CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 14:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
ha, caver je zde :D

Co se týče anon, mám cca dvanáctiletou cherimolu, kterí osmým rokem začala plodit -ta je z plodu koupeného v Německu. Zimuji ji při teplotách kolem 10 - 12°C, snáší to dobře, při větším ochlazení má tendenci ztrácet kořeny.
Pak tříleté a dvouleté muricaty (semena přivezl kolega z Papuy), rostou v bytových podmínkách jako z vody, příští rok je použiju na podnože, roční squamosy (semena opět kolega, ale tentokrát z Jamajky) zajímavé bylo, že ač úplně čerstvá, klíčila 11 měsíců. Zřejmě je třeba, aby se odmyly inhibitory klíčení. Pak mám tři rostliny Rollinie, jednu od radoslava a dvě od známého z botanické zahrady. Rolinie rostou, alespoň u mne, velmi dobře; tedy za splnění následujících podmínek: velmi úživná půda s vysokým obsahem využitelného dusíku a stinné umístění - jednu spálilo odpolední slunce za pár hodin, jen jsem ji potřeboval přemístit a bylo to, přišla skoro o všechny listy.
Roubování, alespoň na podnože cherimol, je dle mých zkušeností bezproblémové, roubuji do rozštěpu, podnož v růstu, roub ve stádiu nalévajících se pupenů.
Jinak roubované rolinie maji zde: http://frutalestropicales.com/, jsem s nimi v kontaktu, ale mají tak hovadské poštovné, že čekám, až tím směrem pojede sousedovic kamion.

zdraví caver


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 20:43 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak koukám, že jsi tu dopravu nakonec vyřešil. Soused má hodně velký kamion? Jinak díky za odpověď, jaké jsou chuťově ty plody z tvé, teď tedy i mé annony? Myslím tím, zda se u nás opylí květy a plody jsou schopny tak nějak dozrát? Nevyměnil bys semenáč muricaty za semenáč retikulaty? Jinak mě rostliny od tebe rostou nádherně. Teď tedy již pomalu usínají. Překvapil jsi mě tím, jak dlouho ti klíčila sguamosa, mě vylezla asi během čtrnácti dnů. Na druhou stranu zde mám ještě semena z Koexfloru glabry a purpurey a již asi dva měsíce roste jen plíseň, ale ne na všech, naštěstí. Tak možná ještě neházet flintu do žita, snad něco vyleze. Jak tobě roste kakaovník? Je zima a krátký den kakaovníku paradoxně docela svědčí, tak už máš alespoň deset listů? Nebo květináč trhají kořeny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 18:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
Muricatu Ti za reticulatu klidně vyměním. Jinak mám navíc ještě řízkovance Dovyalis cafra, Malpighia glabra a Eugenia myrtifolia. Potřeboval bych pro známou Passifloru edulis nominátní formy i var. flavicarpu. Můžeš mi je udělat?

K čemu máš glabru, na podnože? jíst se to údajně moc nedá.

Soused je spolumajitelem velké dopravní firmy 8) , jen do té Malagy mají cestu tak dvakrát do roka.
Semena anon někdy klíčí dlouho, i u té cherimoly. Chuťově je moje cherimola jak z obchodu, spíš lepší :-) jsem rád, že Ti rostou, hlavně to avokádo, ta jsem rouboval poprvé. Letos mám nachystáno asi deset podnoží, to bude jiná jízda.

kakaovník je potvora, stojí, přírůstky nedělá. Však on se rozběhne....nebo zdechne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 20:14 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Pokud ti ten kakaovník již vyhodil tři listy, nevěřím, že zdechne. Kořeny už má? Glabra údajně opravdu není nich moc, no ale po mém jarním fiasku s myrtovitými, o kterém jsem ti psal, mě chytly (posedly) ještě víc láhevníkovité. I když co do druhové pestrosti myrtovitých, jsem zase skoro tam, kde jsem byl, jen mi chybí E. uniflora, ta ten mráz nerozdýchala, ale mám ji objednanou, já sem na tom podobně jako ty s kakaovníkem se S.jambos, ještě jarní řízkovance z mé bývalé, skoro dvoumetrové rostliny nevadnou ani nerostou. Ale jedu asi příští týden konečně do Prahy, musím odevzdat index, tak je tam možná koupím obě, pokud budou mít takové, co se mi vejdou do autobusu. Myslím na tebe s karambolou. Ale teď v zimě to asi nemá cenu ne? Na jaře toho od nich chci mnohem víc, tak vezmu i tu karambolu. Sám chci tu mou bestii naroubovat. Dovyalis cafra bych si rád osvojil, pokud ho oželíš. Zbývající dvě jmenované mi zrovna dokvétají, ovšem plody žádné. Pokud chceš jen řízky z mučenek, mohu ti jich poslat otep, otázka zda zakoření teď při nedostatku světla. Jinak mám ve vodě tu Flavicarpu už někdy z léta, kořínky už asi má, tak tu ti mohu poslat tak jak je, hotové rostliny ale asi až z jara. Pošlu ti seznam mých mučenek, rozhodl jsem se, že už další nechci, tak je v konečném stavu, jen mám ještě domluvenou incarnatu. Snad každou ti můžu neřízkovat, je to křoví přes celá okna, nepotřebujeme ani žaluzie, a kdyby nás někdo chtěl vykrást, tak se tím ani neproplete. Už aby stály zase na zahradě, manželka je z nich na oknech vyloženě nadšená a nejvíc z těch opadaných listů a plísně, která si na nich mezi květináči hoví. Tak kdyby náhodou se sousedovi vlezla do kamionu ještě jedna digyna, a sapoty tak na mě prosím mysli, sousedovy pak ve Varech natočím za ochotu aspoň dva litry třináctého pramene (Becherovky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 20:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
Dovyalis Ti nechám, není problém. Musím taky udělat takový fajný seznam rostlin, jaký jsi sepsal ty.
Mučenky i karambolu necháme na jaro, teď už se to nedá poslat. Tvého kontaktu v Praze bych rád využil, jsou docela tajnosnubní a člověk zvenčí nemá moc šanci, což je pochopitelné.

Až kamion pojede, dám Ti vědět.

Jinak se nedivím, že Tě zaujaly Annonaceae, je tam dost parádních kytek. Mě už toho moc posednout nemůže, kytky mám všude a to jsem si na zimování domluvil mediteránních kytek domluvil skleník zdejší Sempry 8) A to mám momentálně šest tomelů a tři jujuby na cestě z Bulharska - myslím, že brzy něco posedne moji ženu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 20:39 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
To je zajímavý, že ty ženský vždy posedne nějaká pekelná bytost :twisted: , když vidí chlapa posedlého tímhle koníčkem. Citrusy a spol, proti nim jsou ženský většinou imunní, ty je neposednou :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 21:08 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
petrlcr napsal:
To je zajímavý, že ty ženský vždy posedne nějaká pekelná bytost :twisted: , když vidí chlapa posedlého tímhle koníčkem. Citrusy a spol, proti nim jsou ženský většinou imunní, ty je neposednou :mrgreen: .


A na jaké rostliny se dá žena zbalit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 21:17 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Růže a možná i lilie. Některé mají raději než rostliny jiné lístečky :? , ale od těch raději dál. Musíš psát básničky, nebo romantickou prózu. Pokud nemáš tolik lístečků, abys utáhl některou na ně, je literatura k nezaplacení. No když k tomu přihodíš puget růží, je vymalováno :oops: . Citrusy asi budou ženský zavánět spíš tím, že místo aby měla chlapa doma, bude ve skleníku :evil: . To nebude ta pravá květina. Petr B. je z nás asi nejzkušenější a citrusů má nejvíc, tak by ti mohl poradit jak lovit ženský na citrusy, zda to vůbec jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 27 Lis 2011 21:19 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
K tomu seznamu, chystal jsme se na něj pěkně dlouho, až pobyt v nemocnici a nuda k chcípnutí mě k němu donutily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANNONA SQUAMOSA - SUGAR APPLE
OdeslatNapsal: 04 Pro 2011 18:34 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2011 19:30
Příspěvky: 12
Dík Cavere za super odkaz.Škoda jen že je to tak daleko.Ty ceny jsou fakt úžasné.Jinak musím naprosto souhlasit s Radoslavem s tím umístěním Annon v místnostech kde se spí.Já měl 2 pětileté něco pres 2 metry velké A.Cherimoly v ložnici a skoro pravidelně se probouzel s pěkným bolehlavem.Když jsem rostliny přemístil mimo pokoj bolesti skočily.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz