CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 20:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hybridy rodu Citrus, Poncirus, Fortunella, Microcitrus apod.
OdeslatNapsal: 11 Led 2010 23:38 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Vypadají oba hezky. A co jejich chuť? ..... a neříkej, že nevíš, že si je dal hned bez koštovky na limoncello, resp. lemonquatcello :-)
Upřímně říkám, že jsem si jich na návštěvě u tebe vůbec nevšiml (nebo možná všiml, ale C2, C6 mi nic neříkalo a tak jsem šel prostě o dům dál)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hybridy rodu Citrus, Poncirus, Fortunella, Microcitrus apod.
OdeslatNapsal: 12 Led 2010 10:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Vypadají oba hezky. A co jejich chuť? ..... a neříkej, že nevíš, že si je dal hned bez koštovky na limoncello, resp. lemonquatcello :-)
Upřímně říkám, že jsem si jich na návštěvě u tebe vůbec nevšiml (nebo možná všiml, ale C2, C6 mi nic neříkalo a tak jsem šel prostě o dům dál)
Chuť :?: - já fakt nevím :oops: , kdyby to byly jitrnice, tak to bych určitě ochutnal :mrgreen: .
Rostliny mám z podzimu od Pepy Matějky, plody na vyfocení jsem si bral od něj z jiných rostlin. Na jednom z obou hybridů plody mám, ale jsou ještě malé a zelenožluté, nybylo to moc viditelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hybridy rodu Citrus
OdeslatNapsal: 30 Říj 2011 21:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Hybrid Clemapodelizia (75% mandarin,25% grep.
Konkrétně je to:
(C.clementina Comune x C.deliciosa Avana ) x tangelo MAPO (C.deliciosa Avana xC.paradisi DUNCAN)
U mě ve skleníků mnoho let bohatě roste, zabírá hodně místa, ale pořád málo plodí. Letos se jich přece jenom objevilo více-na jedné větvi, trošku jsem ji kroužkoval. Chutově dobrá-typu sladší tanželo.
A ještě tanželo BA9.


Přílohy:
Broza 30.10.11 (113)_Clemapodelizia.jpg
Broza 30.10.11 (113)_Clemapodelizia.jpg [ 111.64 KB | Zobrazeno 699 krát ]
Broza 30.10.11 (114)_Clemapodelizia.jpg
Broza 30.10.11 (114)_Clemapodelizia.jpg [ 103.77 KB | Zobrazeno 675 krát ]
Broza 30.10.11 (115)_BA9.jpg
Broza 30.10.11 (115)_BA9.jpg [ 100.22 KB | Zobrazeno 664 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hybridy rodu Citrus, Poncirus, Fortunella, Microcitrus apod.
OdeslatNapsal: 31 Říj 2011 04:28 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
To je paráda, tak konečně trochu víc plodí ..... zatím nesklízej, ať se na to můžu kouknout na vlastní oči :-).
Loni jsem ochutnal u Petra plody a chuťově mi přišli naprosto fantastické. Je to jedna z odrůd, u níž jsem velmi zvědavý jak se bude chovat v mých podmínkách, tj. venku bez skleníku ... zda-li plody stihnou dorůst do dostatečné velikosti a dozrát. Bude to tak tak ... na hraně. U mne zatím plody žádné, jen květy a následný opad, ale je to zatím stále jen mladá rostlina (z roubu z vyfocené rostliny z r. 2008). Tipově blízké tangelo MaPo to u mne venku s odřenýma ušima zvládá, plody narostou do obstojné velikosti, ale to vybarvování a dozrávání nemá konce a stále je v nedohledu. Vzhledem k současnému počasí však ani moc velká očekávání co se chuťi nemám, ale kdo ví, protože středomořské madariny se chovají u mne podobně a chuťově jsou dobré, sladké, šťávy mají taky dost, jen jednotlivé menbrány segmetnů jsou v porovnání s rannými odrůdami poměrně hodně tuhé.
Jinak koukám na všechny vložené fotky, nejen zde, a musím říci, že to co jsem po celý rok díky lepším klimatickým podmínkám, byť bez skleníku "v předstihu", tak plody u tebe ve skleníku během říjnových a listopadových inverzí doženou a nakonec předženou. Např. unshiovky Chahara a Planellina jsou u mne stále víceméně zelené jako brčál ... a to kvetly na jaře, žádné pozdnější kvetení. Druhá Okitsu dtto.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz