CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 07:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Úno 2006 22:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
to co popisujete, dělá ten můj rangpur už několik roků :evil: shodí listy (naposledy v prosinci), pak obrazí listy, začne zběsile kvést, po opadu květů začnou opadávat listy a tak to jde pořád dokola a už vážně uvažuju o jeho likvidaci :twisted: Co s ním?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 06:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Pokuste se být kněmu tolerantní dokud žije... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 08:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Rangpur jsem koupil před dvěma laty při výstavě orchidejí na Kociánce Lemone. Je zvláštní,že nově vyrostlé listy jsou rovné a teprve po "vyzrání"se zkroutí. Je pravda,že se o nějaký hromadný opad nejedná, ale je to na rostlině patrné a při kvetení nebo násadě plodů se bojím,aby je utáhla. Tak je raději otrhám a zase je od opadu pokoj. No nedá se nic dělat, budu si na to muset zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 08:26 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
ha,ha,ha, tolerantní jsem, kdybych nebyla, tak by letěl dávno :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 16:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Vidím,že rangpur máme každý odjinad.Má rostlina je z Kruhu a je řízkovaná.Jinak jsem s ním docela spokojen.Ještě nějaké plody a budu úplně spokojen :)
Snad tady na to časem přijdeme,čím se ty listy kroutí.Během měsíce se chystám rangpur naroubovat na připravenou podnož,tak třeba tudy povede cesta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 17:49 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Lemon napsal:
Vidím,že rangpur máme každý odjinad.Má rostlina je z Kruhu a je řízkovaná.Jinak jsem s ním docela spokojen.Ještě nějaké plody a budu úplně spokojen :)
Snad tady na to časem přijdeme,čím se ty listy kroutí.Během měsíce se chystám rangpur naroubovat na připravenou podnož,tak třeba tudy povede cesta.

:idea: třeba je to jeho typická vlastnost (nebo spíš nectnost), tak jako opadávání listů u meyera :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Úno 2006 19:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Já mám taky řízkovanej. Možná, že by pomohlo to naroubování na nějakou vhodnou podnož. Mně kvete několikrát do roka, stejně jako cedrát,ale nemůžu na něm nechat ani jeden plod, protože při kvetení shazuje listy.Takže koriguju i květy. U cedrátu mám odzačátku málo listů a kvete a kvete. Ale žádný květ nevykvete, ale všechny upadnou. Takže nemám takový problém, jako Petr Broža: kam s nimi? Někdo tady někde nazval meyera meyerem opadavým, od toho by se dal odvodit rangpur kroutivý. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Úno 2006 20:24 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Yes :) Rangpur kroutivý,už to vidím v budoucnosti v novém vydání knihy přehled odrůd citrusů...Michal Faltýnek bude mít jistě radost z tohoto přírustku.
Pokud se mi povede dospět k plodům,tak hned sázím pecky a zkusím vypěstovat rostliny,které by mohly být odolnější než řízkovance.Jen aby se potvrdilo,že plodí opravdu za 2-4 roky.Jinak 20 let čekat nemíním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Úno 2006 22:27 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Lemon napsal:
Yes :) Rangpur kroutivý,už to vidím v budoucnosti v novém vydání knihy přehled odrůd citrusů...Michal Faltýnek bude mít jistě radost z tohoto přírustku.
Pokud se mi povede dospět k plodům,tak hned sázím pecky a zkusím vypěstovat rostliny,které by mohly být odolnější než řízkovance.Jen aby se potvrdilo,že plodí opravdu za 2-4 roky.Jinak 20 let čekat nemíním.

:idea: Pokud se toho ten můj dožije, až dojdu na to, jak se to dělá, tak ho naroubuju a jestli se to povede a furt se bude kroutit a opadávat, tak ho fakt už vyhodím :!: Zatím může u mě bydlet :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Zář 2006 22:14 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
irab napsal:
Tak já vám teda představím mojeho chcípáka :oops: , až na dva shodil opět všechny listy :cry: , ale vypadá, že obráží, tak jsem ho dala do tepla, 10° mu viditelně neudělalo dobře...
Obrázek

stejný, ale olistěný rangpur a kyselý laim z Kruhu ( nevím co je co, protože pejsa zlikvidovala cedulky :evil: )

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Zář 2006 09:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
irab napsal:
stejný, ale olistěný rangpur a kyselý laim z Kruhu ( nevím co je co, protože pejsa zlikvidovala cedulky :evil: )

Možná je to to samé - rangpur (Rangpur lime-Rangpurský lajm), protože těžko říct co prodavali v Kruhu pod názvem "kyselý laim".
Jinak správně kyselý lajm znamená Citrus aurantifolia - to jsou ty zelené plody z obchodů, prodávané jako "limetky".
Takže jednoznačně rozhodne barva plodů, rangpur má oranžové, kyselý lajm Citrus aurantifolia zelené -zelenožluté. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 01 Pro 2007 16:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06 Zář 2007 15:01
Příspěvky: 16
Bydliště: Svit
Foto neustale kvitnuceho citrus Rangpur podla chuti plodov zrejme forma Otaheite.Takto kvitol tento rok uz 4 krat!
Je celorocne na parapete v spalni na full juznej strane,v lete na balkone.Je to zakoreneny odrezok!Nechavam len dva
plody aby som ho neutahal!Ta vôna z kvetov je fantasticka ked kvitne prevonia skoro cely byt!


Přílohy:
rangpur 1.jpg
rangpur 1.jpg [ 57.66 KB | Zobrazeno 652 krát ]
rangpur.jpg
rangpur.jpg [ 58.54 KB | Zobrazeno 736 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 01 Pro 2007 17:12 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Alexx, ked to tak obdivuhodne kvitne prave teraz, radim ti, polovicu kvetov otrhaj a daj do vonavkarskeho priemyslu :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 03 Pro 2007 19:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Cau Alexx! Ta Ty si zo Svitu, joj! Sam som sa tu trapil s citrusmi tolko rokov a teraz vidim, ze v okoli je plno podobnych nadsencov.
Nech sa Ti dari aj Tvojim citrusom! :wink:
Na Vianoce budem doma 14 dni, aj tento vikend, ale tento vikend nebudem mat cas :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus limonia(rangpur)
OdeslatNapsal: 03 Pro 2007 23:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06 Zář 2007 15:01
Příspěvky: 16
Bydliště: Svit
Sewas Kamco!Tak ty si tiez zo Svitu.Ked budes cez vianoce doma tak môzme skocit k Ivanovi na Limoncello :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz