CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 18:54 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 25 Kvě 2003 12:59
Příspěvky: 47
Bydliště: Třebíč
Tak se to konečně probudilo :lol: . Očko od pana Sitaře se bohužel neujalo :( , ale roub od Zdeňka, koukněte:

Obrázek

a dokonce i můj "bastl", hlavně díky Zdeňkovi, který mohutně radil a pomáhal, se má k světu:

Obrázek

_________________
Jedla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: roubování
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 19:49 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Taky mi rouby začínají rašit, ale mám jednu špatnou zprávu případny druhý sraz na téma roubování se musí odložit na červen :cry: Minimálně do konce května budu mít ruku v sádře :evil: dost mě to omezuje. roubovaní je naprosto vyloučené a zavazování je ještě horší. Tak aspoň přesazuji a zalévám, chystám na výsev tomely a carriza. S jednou rukou to není žádná sláva, ale jde to i když pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 20:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
tak to si musíš na " zlaté ručičky" ktoré nás budů učiť roubovať dávať večší pozor . :lol: :lol: Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 21:23 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Mě raší citron ( myslím c nějaké číslo :roll: ), roub pomeranče uschl :cry: , ale pokusila jsem se na něj znovu naroubovat limetku (ale nedávám si moc šancí :lol: ) No a naroubovanou rostlinku od Zdenka co už krásně rašila, mi ožral s prominutím HAJZL slimák :evil: :evil: , teď vypadá sice divně, ale už to rozchází...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 07:55 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Moje statistika je hrozna
Ani od p.Sitaře ani od Zdenyho se nechytlo :cry:

Ale to je zákon schválnosti neco uspořádáš a nic se ti nechytne :lol:

Nakonec to co jsem si vzal jen ze zajimavosti (jahodovy strom) od Ivy je nejzivejsi rotlinka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 08:23 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Čau, (při psaní právě klepu na dřevo :D :lol: ) mě zatím odešla jenom mandarina co mě rouboval pan Sitař na moji mandoru, ale ta zase už obráží. Jinak první se probudil citron co rouboval Zdeněk ten už má cca. 3cm přírůstky a už se probouzí i kalamondin co rouboval pan Sitař a i cedrát co roubovala manželka taky vypadá že pude. Jenom pomeranč co sem bastlil já a Meyer od pana Sitaře ještě spinkaj :D - ale hlavně že zatím neschnou. Takže zatím z 6ti roubovanců jedna mrtvola = radost až na kost ;):D:lol:

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 08:31 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Mě zatím neuschlo nic ze čtyř roubů(rouboval Zdeněk). Zatím ale pěkně raší jen citroník No 15 a vypadá to , že vyraší i sladký citroník. Oba to byly silné rouby od Petra. Panašovaný kalamondin ani Meyer od Ivy, které byly oba slabé zatím nic nedělají. Zkoušel jsem nakonec roubovat i dvě moje rostliny dovezenými rouby. Kopulace No13 - začal rašit květ, po uštípnutí narostl jeden list a snad už to bude dobré. Metoda pana Sítaře Genoa - super srostl a už krásně raší. Rostliny mám na severní straně až za záclonou a tak si světla moc neužijí.
Zdeněk doporučuje, jakmile roub začne rašit, aby se oddělala PET lahev. Nemám na to odvahu, protože v místnosti není taková vlhkost jako u něj ve skleníku. V místnosti mi zasychají i špičky na jiných rostlinách a kdyby zaschla právě rašící špička výhonku byly by to velká škoda. Až narostou výhony, tak budu raději postupně otužovat i za cenu toho, že část listů opadá. PET lahve mám hned od roubování bez našroubovaného uzávěru nahoře a tak to přece jen trochu větrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 11:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 Pro 2005 14:15
Příspěvky: 84
Bydliště: Ostrožská Lhota (UH)
Tak to vám závidím, že se vám ujímají rouby :D
Já jsem si sám naočkoval 4 rostlinky a jednu jsem narouboval, vše jsem přikryl mikrotenovým sáčkem.
Ze začátku se to vyvíjelo dobře, po týdnu vzorově odpadly řapíky, druhý týden bylo všechno pořád zelené, ale 3. týden začala postupně všechna očka pomalu hnědnout :cry: Myslel jsem si, že uschla, ale po povolení úvazku a vyjmutí oček mně to spíš připadalo, že shnila, tak nevím.
Poslední mně zbyl roub, ale po 4 týdnech taky začal tmavnout. Když jsem povolil úvazek, nebyl tam ani náznak srůstu. :?
Asi jsem udělal chybu v tom, že jsem štěpoval moc brzo - podnože teprve začínaly rašit a možná neměly dostatek mízy. Příští rok to posunu na trochu pozděj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 16:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Mně vypučela mandarinka unshiu Miyagawa. Jinak středozemní začala zasychat odspodu, tak jsem ji fiknul a přerouboval znovu jen se dvěma očky - snad se chytne. Meyer od Ivy zatím stále odpočívá, hlavní je, že neusychá. Takže pomalu, ale možná jistě.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 18:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03 Kvě 2006 07:02
Příspěvky: 14
Bydliště: Velvary cca 10km od Slaného nebo Kralup nad Vltavou
nebylo by něco podobnýho řekněme v Praze? bych se to chtěl taky naučit a hlavně ty svoje naroubovat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 14:53 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Hehe, mě se chytil roub od Zdenka a dokonce i ten ode mě :mrgreen:. K tomu všemu mandarinka koupená od Zdenyho krásně obrůsta a ještě se mi ujaly oba dva rouby od pana Hočapka :D :D :D.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 21:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Dub 2005 21:16
Příspěvky: 25
Bydliště: Beroun
Já mám poloviční úspěšnost. Sám jsem rouboval šest rostlin a z toho tři uschly. Pan Sitař mi rouboval dvě rostliny a jedna už taky uschla. Zbytek vesele raší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Kvě 2006 17:58 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Myslim ze je jedno jestli to delal Zdenek p.Sitar nebo kdo proste ne vzdy se podari


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Kvě 2006 14:32 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
Zdarec všichni, tak momentální statistiky u mě jsou 2mrtví (mandarina a meyer) jeden spící (pomeranč) 3 živí (cedrát, lemon, kalamondin panš.) ale, kalamondin mě obráží podruhý. Poprvý co obrazil byl výhonek asi tak už 3-4cm a najedno v místě kde výrustal (u "kmínku") zčernal a upadl teď raší zase jinde tak snad :roll:. Jinak jsem se chtěl hlavně zeptat jestli už bych mohl u cedrátu a lemonu sundat roubovací pásku :?: - výhonky jsou tak 8cm a dál teď nerostou ..... nerad bych něco podělal :? Díkec

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: roubování
OdeslatNapsal: 30 Kvě 2006 16:18 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
pásku sundávám když roub naroste cca 5cm a je dobře srostlý. :lol: Po první růstové periodě můžeš pásku sundat naprosto bez problému - citrusy dobře a pevně srůstají za velice krátkou dobu. :lol: Tomel je na tom o hodně huř, tam je to doslova alchymie jestli odvázat nebo ještě nechat. :cry: Odvážu roub a na druhý den se vylomí i když je přivázaný k bambusu. Nejlepší je odstranit starý uvazek a místo něho hned navázat druhý, ale volnější tak aby roub mohl sílit a nevylomil se. :lol:

Zájemce o další sraz na téma roubování musím zklamat - došly mi podnože a další budou až na jaře 2007 :cry: a navíc mám pořád ruku v sádře, už mě ta sádra pěkně sere :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz