CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 20:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 28 Črc 2008 14:24 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Pre 3 rokmi som dostal asi 30cm vysoký odkopok rodiaceho granátovníka, pred dvoma som ho vysadil do zahrady a dnes má cez 2 metre
Příloha:
granatove jablko.JPG
granatove jablko.JPG [ 104.15 KB | Zobrazeno 1366 krát ]

a teraz 1-krát zakvitol
Příloha:
kvet.JPG
kvet.JPG [ 123.81 KB | Zobrazeno 2019 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 29 Črc 2008 06:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
:shock: Moc hezký, ale přece jenom byly dvě slabší zimy a ty jseš zřejmě v teplé části Slovenska. Chránil jsi nějak rostlinu v zimě ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 29 Črc 2008 09:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Áno tieto zimy boli slabšie, prvú som ho len trochu prihodil snehom a druhú keď bolo pár dní okolo -12C som ho na pár dní len omotal igelitovou fóliou a zaviazal.
Vysadil som ho na miesto v záhrade, o ktorom si myslím, že je v závetrí a má dobrú mikroklímu.
Hoci bývam 15km od Trenčína podľa klimatickej mapy patríme do úzkeho pásu
pozdĺž Váhu, ktorý začína v Bratislave a končí pred Považskou Bystricou s rovnakým resp. podobným počasím, ročnými zrážkami a priemer. teplotami,
nadmorská výška cca 212 m.n.m.
Myslím si, že granátové jablko podobne ako figovník sa dá dobre vo voľnej pôde chrániť lebo keď na jeseň zhodí listy prakticky nepotrebuje svetlo.
Radoslav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Granatove jablko v Nýřanech u Plzně
OdeslatNapsal: 13 Zář 2008 21:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Vkládám foto marhaníku - Punica granatum p.Rady v Nýřanech. Jde několikaletou rostlinu, údajně v zimě nechráněnou. Květy opadaly.


Přílohy:
Rada-Nyrany_P.granatum_13.9.08.jpg
Rada-Nyrany_P.granatum_13.9.08.jpg [ 70.7 KB | Zobrazeno 1234 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 15 Zář 2008 19:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
no ja som tiez skusil vysadit na jar von granatovnik, tiez asi 8 KM od trencina, ale juzne, smerom na nove mesto. Caka ho prva zima, tak uvidime. Doma odhadujeme zimu podla chytenych mysi, posledne dva roky sme chytili tusim jednu alebo aj ziadnu, ale tento rok uz boli 4, tak neviem, ale asi bude tuhsia zima ako predchadzajuce roky. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 29 Zář 2008 19:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Pred rokom som kupil na vystave Gardenia v Nitre granatovnik od pestovatelov z Banoviec nad Bebravou. Vraj je to nejaky krizenec medzi velkoplodym granatovnikom a Punica granatum "nana". Vyslachteny niekde v Rusku, ale touto informaciou som si neni isty. Nepoculi ste o tom alebo to niekto tiez ma od nich? Plody su velkostou nieco medzi nanou a klasickym, a kvitne to dost skoro. Ja mam cca 30 cm rastlinu a kvetov bolo tento rok dost. Ked bude cas, pridam foto. Neskusal to niekto zimovat vo volnej pode? Netusim, ako je to s mrazuvzdornostou a nerad by som o rastlinu prisiel :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 30 Zář 2008 05:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
arginin napsal:
Pred rokom som kupil na vystave Gardenia v Nitre granatovnik od pestovatelov z Banoviec nad Bebravou. Vraj je to nejaky krizenec medzi velkoplodym granatovnikom a Punica granatum "nana". Vyslachteny niekde v Rusku, ale touto informaciou som si neni isty. Nepoculi ste o tom alebo to niekto tiez ma od nich? Plody su velkostou nieco medzi nanou a klasickym, a kvitne to dost skoro. Ja mam cca 30 cm rastlinu a kvetov bolo tento rok dost. Ked bude cas, pridam foto. Neskusal to niekto zimovat vo volnej pode? Netusim, ako je to s mrazuvzdornostou a nerad by som o rastlinu prisiel :lol:

Myslím, že takový hybrid má Josef F. z Kobylí na J.Moravě-snad Iva H. ví o něco více. Mně se od něj řízek nechytil, ani semena nevzešly a tak toho o této odrůdě moc nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 30 Zář 2008 21:50 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Citace:
Myslím, že takový hybrid má Josef F. z Kobylí na J.Moravě-snad Iva H. ví o něco více. Mně se od něj řízek nechytil, ani semena nevzešly a tak toho o této odrůdě moc nevím.


to je zvlastne, ze semena nevzisli. ze by bol ten hybrid sterilny? ja som kvety otrhal, lebo chcem aby hlavne podrastol v prvych rokoch. vysievat skusim neskor, nech je s cim experimentovat v zime :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 01 Říj 2008 22:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Velkoplodý granátovník a s plody :!: má pěst.Trojan na současné výstavě v Praze v BZ Na Slupi :


Přílohy:
P.granatum.jpg
P.granatum.jpg [ 53.41 KB | Zobrazeno 1231 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Punica granatum
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 12:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Marhaník z Kréty :


Přílohy:
P.granatum_a.jpg
P.granatum_a.jpg [ 127.21 KB | Zobrazeno 1168 krát ]
P.granatum_b.jpg
P.granatum_b.jpg [ 104.16 KB | Zobrazeno 1017 krát ]
P.granatum_c.jpg
P.granatum_c.jpg [ 74.12 KB | Zobrazeno 1048 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 16:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
arginin napsal:
Pred rokom som kupil na vystave Gardenia v Nitre granatovnik od pestovatelov z Banoviec nad Bebravou. Vraj je to nejaky krizenec medzi velkoplodym granatovnikom a Punica granatum "nana". Vyslachteny niekde v Rusku, ale touto informaciou som si neni isty. Nepoculi ste o tom alebo to niekto tiez ma od nich? Plody su velkostou nieco medzi nanou a klasickym, a kvitne to dost skoro. Ja mam cca 30 cm rastlinu a kvetov bolo tento rok dost. Ked bude cas, pridam foto. Neskusal to niekto zimovat vo volnej pode? Netusim, ako je to s mrazuvzdornostou a nerad by som o rastlinu prisiel :lol:

Myslím, že takový hybrid má Josef F. z Kobylí na J.Moravě-snad Iva H. ví o něco více. Mně se od něj řízek nechytil, ani semena nevzešly a tak toho o této odrůdě moc nevím.

Byli jsme ještě s několika členy klubu u p. J.F. letos počátkem března. Ukazoval nám ten hybrid, měl jej i s plody v nádobě venku a říkal, že tak byl celou zimu. Plody, co si vzpomínám, byly velikostně opravdu něco mezi obyčejným granátovníkem a nanou. Pan J.F. říkal, že je rostlina mrazuvzdorná. Dostali jsme plod na semena, která jsem rozdělila (nějaká dostal i Petr), ale z výsevu do samostatného květináče mi nevzešlo nic. Říkala jsem si, že asi semena buď nebyla klíčivá nebo moc přemrzla. Ale pak jsem zjistila, že mi vzešlo semínko jen tak náhodně hozené do misky s psidii na kousek volného místa. Dlouho jsem nevěděla, co to je za rostlinku, protože jsem mezitím zapomněla na těch pár semínek u psidií :oops: :oops: . Až když to koncem léta začalo až moc vypadat jako granátovník jsem si vzpomněla... Rostlinka je vysoká asi 15cm, zatím bez větvení, s temně zelenými listy. Přesadila jsem ji před 2 týdny.
Na fotce jsou rostliny, které nejméně tuhle zimu měl pan J.F. venku - tenhle kříženec mezi nimi (vpravo).
Příloha:
Resize of DSCN9741.JPG
Resize of DSCN9741.JPG [ 146.72 KB | Zobrazeno 1227 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 16 Dub 2009 21:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Krume prosím Tě, jak jsi mi vloni na podzim dával ten řízek toho hybrida granátového jablka, tak se nakonec chytil a valí jak blbec do vrchu, už se větví, ale je moc tenoučkýmyslíš si že ho mám letos už strčit do volné země a nebo ještě nechat v květináči ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 17 Dub 2009 06:11 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Jirko, letos jej ještě nechej v květnáku.. Dej mu nějakej velikej, ať může narůst. Tohle bude nějaký nezmar... :roll: , mě řízkovanci přežili taky všichni a "matečňák" má už přes půl metru.. :lol: Jede jako o život. Nedivil bych se, kdyby chtěl letos zakvést. :lol:
S volnou výsadbou však přemýšlej o místě a rozhodně si udělej záložní rostlinu. Velkoplodý gr. jablka na tom nejsou s odolností nic moc. Bude nutná ochrana. :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 08 Lis 2010 13:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Punica granatum Nana - letos mám dva plody, obvykle se u mně začaly vyvíjet až na konci léta a nic z nich nebylo, letos snad budou klíčivá semena:


Přílohy:
Citrus_Broza_6.11.2010 (133).jpg
Citrus_Broza_6.11.2010 (133).jpg [ 40.17 KB | Zobrazeno 950 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granatove jablko
OdeslatNapsal: 08 Lis 2010 18:24 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Tento príspevok mi pripomenul aktualizovať článok, s ktorým som toto vlákno založil - granátovník ( foto na začiatku topiku) v zime 2008/2009
zmrzol takmer k zemi, takže som prestal experimentovať s granátovníkom vo volnej pôde a na jar som ho vykopal a presadil do 110 litrového kvetináča - korene sa tam ledva vošli.
Cez leto pekne obrazil a nasledujúcu zimu po 3 strávených vonku išiel do zimoviska k citrusom. - Dnes má opäť skoro dva metre a zimuje s citrusmi. Dúfam, že v lete znova zakvitne a dočkám sa aj plodov.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz