CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 14:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Ahojte vospolok.
Planujem tento rok navstivit vystavu Flora olomouc asi po 20 rokoch, ak nie viac. Tam to totiz zacalo, cele moje pestovatelke nadsenie, este za cias socializmu som si kupil prvy citronovnik za 53,-KCS a kavovnik za 8,-KCS :lol:
Teda citronovnik mi kupila mam, lebo 53,-kcs som vtedy nemal a aj to som ju musel pol hodinu presviedcat, ako budem cely rok chodit vysypat smeti a dostavat same jednicky v skole :P :P :P .
Ale chcel som sa len spytat, ci tam byvaju k predaju nejake citrusy, ktore by ste mohli odporucit, najlepsie od sukr.pestovatelov, nie z holandskych sklennikov. Pripadne ci niekto z vas sa nechysta predavat svoje vypestky.
Diky moc a vsetkym vela zdaru!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 16:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Od soukromníků těžko,spíš klasika-přeprodávají citrusy z Adava a pak něco ala baumax....,žádný zázrak nečekej. :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 09:41 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Z Olomouce to mas par kilemtru ke Zdenkovi Cernochovi z Větřkovic u Vítkova.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 13:10 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
nevím kdy ta flora je , ale všechny víkendy co vím minimálně na měsíc dopředu jsem mimo. Většinou na cestách :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 13:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
A kdo tam pojede at' si vezme slovnik latiny, bude ho potřebovat :!: :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 13:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No to je skoda, flora zacina ak sa nepletiem uz vo stvrtok 23.04. do nedele, ja sa chystam v piatok, ale pojdem vlakom z blavy a nazad do trencina, takze sa ani inam nedostanem, iba chcem prejst sklenniky v botanickej a pozriet co budu predavat, zeby som si nieco priniesol, napriklad nejaky grep :o))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 08:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
No neviem Miro ako uspeješ s tou kupou grepu :lol: . Ozvi sa ako si poriadil- či vobec boli nejaké citrusy na predaj ?? :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 10:21 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Tak jsem tam byl včera a jsem mírně řečeno zklamán. Stánky samý Holandský dovoz, většina prodejců v životě prsty do hlíny nestrčila. Viděl jsem nějaké kiwi, tak se ptám jakou mají odrůdu a chlap mi suveréně tvrdí že je to odrůda Deliciosa. Takže jsem ho poslal do prdele --nekecám. Slečna prodávala moc hezké agáve, které vypadaly úplně stejně jako jedna moje co mám na okně a nevím co je to zač. Rozdávala okolo chytré rady ženským okolo sukulentů mávala latinskými slovy tak jsem se zaradoval, že konečně někdo, kdo tomu rozumí a ptám se co je to za agáve. No zjistil jsem úžasnou věc. Prý je venkovní. Tak se ptám nejdřív "jaký to má extrém" a slečna: "To je normálně u nás mrazuvzdorné, to můžete mít celý rok venku." Já se tak pořád zvídavě koukám a ptám na tu teplotu a ona pak zcela klidně dodá: "no, normálně venku, jen když jsou větší mrazy tak to je dobré schovat někam do tepla." Tak jsem poděkoval, na druhový název se už neptal a šel dál.

Bylo tam několik prodejců -- samopěstitelů s tilandsiema, prodávali se tam i flancky různé zeleniny, měli tam hromadu fíkovníků (ale ani jeden bez názvu odrůdy nebo zařazení do skupiny). Teda jeden stánek byl výjimka, tam měli fíkovníky s několika fíky na výhonech a s cedulkou "Brown Turkey." Ale asi jediná vyjímka potvrzující pravidlo.

Velký hit byly arguty, některé stánky prodávali noname, některé odrůdy, které jsem nikdy neslyšel. Ještě větší hit byly kamčatské Zimolezy, ale s odrůdami stejně jako u argut.

Měli tam i citrusy, ale jen málo a zcela baz názvů odrůd. Jen ve výstavním sále v patře byla expozice s vcelku pěknbě rostlými citrusy, kde byli i odrůdy. Asi 5 kousků rostlin. Nebyly prodejné.

Mám ale jeden poznatek, prodávat rostliny se vyplatí. Zvlášť ten prodej levných bezejmenných odrůd. Lidi tomu stejně nerozumí a berou všechno plnými krstmi jak jsou blbí tak to nosí a těší se jak dobře nakoupili.

Nejpěknější byla asi výstava v hlavním výstavním pavilonu, kde byly vystaveny suché vazby květin. Tam se mi to opravdu líbilo.

Je možné že někomu křivdím, prošel jsem to tak z 80 % a možná jsem něco zajímavého minul. Tak pokud ano, opravte mně. Já ale příště na Flóru určitě nepojedu.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 15:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
V podstatě souhlasím s Martinem :wink: , ale problém je v tom, že já přesto, že toto dávno vím, tak stále tam my hlupáci :roll: jezdíme…Je to hrůza od samého začátku – zaplatím vstupné 440, - Kč (já+žena 2x100, 2 děti-studenti + tchyně důchodce 3x 80 :shock: :shock: :shock: ) a je mně z toho zle už na vstupu.
Strašná spousta stánkařů se vším možným zbožím určitě platí nemalé částky za plac (tak proč to strašné vstupné ?) a tak i zřejmě z toho plynou ceny výpěstků, které stále rostou bez ohledu na krizi. Znám naprostou většinu stánkařů i jejich sortiment a tak pouze koukám po případných novinkách a rozmýšlím se, zda dát za nějakou kytku nekřesťanské peníze jenom proto, že se letos objevila v novém barevném odstínu. Ignoruji známe prodejce s citrus.původem :twisted: :evil: , protože jejich touha po zisku přesáhla všechny meze a hráze :shock: :shock: :shock: . V naprostém klidu vám prodají malinkou A.araucana jako téměř bezproblémovou věc na zahradu atd…. :roll:
Na druhé straně zde nacházím dlouho hledanou révu Vostork do nevinařských oblastí a snad i proto zde jezdíme pořád dokola. Cena je vysoká, ale je zde šance, že najdu něco, co bych jinde objevil a získal za několik let... A čas utíká a je škoda každé sezony, kdy už to mohlo růst a já to nemám :idea: .
Jinak citrusy zde ve skleníku vypadají po delší letos velmi dobře, je tam i mnoho loňských plodů citronů, ale na limončelo to není :cry: :cry: . Jak říkají zde službu držící (na východu ze subtrop.skleníku) a poradenskou službu poskytující manželé Matochovi :wink: , provádí se zde velmi často silné chem.postřiky.

Již se vyhýbám prodejcům hrnců, pánví apod. a když na mě některý řvoucí prodejce vystartuje, ač jsem obvykle slušný, tak ho vulgárně posílám do ……Já jsem zaplatil za zahrádkářskou výstavu a ne trpět agresivní prodejce s předraženým švindlem všeho druhu :twisted: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 17:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
hep napsal:
A kdo tam pojede at' si vezme slovnik latiny, bude ho potřebovat :!: :P


Tak teď po přečtení posledních dvou příspěvků už to chápu, a můžu se této davidovo hlášce zasmát :idea: :lol: . A občas jsem si říkal, že je škoda mít Olomouc takhle daleko, ale jak vidno není o co stát :(

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 19:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
Já tam byl dneska podruhé a asi naposled. Ale co mě teda zajímá, proč se platí vstupné a když se vleze do pavilonu, tak se musí ukazovat vstupenka :?: Že by to platilo jen pro ty pavilony(vstupné). Ale na druhou stranu skleníky byly pěkné. Nakonec jsem se stavil v Horizontu, zahrada docela ujde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 26 Dub 2009 20:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No viac menej suhlasim, jedine mozem dodat tolko, ze ceny sa mne zdali prijatelne, nakolko u nas v nakupaku predavaju bez mena citrusy obadane a napadnute skodcami od 32 eur. Ale mate praqvdu, citrusy som nasiel len od adava, mali posledny grep neznamej odrody, ale ten bol chudak biedny. Tak som kupil aspon pomaranc washington za 195,- co mi prislo zadarmo. Aj ked uz jeden mam od Zdenka, ale ten teraz po 3 rokoch od vrublovaniaq ma jediny kvetny puk, takze sa plodov asi nedockam. Asi robim chybu niekde vo vyzive a prehnojujem ho, aj ked sa snazim menej dusiku a viac fosforu a draslika. Inak vystava nic extra veru. Davy ludi a nic co by sa nedalo kupit bezne. A skleniky je lepsie si pozriet inokedy v klude, nie v totalnej tlacenici "odbornikov" ktori aj na grep povedia ze aha mandarinky :wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 27 Dub 2009 06:10 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
miro napsal:
Tak som kupil aspon pomaranc washington za 195,- co mi prislo zadarmo.

Tady názorně vidíte zbytečné předražením rostlin - vlivem poplatků za výstavní plochu atd., ne vlivem prodejců... ADAVO prodává kus "roubovance" za 165,- Kč, na výstavě 195,- Kč :!: :!: :!:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 27 Dub 2009 08:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No vidis, a to potom pride niekto neznaly, ako ja, a ma pocit ze ako super nakupil, a to len pre to, ze som zvyknuty na ceny baumax, horbach a podobne, kde maju teraz napriklad fikovniky za 450 a 750 sk (15 a 25 €) To mi uz pripadne fakt predrazene, aj pre to, ze su to len narezane zakorenene odrezky, ziadna praca ako vrublovanie a podobne. Inak pojdem aj na floru do BA predsa, tak potom dam vediet pre porovnanie, ako bolo, co bolo - nebolo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FLORA OLOMOUC
OdeslatNapsal: 27 Dub 2009 09:02 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Jestli ono by nebylo skoro lepsi udelat vlastni veletrh ;-) Umite si predstavit, jaky z toho ma Flora vyvar?

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz