafory tiež na poncirus, a listy tiež zostali rovnbako tenké ako na Carizze. Neviem, možno je to dostatkom svetla, ked by ho mala trochu menej možno by boli širšie a väčšie :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 12 Lis 2007 22:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
jak kukám, ten obrázok došiel akýsi malý, tak ho vkladám znovu- Corafora F2-
Příloha:
Corafora F2..jpg
Corafora F2..jpg [ 34.64 KB | Zobrazeno 742 krát ]
Ivo, nepošlete aj vy foto svojej ? Len tak pre inšpiráciu, predsa máte lepšie podminky a napíšte, ako ju pestujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 10:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ivane, musím nejprve rostlinu najít :lol: Jak jsem psala jinde, sklízeli jsme s manželem večer potmě a nastrkali to, kam se dalo (hlavně do jeho již zatepleného "okeníku").
S těmi listy jako klementina - takové jsou u mne, tedy ne přesně, jen je trochu připomínají. Jak rostlinu najdu, zafotím.
To pokroucení na listech, pokud vyrostly už v parném létě, by také mohlo být od příliš horkého vzduchu. Mně se to stalo s mučenkou, kterou jsem měla naraženou na jižní bílé zdi - její mladé výhony byly úplně zkroucené, částečně deformované a poupata se ani nevyvinula :(
Moje Curafora je také na Carrizu. To se nesmí při chladném zimování skoro vůbec zalévat, pak uhnívají kořeny. Důsledkem pak je samovolná redukce koruny se shozem listů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 12:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Tak jsem tu rostlinu našla. Pro zajímavost jsem s ní zafotila i letošní letní roubovanec na podnož trifoliáta. Chci Curaforu zkusit venku a na zkoušku potřebuji jedině rostliny na trifoliátách. :wink: Když nepřežijí, stále ještě mi zůstane matečná na Carrizu. Zatím se mi ale podařilo zaroubovat jen tuhle jedinou, na druhé podnoži se mi roub zatím ani nehnul :(
Příloha:
Sanford Curafora.JPG
Sanford Curafora.JPG [ 82.64 KB | Zobrazeno 841 krát ]
Příloha:
Sanfird Curafora1.JPG
Sanfird Curafora1.JPG [ 88.16 KB | Zobrazeno 776 krát ]
Příloha:
DSCN9080.JPG
DSCN9080.JPG [ 75.53 KB | Zobrazeno 721 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 13:19 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Tak je to jasné, listy sú na tej mojej stočené zo slnka, ked rástla, akurát boli vonku štyridsiatky teploty a v noci teplota neklesala pod 24 st.C :roll: Coraforu máte peknú, zajtra si po nu pridem :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 22:45 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Mě tehdy právě taky rostla a listy má zcela rovné :idea:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 00:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ivan, v pivnici mas idealne teploty a 50 % svetla, ved to je parada, ja mam tak 15 %, len daj citrusy kludne tam. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 01:13 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Len 15% :?: To je takmer tma. Nezhadzujú ti v zime listy ? Alebo aké to máš odrody, že vydržia ten extrém? Respektíve zimuješ svoje citrusy v takom šere ty sám osobne, ked nemáš inú možnost :| ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 09:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
V literatuře se uvádí, že při teplotě +4°C lze citrusy zimovat skoro ve tmě. A vezměte si pěstování v tranšeji: tam když v zimě zaklopíte strop a třeba zaházíte kvůli izolaci zeminou, tak jsou potmě úplně. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 14 Lis 2007 09:59 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Naštastie tranšej nemám :wink: , ja sa do pivnice bojím dat len ten pomaranč, lebo nechcem, aby mu opadli kvety, teda dva-krát po sebe /aj na jar/ už nemusí kvitnutie opakovat a jeden rok by som zostal bez úrody :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 21:15 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Nejaký neznámi človek mi dne poslal mailom tieto fotky :lol: No treba uznat, pekné foto


Přílohy:
.mandarína.jpg
.mandarína.jpg [ 72.09 KB | Zobrazeno 792 krát ]
oliva..jpg
oliva..jpg [ 77.16 KB | Zobrazeno 722 krát ]
mišpulník.jpg
mišpulník.jpg [ 77.13 KB | Zobrazeno 779 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 20 Lis 2007 21:17 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Příloha:
grep..jpg
grep..jpg [ 59.72 KB | Zobrazeno 719 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 15 Dub 2008 13:30 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Nejak takto je vyrasená Corafora F2 asi dva týždne pred rozkvitniutím, kvetné puky vzhladom na to, ze su ešte velmi malé, tu zrejme na fotke volným okom nevidno :(
Příloha:
corafora- kvet.jpg
corafora- kvet.jpg [ 53.79 KB | Zobrazeno 674 krát ]

Příloha:
Corafora F2 april 2008.jpg
Corafora F2 april 2008.jpg [ 67.38 KB | Zobrazeno 714 krát ]

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 30 Čer 2010 19:42 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
a niečo novšie, prikladám dnešné aktuálne foto mojej Kishumikan, vrúbľovaná v marci 2008, tentro rok prvý krát kvitla, makro fotenie plody, neprikladám však všetko, na rastline, to nie je vidieť, keďže je husto olistená, ale vo vnútri sa nachádza spolu asi 7 plodov, pokiaľ som nič nepriehladol :wink:
Příloha:
P1000814.JPG
P1000814.JPG [ 216.16 KB | Zobrazeno 666 krát ]

Příloha:
P1000815.JPG
P1000815.JPG [ 192.93 KB | Zobrazeno 683 krát ]

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrusy z mojho pestovania
OdeslatNapsal: 30 Čer 2010 21:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ivane, ty jedeš :D .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz