CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Lis 2006 17:08 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Nějaké slibované fotečky od našeho Guru :):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Lis 2006 17:18 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
další fotky...
Obrázek

Tady bych se chtěl Petra zeptat co je to za odrůdu té panašované bigarádie s fialovými plody :?:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Lis 2006 17:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Michal Kazda napsal:
další fotky...
Tady bych se chtěl Petra zeptat co je to za odrůdu té panašované bigarádie s fialovými plody :?:

Abych se neopakoval, tak kopíruji svůj příspěvěk z vedlejšího tématu - Výstava Brno 2006 :
Petr Broža napsal:
2 kultivary C.aurantium - vlevo panašovaná Corniculata Golden Horn (na oplodí vyrůstají různé výběžky a někdy vypadají jako rohy. Vpravo Bizzaria, historická odrůda z Florencie. Jde o pozoruhodnou varietu na jejichž vzniku se též podílel cedrát. Listy mají řapíky jak bigarádie, ale poupata jsou růžová - viz vpravo dole a rovněž mladý plod je po cedrátu dočervena.Růžová poupata jsou výsadou citroníků, cedrátů, příp.lajmů jejichž listy nemají řapíky s velkými křídly, proto tato kombinace je ve světě citrusů ojedinělá.

Obrázek


Závěr:
Plody dofialova nemá tedy ta panašovaná vlevo, ale Bizzaria se zelenými listy - vpravo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Lis 2006 09:19 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Aha, tak jsem to popletl :). Myslíš, že by jsi měl na jaře nějaký roub té panašované bigarádie :roll: :wink: :?:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Lis 2006 15:41 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Byl jsem u Petra spolu se ZdeňkemSu, mojím synem a otcem :D už dopoledne. Odjížděli jsme v poledne. Škoda, že jmse se nepotkali. Snad příští rok se domluvíme víc dopředu.
Potvrzuji také, že návštěva byla super. Zase se mám celý rok na co těšit :D .Michale fotky jsou hezké, ale určitě jste nepřehlédli nově budovanou část letního bytu pro citrusy. Až to bude hotové, tak to bude paráda :!: . Až stáhnu těch pár fotek co jsem udělal, tak přiložím jednu z této stavby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Lis 2006 17:43 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Pedro napsal:
Michale fotky jsou hezké, ale určitě jste nepřehlédli nově budovanou část letního bytu pro citrusy. Až to bude hotové, tak to bude paráda :!: . Až stáhnu těch pár fotek co jsem udělal, tak přiložím jednu z této stavby.

Čau, samozřejmě jsme letní byt pro citrusy viděli, ale já neměl foťák a Jedla ho nevyfotil. Pokud máš nějakou fotku tak ji sem prosím vlož :).
Také musím předat gratulace od Jedly za skvělou slivovičku, co jsi přivezl Petrovi. Petr nám dal ochutnat (mě ne :(, já bohužel řídil :evil:).

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Lis 2006 08:55 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak alespoň pár fotek:
Ten pejsek se jmenuje Bobik a byl nám pořád v patách :D .

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 25 Lis 2009 21:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jak jsem napsal v rubrice Fóry na fóru - viewtopic.php?f=5&t=488&p=32873#p32873 :
Petr Broža napsal:
Již delší dobu mne psal ze Slovenska pan Emil Filípek, že se chce ke mně podívat na citrusy. Těžko hledal termín, vždy mu do toho vlezly nějaké služební povinosti :roll: . Jednou musel jet do Bruselu příště zase na nějaký summit :roll: Divil jsem se, že důchodci mají tak málo času :roll: .

Dnes se všechno vysvětlilo, dojela limuzína se slovenskou SPZ a v ní dosud neznámý příznivec citrusů :arrow: sám pán prezident Ivan Gašparovič :shock: :shock: :shock: :lol: :mrgreen: :lol: . Nenápadně oblečen, prostě byl tu inkognito :lol:. Vzorně jsem ho přívítal a pozval dál do Hesperidia na limončelo :lol: :lol: .

Pokračování v Topicu - Srazy příznivců tohoto webu - Setkani nejen pri citrusech ... (viewtopic.php?f=9&t=249&st=0&sk=t&sd=a&start=15)


měl jsem dnes návštěvu ze Slovenska :D . Ještě přidám foto ze vzácné návštěvy :lol: . :lol: .
Limončelu se dostalo mezinárodního uznání :lol: :mrgreen: .


Přílohy:
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (4).jpg
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (4).jpg [ 81.42 KB | Zobrazeno 1173 krát ]
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (5).jpg
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (5).jpg [ 76.84 KB | Zobrazeno 1144 krát ]
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (6).jpg
Moravec 25.11.09-I.Gasparovic (6).jpg [ 78.42 KB | Zobrazeno 1160 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 26 Lis 2009 11:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ten pán Filípek ze Šaštína se p.Gašparičovi opravdu podobá a dokonce se párkrát navštívili. Na fotkách z Bratislavského Hradu, kde jsou oba v saku a kravatě, oholení a uhlazení jsou si nejvíce podobní.

Podoby si před lety nejdříve všimli celníci na přechodu ze Slovenska na Moravu a upozornili na to známého novináře a odtud už měl pan Filípek na Bratislavský Hrad dveře otevřené...Dělal jsem si legraci, že ho bude muset zastupovat při mezinárodních návštěvách v místech jako Irák apod. :lol: - něco jako kdysi Lelíček ve službách Sherlocka Holmese v starém českém filmu :mrgreen: :lol: .

"Pán prezident" ve skleníku kladně hodnotil nejen citrusy, ale i limončelo a tak byly podniknuty první kroky k výstavbě limončelovodu do Bratislavy :-) :-D . :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Deník 10.12.2009
OdeslatNapsal: 11 Pro 2009 08:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
O návštěvě pana Filípka (alias I.Gašparoviče) jsem nakonec napsal článek a dal ho do novin - Deník, v našem případě jde o Žďárský deník. Článek:

Žďárský deník / 10. Prosinec 2009

Přijel prezident Ivan Gašparovič nebo jeho dvojník Emil Filípek?

Před několika měsíci mně ze Slovenska kontaktoval jeden pěstitel citrusů. Máme společného koníčka a proto ho zajímala má sbírka subtropů a způsob pěstování ve sklenících.
Postupně jsme si domlouvali několik termínů návštěv, ale pan Filípek je vždy na poslední chvíli zrušil. Připadalo mi to dost podivné, zvláště proto, že je důchodce a času by měl mít dost. Až nyní koncem listopadu to vyšlo a přijíždí starší Škodovka se slovenskou SPZ.
Od samého počátku mám dojem, že pana Filípka již znám, přestože ho vidím poprvé. Doprovod mému kolegovi-pěstiteli dělá muž typu Arnolda Schwarzeneggera, sice prý také citrusář, ale pozoruji, že víc než citrusy ho zaujaly vyhlášené kremrole od mé tchyně.

Emil nebo Ivan

S panem Filípkem projdeme mé skleníky a diskutujeme o dozrávající úrodě. A když nabídnu domácí pomerančový likér, tak se rozvykládá i o sobě.
Dozvídám se, jak v něm celníci na přechodu, kudy jezdil na Moravu, objevili dvojníka tehdejšího předsedy parlamentu-nynějšího slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče.
A tak, když slavil Gašparovič v roce 2006 65. narozeniny, vyhledal ho v jeho úřadu. Prezident se nestačil divit a protíral si oči, zda dobře vidí. Emil Filípek ze Šaštína mu gratuluje a věnuje vlastnoručně vyrobený dárek - řetěz z jednoho kusu dřeva. Prezident je nadšený a tak si ještě vymění brýle a pózují pro tisk. Pan Filípek ho přišel pozdravit i při znovuzvolení pána prezidenta do druhého funkčního období.
Ptám se Emila, zda je i jeho bratr takto podobný anebo zda jsou jeho děti po něm. On s humorem odpovídá: „Deti sú po mne, pretože keby boli predo mnou, tak by boli mojimi rodičmi …“
Dělám si z něj legraci, že bude muset namísto prezidenta jezdit na zahraniční cesty do nebezpečných lokalit. Obdobně, jako ve starém českém filmu „Lelíček ve službách Sherlocka Holmese“, kdy dvojník Lelíček v podání Vlasty Buriana zastupuje krále ohroženého atentátem.

Inkognito?

Po odjezdu mého nového přítele se svým urostlým řidičem přemýšlím, zda to nebylo právě naopak.
Historie nabízí více příkladů, například car Petr Veliký navštěvoval inkognito různé země, kde hledal nové zkušenosti. Když chtěl založit v Rusku loděnice, tak v roce 1697 v Holandském Zaandamu pracuje jako lodník a tesař pod jménem Petr Michajlov a učí se tak stavět lodě.
Jeho zdejší pobyt v loděnicích připomíná pomník v zaandamském přístavu a dům, kde tehdy bydlel nese dnes jeho jméno, v holandštině – „Tsaar Peterhuisje“.
A tak, co když má pan Gašparovič jako koníček pěstování a chtěl se seznámit s citrusy? A ne jako prezident, což by vzbudilo mnoho rozruchu, ale jako obyčejný člověk.
Proto běžný oděv a starší Škoda Favorit, ale k tomu příliš neseděl urostlý řidič. A byla to jen náhoda, že v době návštěvy bylo nedaleko zaparkované luxusní auto se dvěma muži rovněž urostlých postav? No, kdoví. Každopádně jsme se stali s Emilem přátelé a píšeme si e-maily o našem společném hobby.
Petr Broža


Přílohy:
Denik 10.12.2009 (1).jpg
Denik 10.12.2009 (1).jpg [ 73.96 KB | Zobrazeno 1160 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dvojník slovenského prezidenta Gašparoviče v tisku
OdeslatNapsal: 22 Pro 2009 20:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
O návštěvě pana Filípka (alias I.Gašparoviče) jsem nakonec napsal článek a dal ho do novin - Deník, v našem případě jde o Žďárský deník. Článek:
Žďárský deník / 10. Prosinec 2009
Přijel prezident Ivan Gašparovič nebo jeho dvojník Emil Filípek?


kal-el napsal:
......Inak Peter, vyšiel u nás nový Záhrakár, a mal v ňom článok o citrusoch p. Filípek...



Tak nejenom v našem tisku nyní v prosinci a slovenském Zahrádkári v lednovém čísle (1-2010), ale již dříve se psalo na Slovensku - v pravdě. :


Přílohy:
Zahradkar_SK_01-2010_E.Filipek.JPG
Zahradkar_SK_01-2010_E.Filipek.JPG [ 37.24 KB | Zobrazeno 2224 krát ]
PravdaSK_E.Filipek.JPG
PravdaSK_E.Filipek.JPG [ 76.36 KB | Zobrazeno 1113 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 13 Bře 2010 21:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Včera mně navštívili citrusáři z Prahy ( z toho 2 Brňáci žijící v Praze :D ), střihli jsme rouby, dali limončela a popovídali si o citrusech :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 17 Bře 2010 10:57 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
JJ, bylo to moc fajn :) ( Brňák žijící v Praze :) )

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 20 Bře 2010 15:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Peter, tu máš ďalší článok o citrusárovi p. Filípekovi.
Pán Emil Filípek zo Šaštína-Strážov je známy dvojník slovenského prezidenta p. Gašparoviča.


http://ozene.zoznam.sk/cl/100293/250225 ... je-citrusy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkani nejen pri citrusech ...
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 00:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
mitas napsal:
Peter, tu máš ďalší článok o citrusárovi p. Filípekovi.
Pán Emil Filípek zo Šaštína-Strážov je známy dvojník slovenského prezidenta p. Gašparoviča.http://ozene.zoznam.sk/cl/100293/250225/Dvojnik-prezidenta-Gasparovica-pestuje-citrusy
DíkyMitasi, podíval jsem se na článek :D .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz