CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 24 Dub 2024 04:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 09 Pro 2007 13:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
:roll: :wink: :!: ,partia troch ludí môžme mat na stole položené aj 6 litrových flašiek, každá po 40% až 52%, a kým sa to nevyprázdni, domov sa naozaj nejde :wink: :!:
:mrgreen: :lol: .[/quote]

Svatá pravda:na vojně se to mockrát potrdilo-naozaj :)

I když to z citrus limonia Rangpur to nemá nic společného :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 09 Pro 2007 13:51 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Lemon napsal:
:roll: :wink: :!: ,partia troch ludí môžme mat na stole položené aj 6 litrových flašiek, každá po 40% až 52%, a kým sa to nevyprázdni, domov sa naozaj nejde :wink: :!:
:mrgreen: :lol: .


Svatá pravda:na vojně se to mockrát potrdilo-naozaj :)

I když to z citrus limonia Rangpur to nemá nic společného :)[/quote]

Presne LEMONE, ja sa uz na tom smejem, chudak Rangpur tu nejak zabera miesto, a hlavne ALEXX sa na tom určite najviac smeje alebo lutuje, ze nahodil temu o rangpure :roll: :roll: :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 10 Pro 2007 17:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ta to by nebulo, aby Bratislavčan nezarypol..... :wink:
Ivan, keby si vedel jak sa tu na Morave pije, tu vino tecie potokom, minule som bol na akcii ( a nie jednej! ) to bola chlastacka, to som este nezazil.... :P
No ale to nie je dobry napad po mne posielat bandasku s Limoncelom......myslis, ze ju do Brna donesem este plnu? isto ne. :D
Ivan, ked kupujes tolko sadenic trifoliat, co ides zakladat sad? Dobre su južne svahy Kozich chrbtov, okolo Dubiny a tak. Nepotrebujes zahradnika? Hlasim sa..... :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 10 Pro 2007 17:43 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
:lol: Začnem záhradníkom: jedného na Dubine mám, ale už je to len ležérny dôchodca :( , moc ho to všetko nezaujíma, asi ho vymením. Nedávam ale plat, ked chceš, môžeš mi slúžit zadarmo :mrgreen: . Napríklad tak, že ty mi dáš desat kusov trifoliát a ja tebe za to jeden citrus :lol: . Taký ja robím obchod. Dačo zaštepím, porozdávam, tie krajšie predám, ale na tom sa mi dajako nedarí zbohatnút :roll: :twisted: :( . Je to koníček, neplánujem do budúcna nič výnimočného, nemám na to ani tolko času :wink: .
Bandasku s limončellom ti dám, neni problém, ale musíš príst do PP pešo, lebo mám obavy, že ked si už aj na Morave všetko prepil :lol: :lol: :lol: , aby si to Limončello nepoužil ako náhradný pohon namiesto nafty :mrgreen: , tam by bolo limončella naozaj škoda :roll: . Druhá možnost je, ako povedal ALEXX, skonzumujeme všetko u mna, nech sa ti prizná, ako sa tu minule zrúbal :lol: :lol: :lol: :lol: , ale tie reči potom: zrazu si chcel postavit velký skleník a mat kopu citrusov :lol: . Na druhý den si nepamätal, čo to vlastne hovoril................ :( :( , další verný záhradník vtahu :( .
A Bratislavčania............... z úst si mi vytrhol svoje slová :lol: , no koment :lol: :lol: , Bratislavčan je len Bratislavčan............ :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 10 Pro 2007 21:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Co mas proti Blavakom??? :lol: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 10 Pro 2007 21:36 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
nevedia pit :lol: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 13 Pro 2007 21:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ale nic. Mam v Blave vela priateloch. :wink: Podzme my radši rečovac o citrusoch.... :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 13 Pro 2007 22:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kamco napsal:
Ale nic. Mam v Blave vela priateloch. :wink: Podzme my radši rečovac o citrusoch.... :wink:
Kam


Očuj Kamčo,všera ja bul v Košicoch, ani jeden citrus nemali,tak šem pošol do Prešova a ani tam nemali ! Tak reku, dam ši šariš :lol: a bulo fajn. Potom som šednul do autobusu a vratil še domof, a to bul potom pohlad :wink: same citrusy,šicke žili, jak som še bal :wink: kym som nebul doma. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 17 Pro 2007 20:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Sice neznam, co dristaš, ale ta dobre, že ci rastu. Naj še im dari. :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 17 Pro 2007 21:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Ja že dristam :?: šak len pravdu rečujem, keby nebulo mne,šicke citrusy by mi skapali :lol: .
Dufam, že i cebe rastu. Ale ich velmo nevysiluj, bo ti skapnu :!: to by bula pohroma. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 28 Pro 2007 12:38 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Tu vám posielam foto môjho rangpuru. Bol vypestovaný z asi 7 cm odrezku z plodiaceho stromku, ktorý ma zaujal tým, že všetky plody na ňom boli sýto oranžové, ale tvar mali pretiahnutý ako citróny. V roku 2006 mi 1x zarodil, no bohužial plody opadli predčasne. V tomto roku bohato zakvitol, a po odkvitnutí som nechal 5 plodov na skúšku. Zatiaľ sa držia, myslím, že za 2 - 3 týždne by mali dozrieť. Sám som zvedavý na chuť plodov, lebo predtým čo som mal Otaheite rangpur, tak tento bol sladko - horkastý. A ešte jedna zvláštnosť: Na materskom stromku boli plody citrónovitého tvaru, no na mojom sú guľovité. Prečo ?


Přílohy:
DSCF0099.JPG
DSCF0099.JPG [ 56.6 KB | Zobrazeno 717 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 21 Led 2008 14:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Pro 2004 11:22
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Letošní úroda.


Přílohy:
rangpur6.JPG
rangpur6.JPG [ 233.65 KB | Zobrazeno 820 krát ]
rangpur2.JPG
rangpur2.JPG [ 218.4 KB | Zobrazeno 899 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
OdeslatNapsal: 08 Lis 2009 07:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Lemon napsal:
Vidím,že rangpur máme každý odjinad.Má rostlina je z Kruhu a je řízkovaná.Jinak jsem s ním docela spokojen.Ještě nějaké plody a budu úplně spokojen :)
Snad tady na to časem přijdeme,čím se ty listy kroutí.Během měsíce se chystám rangpur naroubovat na připravenou podnož,tak třeba tudy povede cesta.


Téma "Rangpur" a jeho "závady" utichlo. Tak to zkusím oživit. Já ho mám jako řízek z ITSZ Praha a starší listy také střídavě žloutnou. Pokud rostlina nemá květy nebo plody, je vše v pořádku.
Násada květů je největší kupodivu při "zimování" doma (prosinec/leden) při teplotě 10-15°C. Zajímavostí ale je, že v ITSZ je mateční rostlina (krásná stáleplodící s poměrně až velkými plody ve volné půdě) umístěna v tropickém skleníku! Někde jsem měl fotku, ale nemohu jí najít - stají za to to vidět.
Možná mu vadí rychlá letní ochlazení, příp. studený delší dešť, či vůbec výkyvy teplot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 22 Lis 2009 20:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Citrus limonia považuji za odolný "ochotně-plodící" citrusový hybrid. Pouze mám ve svém ledovém skleníku problém z bezkyselinou příbuznou formou Otaheite. Dlouhodobě ji neudržím, je citlivější na mrazíky. Opakem je oranžová kyselá forma - rangpur, trvale bez problému plodí a přežívá. Ještě lépe se u mně drží forma zvaná Kantonský citroník - Canton(Cantonese) lemon. Dodnes nevím, zda je to v literatuře popisovaná žlutá forma rangpura Kusaie :?: , ale je to takový plevel, který pořád kvete a přináší plody. Sice nevalné chuti, ale do čaje se to dá zužitkovat :D . Obyčejně mně řádně dozrává až druhým rokem, ale v lepších letech jsem měl v zimě krásně vybarvené citronky s nádechem do oranžova. Letos je nasazená spousta plodů, ale jsou tentokrát velmi malé a zatím sytě zelené. Občas mezitím starší žlutý plod.


Přílohy:
C.limonia Canton lemon_a.jpg
C.limonia Canton lemon_a.jpg [ 64.94 KB | Zobrazeno 816 krát ]
C.limonia Canton lemon_b.jpg
C.limonia Canton lemon_b.jpg [ 82.92 KB | Zobrazeno 798 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 08 Lis 2010 13:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Po roce opět jedno foto Kantonu, žluté plody jsou loňské, letošních zelených je tam také hodně:


Přílohy:
Citrus_Broza_6.11.2010 (131).jpg
Citrus_Broza_6.11.2010 (131).jpg [ 91.07 KB | Zobrazeno 849 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz