CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 25 Dub 2024 13:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Madlen
OdeslatNapsal: 26 Bře 2006 20:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Madlen - není to rezistent, jde o klasickou révu. Jeden z rodíčů je starší známá odrůda Madlenka raná.
Mám ji z vin.stanice v Polešovicích (u UH), kde zdůrazňovali její vitalitu, úrodnost a ranost. Mě tak střídavě plodí, někdy má problémy, někdy málo zesládne. Takže je spíš trochu do lepší oblasti.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: víno
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 19:07 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Krása a ještě jednou krása. Zkouším teď zakořenit dvě odrůdy z Moldavska, tak jsem zvědavá, jak to půjde, zatím jsou klasicky v písku ve sklepě. Měly by to být také odolné odrůdy, byť kolem Boleslavi máme o něco lépe než je v Moravci....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: víno
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 21:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dáša napsal:
... Zkouším teď zakořenit dvě odrůdy z Moldavska, tak jsem zvědavá, jak to půjde, zatím jsou klasicky v písku ve sklepě. Měly by to být také odolné odrůdy...

Nevíš jak se jmenují ? Zajímí mě to, přítel Andrej z Běloruska mě minulý týden poslal příručku, kde je popsáno mnoho odrůd z bývalého CCCP - vhodných pro běloruské území.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jalovenskij ustojčivyj
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 21:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Nyní začínám s odrůdami, které mám v studených sklenících, na závěr seriálu bude víno v citrusovém.
Jalovenskij ustojčivyj-interspecifický a na mráz i choroby odolný (ustojčivyj) hybrid. Ovšem velmi pozdě vyzrává do plné sladkosti. Říkám mu ledové víno, často je ve skleníku ještě v listopadu i déle. Vhodný doplněk vánoční tabule... Má velké bobule a obrovské vijany. Na prvním snímku vylezl výhon škvírou v hřebenu ven ..., asi se mu u rajčat nelíbilo :lol: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dornfelder
OdeslatNapsal: 28 Bře 2006 20:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dornfelder
Raná modrá odrůda pro moštování evropského původu, vyšlechtěna v Německu. Je to kříženec:
Helfensteiner x Heroldrebe (tj. Jakubské x Trolínské) x (Modrý Portugal x Frankovka). Dobrá i na konzum. Má větší řídký hrozen a poměrně velké i bobule.
Na venkovní expozici trochu zlobila (pozdní a ne úplně dostatečné dozrávání, občas poškození mrazem), ale po zakrytí prostoru sklolaminátem zregenerovala a uspokojivě plodí.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pomerančové
OdeslatNapsal: 29 Bře 2006 20:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Kdysi jsem vysadil několik sazenic z Osevy Brno na venkovní expozici, některé namrzaly a neplodily a tak jsem na ně zapomněl. Postupně zmizely úplně nebo štítky vybledly. Po zakrytí tohoto prostoru sklolaminátem se jedna znovu vzpamatovala a již druhým rokem přinesla velmi chutné ovoce. Bobule jsou velké, plodnost menší (zatím :?: ). Mohla by to být odrůda Pomerančové :?: :?: , ale je to bez záruky. Pomeranč mně v ničem nepřipomíná, ale vysazená tu byla.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sklolaminátovník
OdeslatNapsal: 29 Bře 2006 20:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pro pana Jana, který mě dnes navštívil a řešili jsme problém skla a sklolaminátu v dosud prázdném-předjarním prostoru. Vkládám letní foto - toto je ten sklolaminátovník, který zakryl původní venkovní výsadby vína, broskví... a rovněž slouží k letnění citrusů. Pouze do jižní stěny (aby se ušetřilo) byly vloženy staré tabule skla a za nimi na rozdíl od sklolaminátu mají citrusy i víno popálené listy :

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neznámá odrůda
OdeslatNapsal: 30 Bře 2006 20:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ve sklolaminátovníku mám i neznámou odrůdu. Byla koupena jako Krystal, ale tomu neodpovídá :cry: .

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pola
OdeslatNapsal: 01 Dub 2006 21:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Začínám s odrůdami, které mám v citrusovém skleníku :
Pola - jde o hybrid Pola Poběda x Košutovo 1/58. Je raná a má chutný a atraktivní hrozen. Ve vinařských oblastech se pěstuje venku.

Obrázek[/list]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitra
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 21:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Vitra - podobná předchozí odrůdě Pola. Je ze stejného křížení, tedy Poběda’ x Košutovo. Je to raná stolní odrůda, vyšlechtěna na Šlechtitelské stanici vinařské Polešovice. Říkali mně tam, že je vyšlechtěna do skleníku a nazývali ji skleníkovou odrůdou :idea: .
Citrusové listy na obrázku k ní samozřejmě nepatří :lol: .

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skleník 2.4.2006
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 21:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ještě vkládám aktuální stav - Skleník 2.4.2006 :

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Black Hamburg
OdeslatNapsal: 04 Dub 2006 20:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Black Hamburg - velmi chutná odrůda, vybarvuje se do tmavé barvy. Proč je na fotce nevybarvená naznačují první otrhané bobule-nedalo se čekat :lol: , fakt dobrá. Ale moc jsme si ji neužili, měl jsem ji přiroubovanou na jednu slepou větev jiné odrůdy ale Hamburg se nijak nerozrostl, naopak si nejsem jist, zda vůbec letos vyrašil :cry: .

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Dub 2006 07:23 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Teda Petře, koukám jako blázen :shock:, taky bych chtěl mít takovou "plantáž" :D. Já má všehovšudy 6 hlav vína :(... Ale pergolu mám krásně porostlou a v létě vísí z celé pergoly hrozny :).

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Dub 2006 12:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Michal Kazda napsal:
Teda Petře, koukám jako blázen :shock:, taky bych chtěl mít takovou "plantáž" :D.

Ve skleníku mám sice větší množství odrůd, ale je to naroubované ve větvích pouze šesti rostlin. Ale jelikož se rozrostlo a "zabralo" většinu světla, tak je nyní potlačuji a preferuji citrusy. Některé odrůdy, které dosud nezaplodily, asi už ani nezaplodí, není pro ně světlé místo :!: A ve stínu pod citrusy plodí málokteré, dlouhodobě žádné ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Romulus
OdeslatNapsal: 05 Dub 2006 20:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Romulus (Ontario x Thompson Seedless). Odrůda má menší bobule, ale je bezsemená :!: Poměrně raná a výborně ve skleníku zesládne.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz