CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 09:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: bouřky
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 07:15 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
u nás pár kapek a nic víc, zase musím zalévat jen kdyby se trošku ochladilo stačí o pár stupŇ na teploty kolem 25°C. Ja ty 30 stupňový pařaky nemusím no aspoň nemáme komáry po zashradě můžu chodit v kraťasecgh pomalu do tmy a nic mě nežere :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 08:03 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
U nás, 30 km od Brna, po 19 hodině včera taky pěkně nalilo. Naštěstí bez krup. Já jsem byl ale ve vesnici pár kilometrů od Vyškova a zažil jsem silné, alespoň 15minutové, krupobití. I když jsem auto rychle zakrýval půjčenými dekami, tak jsem měl strach že bude trochu potlučené. Naštěstí auto je snad O.K. Jen já mám dvě menší boule na hlavě :lol: a od promočených sandálů do černa obarvené šlapky na nohách. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 10:22 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
V Jihlavě taky včera padaly kroupy. Seděli jsme v hospůdce na zahrádce na pivečku a kroupy byly opravdu velké :(. Domů se dostanu až ve čtvrtek tak doufám, že neprožiju zpětně zklamání z otlučených citrusů :?.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 14:15 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
NO u nás taky padaly kroupy ale fakt pěkný :roll: (viz. dole foto z mobilu)poprvé v životě sem to zažil na vlastní oči ... jak dopadla zahrada + moji miláčkové co letním se dozvím až dneska po příjezdu dom, včera večer se mě už ani nechtělo vylízat :? :cry: Co je si myslím celkem paradox že su cca. 30km od Brna kde skáplo úplně minimálně a u nás taková průtrž ... Zítra dám vědět co a jak :evil:

Obrázek

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 17:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
fuj, ty jsou ale škaredé :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 06:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Stany pošli mi ty kroupy do medřiče,já potřebuji naklepat škodovku,mám dobrý pojištění a potřebuji se zbavit tý mojí plechový bandasky za dobrou cenu! :mrgreen:
Jinak mám rostliny pěkně schovaný tak klidně dojít můžou, stačí jen na parkoviště! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 06:55 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Nejlepší kroupy jsou ty uvařené :idea: - v jelítkách :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 09:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
Je vidět jak jsou ty bouřky lokální.
U nás si zabouřilo, popršelo, pár krupek jen tak pro formu spadlo, aby se řeklo, že byla bouřka a o pár kilometrů u Irab takové škody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 09:46 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Tak na štěstí není žádná veliká katastrofa, až na roztrhanej banánovník, urvanej čerstvej 10cm výhon u citrumela, rozlámaných pár brambor a rajčat, pár oraženýho ovoce a pár pohnutejch křidlic na střeše. Takže musím zaklepat že až na to že mě nateklo na půdu a prosáklo to na strop v jednom pokoji (kterej se stejně chystám spravovat) se v "podstatě" nic vážnýho nestalo :twisted: . Auto sem měl schovaný ;) Jinak já panelákový děcko z Brna :lol: vyděl něco takovýho na vlastní oči poprvý :roll: No mohlo být i hůř na to co člověk vídá deně v TV co všechno matička příroda umí :? .... tak ať se takový kuličky vašim rostlinkám vyhýbaj 8)

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 09:53 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
to Djuran: .. tak co kdybys dojel knám auto postavil na pole vemem prak a pořádný kulatý křemeny ......... :D:D:D a pak to svedem na kroupy :lol::lol::lol:

to Petr Broža: taky kroupy preferuji jak ty, nebo ještě třeba v uzené polívce :D ... no a teď je budu mít ještě radši :lol:

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 15:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Kamco,musím tě opravit. V Brně-černovicích pod slatinským kopcem trochu sprchlo. Asi pět minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 17:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
ZdenkuSu, ano, suhlasim. Ale na zaliatie zahrady to nestacilo, tak to sa nerata. :D :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 18:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Tak se unás taky konečně zatáhlo,třeba bude i bouřka! :wink:
Ale ty kroupy beru zpět ať raději nechodí,na ně si zajedu za stanYm!Hlavně ať nás nečte nějaký pojišťovák ten by mi dal! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 20:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím všechny
chtěl by jsem se také podělit o některé dojmy.Samozřejmě je smutné
že kroupy nadělají škodu.U nás jen pršelo a dnes od rána asi do 14hod.
lehký déšť.Kroupy jsem kdysi zažil ve Š110 před více jak 25lety a na autě zůstaly pěkné důlky a dost.Jenže si asi ještě neumíme poručit.
A jen tak pro zajímavost když se tady píše o kroupách - jestlipak víte
že ty kroupy myslím ledové obsahují tkz. koncentrické vrstvy/uvádí se že jich může být až 25 ale to bude extrém asi/,přičemž
poslední vrstva je vždy jakoby průsvitná.A že tedy může mnohokrát padat k zemi a opět vzestupnými proudy o rychlosti až 100km za hodinu vystoupat k nejchladnějším vzduchovým hmotám než jí rostoucí hmotnost tímto nabalováním donutí spadnout nadobro na zem rychlostí až 160km/h.Takto se vrstvy střídají.A při tom stoupání se
nabaluje vrstvička neprůsvitného ledu.Tedy když nějakou kroupu chytnu rozpůlím spočítám vrstvy tak vlastně zjistím kolikrát prošla tímto procesem.Skutečně to funguje.Samozřejmě v podstatě je to úplně jedno kolikrát padala a zase stoupala když udělá takovou škodu .To jsem chtěl jen tak pro zajímavost jak to tam nahoře chodí.A že největší zaznamenaná hmotnost krup překračovala 1kg v r.1986 v Bangladéši a způsobili smrt nejměně 92 lidí.Průměr běžných krup dosahuje 0,5-2cm.Já jsem u toho nebyl ale toto vše jsem čerpal z knihy "Počasí".Velice zajímavá kniha ale velice.Vyšlo v r.2003.
Tak se mějte hezky a rostlinám atˇse daří.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kroupy
OdeslatNapsal: 28 Čer 2006 20:31 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2006 10:17
Příspěvky: 113
Bydliště: Ústí nad Labem
Tedy, co se tady člověk nedozví? :D Já to pořád říkám a nedám tady na Vás dopustit. Jenom je mi pořád líto, že se tady u nás ta naše organizace rozpadla, taky už jsem mohla za ty roky mít nějaké zkušenosti. Takhle jsem zase začátečník :D , ale vůbec mi to nevadí a moc mne těší, že jsem Vás tu našla a že jste takoví fajn lidičkové. Krásný večer a už žádné kroupy :D . Eva


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz