CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 10:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 375 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 18 Led 2011 20:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Črc 2009 17:19
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko-SC
Potvrdzujem druhá verzia konečne beží aj na Slovensku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 18 Led 2011 21:20 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Vyskúšal som a potvrdzujem, funguje na 100% :D .
Peťo, je to super !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 19 Led 2011 09:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Dík Petře! V Rusku a na Ukrajině taky vše funguje! Moc děkují a závidí (v dobrém).

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 19 Led 2011 20:41 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Je to tam nahrané ještě jednou, tentokrát s orchestrálkami, dejte vědět, zda to běží, dík
Petr
http://www.youtube.com/user/PetrBroza#p ... fXahCwIUaE[/quote]

Na americkom fóre práve Ukrajinec a Rumun diskutujú, či je možné prezimovať citrusy s plodmi v tme pri teplote pár stupňov nad nulou.
http://citrus.forumup.org/viewtopic.php ... rum=citrus
Myslím, že by sa mali obrátiť na Petra :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 26 Úno 2011 22:08 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
dovoluji si také ukázat mojí zimní úrodu z rána 26.2.2011 kdy slunce
nádherně svítilo.Jsou to citroníky. vaclav


Přílohy:
Snímek 091.jpg
Snímek 091.jpg [ 53.54 KB | Zobrazeno 814 krát ]
Snímek 090.jpg
Snímek 090.jpg [ 86.41 KB | Zobrazeno 747 krát ]
Snímek 089.jpg
Snímek 089.jpg [ 55.03 KB | Zobrazeno 779 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 28 Úno 2011 11:12 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
Václave, to je nádhera. tiše závidím, snad se taky někdy dočkám. Já mám radost zatím i z tohoto mála


Přílohy:
Poznámka: mandarinky a zelenější Pursta
schody,dlažba,vrata (6).JPG
schody,dlažba,vrata (6).JPG [ 99.78 KB | Zobrazeno 860 krát ]
Poznámka: Pursta
schody,dlažba,vrata (5).JPG
schody,dlažba,vrata (5).JPG [ 108.92 KB | Zobrazeno 793 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 28 Úno 2011 19:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Říj 2010 18:40
Příspěvky: 63
Bydliště: Liberec
Václave, taky se přidám s gratulací - moc pěkné. Jen by mě zajímalo, jaké to jsou odrůdy a kde jsou ty citronovníky pěstované - zimní zahrada? Teplota přes zimu? Jak jsou staré ty stromky - plodů je celkem dost a možná ještě víc než dost. :D Jsou pěstovány v květináči či přímo v zemi? Díky za odpověď. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 28 Úno 2011 20:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Ivik, na tej 1. fotke máš priam ukážkovú puklicu :mrgreen: !
Postriekaj tie mrchy nejakým vhodným insekticídom ( mne sa osvedčil Diazol 50 EW ), a nazabudni pridať zmáčadlo ( Agrovital, Cittowet, atď... )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 16:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
mitas napsal:
Ivik, na tej 1. fotke máš priam ukážkovú puklicu :mrgreen: !
Postriekaj tie mrchy nejakým vhodným insekticídom ( mne sa osvedčil Diazol 50 EW ), a nazabudni pridať zmáčadlo ( Agrovital, Cittowet, atď... )

Tys mě tedy vyděsil. Honem jsem šla kontrolovat, ale by to jenom kousek suchého z jiné rostliny. Mám citrusy v zimní zahradě s ostatními kytkami. Ale máš oči, já si toho vůbec nevšimla :lol: Puklici hlídám, tu snad mám v pohodě, horší mrchy v zahradě jsou svilušky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 20:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Ivik podívej se pořádně na tu větvičku s plodem je doslova puklicí obalená Mitas radil dobře :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 23:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím ivik
ale i ostatní pěstitele.
Už jsem se lekl že na první fotce mám puklici.Není tam vidět.Ale potýkám se s nimi.Jeden rok byly mšice,vloni právě puklice nebo štítenky.Teď jsem začal proti nim úspěšně bojovat s postřikem perfekt plant insecticide.Mají ho např.v Globusu kolem
90kč.Oni ty puklice jak sají na listech tak potom vyměšují sladkou šťávu-výkaly a ty ulpívají na listech.Časem se na těch místech objeví černá plíseň která sežere ty výkaly.Časem se černá plíseň nechá setřepat a nebo proudem vody spláchnout.
Jinak je to asi neškodný akorát že to nevypadá pěkně.Kromě toho že tím sáním ale oslabují rostliny.
Ale chtěl jsem napsat také že pan Broža má také úžasné rostliny.A dá se říci jako že ve velkém.Chtěl by jsem něco podobného ale jaksi už to nestíhám.Podpora rodiny 0,nejraději by to vyházeli,např.všude by dali trávu/pi---ci-pak jí musí sekat a kam jí dávat takové kvantum/........,/já vím kam do kompostu ale ten zase na políčko/,všechno si můžou prý dnes koupit no ale snad to znáte.Ale jinak v pohodě.
Pro Ivetu sorry Bartošovou
Tyto rostliny co jsou vyfoceny jsou pěstované v polykarbonátovém "skleníku" který je situován k východu.Tedy asi kolem 14hod.letního času jsou ve stínu domu.Mám ho nad verandou -šířka asi 1,7m a délka 6m.Boční stěny síla10mm,strop 16mm 3komory.Do -5až-6st.foukám vzduch z přízemí domku,potom když je nižší venkovní teplota zapnu malé topení s ventilátorem 1kw s termostatem kupovaný.Letos jsem takto udržoval teplotu kolem 4 až 5st.C.Termostat nepracoval jak by jsem chtěl.Vloni jsem udržoval teplotu kolem 1 až 2st.C. Vloni ale nebyly takové mrazy a tak dlouho.
Zrovna teď je venku -2,5st.C a ve skleníku 4 až 6 st.C.Tedy vůbec netopím nefoukám.
V okamžiku jak ráno vykoukne slunce a u stropu se zvýší teplota asi na 20st.C/stává se i teď/tak se rozběhne ventilátor
který dělá umělý vítr-tedy jenom rozhání vduch do všech koutů.U stropu je termistor který ovládá jednoduchý obvod který sepne ventilátor.Když slunce zakryjí mraky a teplota klesne tak se vypne i ventilátor.Dá se i nastavit při které teplotě má sepnout ventilátor.Moje výroba.Každý schopný který se v tom vyzná si to může udělat.V létě tam vystoupá až přes 40st.C
i více jako na nejteplejším místě na zemi.Běží zrovna pořad na SPEKTRUM.Velice zajímavé.A zkoušel jsem teplý vzduch od stropu dolů nebo i od spodu nahoru.Např. v líhních kde se líhnou kuřata kachňata a pod.tak se fouká vzduch protisměrně aby se dosáhlo všude stejné teploty.Když jsem měl v tomto skleníku mšice tak jsem je stříkal -zkoušel jsem leccos ale úspěchy nic moc.Je zajímavé venku nebyly, jen ve skleníku.Zkusil jsem foukat od spodu nahoru/na spodky listů kde bylo nejvíce mšic a oni časem ustoupily.Někde jsem něco podobného četl-ono se jim to asi nelíbilo.Mšice prostě už nemám na citrusech. Loňký rok jsem foukal odshora dolů a zase se dost rozmnožily šťitenky nebo puklice.Teď jsem začal kromě postřiku foukat odspodu.
Samozřejmě v létě větrám tak že odšoupnu dveře ven a ještě běží ventilátor podle teploty.Ten má příkon kolem 40w.
Rostliny jsou staré honem honem si vzpomenout ale mám to někde napsané asi 15 let.Z toho jsem je trápil asi 5-8let v květináčích a pak jsem udělal tento "sleník".Tady jsou asi 6 roků a každým rokem mají více plodů.Jsou zakořeněné v nádobách tkzv.maltovník asi 70X45cm.Rostliny kromě živin potřebují železo.Psalo se o tom.........Já prostě seberu rozpadlé železo -rez-a ten nasypu k rostlinám.Všechny rostliny mám od p.Urbana.Už se tady o něm psalo.
První fotka je citroník s názvem Sicilský,další je Verna a poslední je Dioscuria.Kříženec trifoliáty http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.p ... b0f7cfa4d9
ač se něm píše cokoliv tak je vynikající.Plody těchto citronů byly předloňnskou sezonu větší než loňskou.
No jinak tady Bartošová seber vše co má dvě nohy a čtyři kola a přijeď si natrhat.SZ.No tak jsem to napsal snad vše.
Zatím nashle.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zimní úroda
OdeslatNapsal: 02 Bře 2011 07:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Říj 2010 18:40
Příspěvky: 63
Bydliště: Liberec
Václave, díky za vyčerpávající popis, myslím, že nejen pro mne přínosný článek. Máš to pěkně vypiplané. Za nabídku natrhání děkuji, ale takovou krásu bych neměla odvahu poškodit. Navíc - odkud vůbec jsi? Mám podobný typ skleníku, ale zatím krátce - až budu mít nějaký větší úspěch, taky pošlu foto. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Úroda březen 2011 - I.
OdeslatNapsal: 08 Bře 2011 21:36 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Díky slunci dozrály další plody. Snad se mně podaří sem něco vložit,posledního půl roku jsem absolutně bez volného času a jak to v práci pozoruji, lepší to nebude. Tak alespon něco:


Přílohy:
C.grandis.jpg
C.grandis.jpg [ 82.7 KB | Zobrazeno 751 krát ]
C.limon (2).jpg
C.limon (2).jpg [ 143.36 KB | Zobrazeno 741 krát ]
C.limon-Sweet_a.jpg
C.limon-Sweet_a.jpg [ 114.51 KB | Zobrazeno 743 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Úroda březen 2011 - II.
OdeslatNapsal: 08 Bře 2011 21:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
pokračuji-II.


Přílohy:
Corniculata.jpg
Corniculata.jpg [ 169.82 KB | Zobrazeno 716 krát ]
Kawanonatsumikan.jpg
Kawanonatsumikan.jpg [ 145.35 KB | Zobrazeno 725 krát ]
Melinghina.jpg
Melinghina.jpg [ 85.44 KB | Zobrazeno 727 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Úroda březen 2011 - III.
OdeslatNapsal: 08 Bře 2011 21:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
pokračuji - III.


Přílohy:
Meyer (1).jpg
Meyer (1).jpg [ 137.02 KB | Zobrazeno 728 krát ]
Meyer (2).jpg
Meyer (2).jpg [ 144.55 KB | Zobrazeno 668 krát ]
Naraneja Mayajigua,.jpg
Naraneja Mayajigua,.jpg [ 105.04 KB | Zobrazeno 721 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 375 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz