CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 00:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2005 10:10 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Tak se mi podařilo dneska ten můj banánovník přesadit... Myslíte, že ho mám hned pohnojit nějakým tekutým hnojivem nebo mám počkat? A když tak jak dlouho, když jsem ho dal do květináče asi o 10 cm většiho a do substrátu jsem přimíchal hnůj co mi dal můj děda :P


Naposledy upravil Michal Kazda dne 02 Úno 2006 19:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2005 12:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
2martincz....tak to jsi me teda moc nepotesil :) ja se domnival, ze to prave neni ona zakrsla odruda :( sakra...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bananovnik
OdeslatNapsal: 19 Kvě 2005 15:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Caute vsetci!
to martinM: Skusim to zhrnut: mas rastlinu 2-3 roky, 40 cm vyska, 9 listov o dlzke 20 cm, v kvetinaci s priemerom 17 cm...: presad do vacsieho kvetinaca a ten kristalon hod do kuta, take hnojivo bananu velmi nesvedci. Pohnoj to poriadnym kravskym alebo inym hnojom ( ak mas moznost). Ak aj potom nezacne poriadne rast, tak martincz ma asi pravdu s tou zakrslou odrodou.
z konců listů se často objevují kapky vody: to je v poriadku, banan je v dobrej kondicii.
Vela zdaru!
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bananovnik
OdeslatNapsal: 20 Kvě 2005 12:49 
Bananovnik vetsinou zaplodi kdyz vyjde 60 list. Doporucuji zalit zeminu etylenovou vodou,docela to funguje dobre. :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Kvě 2005 13:00 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
A že se tak blbě ptám. Co je prosím ta etylenová voda? Kde ji seženu, z čeho ji namíchám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 20 Kvě 2005 13:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
No pockat... znam to tak u ananasu, ale u bananovniku???

Jinak etylenovou vody nahradis jablky. Ty totiz, kdyz je rozkrojis produkuji etylen. To je treba duvod, proc se nema spolu s jablky skladovat nektera zelenina (treba kvetak) anebo jidlo.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2005 05:38 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Trošku se tady zaměňuje ethylen za acethylen. Jablka produkují ethylen, to je pravda, ale k vybuzení ananasu ke kvetení (možná i banánovníku, nevím) se používá acethylenová voda, získaná z karbidu nebo přímo z acethylenové bomby.

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Čer 2006 23:31 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 21 Kvě 2006 08:38
Příspěvky: 34
MartinM napsal:
2pitr: fotky by nebyly ??? Jak je možné že rostlina stará 2 roky už plodí ?? :( já mám taky banánovník, zalívám, hnojím, rosím a vysokej je jen nějaký 40cm :( furt jen cca 9 listů...a stará je už taky asi 2 roky

Před 10ti lety jsem měl v paneláku banánovník Musa nana cavendish. Odrodil po 2 letech.Bohužel plody něco chytly-zhnědly a začaly zahnívat či co. Nějaká plíseň,nevím.Dva banány zůstali OK.Chuť měli mnohem lepší než kupované. U oné odrůdy to je tak,že má zakódováno 60 listů. Pak odrodí a zahyne.Nevím jak u jiných odrůd. Listů měl jen asi 6-7 ale byly metrové a na šířku půl metru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jak dlouho zrají plody banánovníku ?
OdeslatNapsal: 08 Bře 2007 07:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Bře 2007 14:01
Příspěvky: 1
Bydliště: Vysočina
V září 2006 se na banánovníku (2,5 krát 2 m se třemi samostatnými rostlinami) vytvořil květ.Kvetení trvalo cca 6 týdnů,pak se začaly "vylupovat" malé banánky.Dnes je 8.3.2007.Květ se roztáhl na délku cca 80 cm,z jedné třetiny jsou venku plody (tvrdě zelené,největší mají cca 25 cm).Jsem laik,jen tak pro legraci jsem zasadil odnož banánovníku před 7mi lety na chodbě mého pracoviště (velká dvoudílná okna sradiátorem),bez hnojení pouze pravidelná zálivky a tři přesazení do větší nádoby.Přiznávám,že jsem obsah fóra banánovník nečetl,takže tu odpověď už možná byla.Netrpěliví okukovatelé mne nabádají,abych dosud nevyloupnuté banánky odřízl a tak by ty vyvinuté brzo dozrály.Při tempu,jakým zatím zrají to vypadá na vánoce 2007.Přikláním se nechat tomu volný průchod.Je zrání v našich podmínkách opravdu několikaměsíční záležitost ?Co bych mohl ještě případně udělat,aby plody zdárně dozrály ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Bře 2007 09:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Malé trsy, které budou viditelně zakrnělé je dobré odlomit. Velmi silná rostlina zvládne maximálně 9 - 10 trsů, další vyrůstají v podstatě pořád, ale už zůstanou v "původní" velikosti (po vyloupnutí mají cca 3 - 5 cm délky). tyto rostlinu zbytečně vysilují, přičemž je nejlepší je odloupnout od "stonku" plodenství. Samotnou špici (většinou tmavě červené barvy) doporučuji uříznout (nebo odlomit) až bude tak 30 - 40 cm od posledního narostlého trsu banánů. Důvod je ten, že ten "stonek" má velkou tendenci k hnilobě (je velmi dobré jej ihned po oddělení zbytku květu ošetřit práškovým dřevěným uhlím) a může ohrozit celý zbytek plodenství. Proto je bezpečné oddělit to daleko od plodů a hlídat případné začátky hnilobných procesů.
K zdárnému dokončení plodnosti je určitě potřeba poměrně dost vody, což je ale obecný požadavek banánů. Takže zalévat a určitě i trochu přihnojovat, aby měl dost síly vyživit plody. Také by mu určitě prospěla poměrně vysoká teplota (ideálně tak okolo 25 stupňů Celsia) a dostatek slunenčího svitu.
Podle termínů které uvádíte se mi zdá, že umístění té rostliny není ideální, protože začátek květu v září 06 a vyloupnutí prvních banánů po 6 týdnech a pokračování květů až do teď je velmi pomalé. V produkčních oblastech je samotné vysunutí květu a vyloupnutí trsů banánů z listenových krytů otázkou maximálně 2 týdnů. Ve skleníku to probíhá podobně a rozhodně i v květináči termín 6 měsíců na kvetení je dlouhý. Samotné zrání potom po vykvetení trvá ve skleníku 3 - 5 měsíců, podle přísunu slunečního svitu, v domácích podmínkách to bude spíše déle. Ale upozorňuji na to, že klíčový je sluneční svit, stalo se mi, že plody ve skleníku dozrávaly v zimním období a zralé byly zelené, vůbec nezežloutly, pouze zelená barva lehce zesvětlala... Takže Váš odhad může být reálný, ale pokud mu zlepšíte situaci se světelnými podmínkami, tak by to mohlo být někdy v létě!

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník - kdy začne plodit?
OdeslatNapsal: 11 Pro 2007 23:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Kvě 2006 17:14
Příspěvky: 41
Bydliště: Týn nad Vltavou
Tak a je to tady! Bude sklizeň!!!!! Po cca 2letech


Přílohy:
P1010007.jpg
P1010007.jpg [ 69.8 KB | Zobrazeno 1012 krát ]
P1010009.jpg
P1010009.jpg [ 68.71 KB | Zobrazeno 982 krát ]
P1010008.jpg
P1010008.jpg [ 60.33 KB | Zobrazeno 1053 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník - kdy začne plodit?
OdeslatNapsal: 11 Pro 2007 23:36 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Kvě 2006 17:14
Příspěvky: 41
Bydliště: Týn nad Vltavou
Ta nejdůležitější fotka zde!!!


Přílohy:
P1010014.jpg
P1010014.jpg [ 70.99 KB | Zobrazeno 973 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník - kdy začne plodit?
OdeslatNapsal: 12 Pro 2007 16:05 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Gratuluji, po dvou letech to není vůbec špatné :!: :)

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník - kdy začne plodit?
OdeslatNapsal: 20 Čer 2008 12:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Čer 2007 14:04
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
ja sem taky zvedava kdy zacne plodit, mam ho asi rok, ale spis resim problem s mistem :D zabira mi skoro cely pokoj a nasi si ze me uz delaji legraci ze prej sem jim tajila ze je to velka odruda, sem rikala ze bude malej :D :D , a kdyz zaplodi to pak umre a vyroste odnoz?


Přílohy:
banan.JPG
banan.JPG [ 86.73 KB | Zobrazeno 847 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník - kdy začne plodit?
OdeslatNapsal: 20 Čer 2008 13:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Sice je překrásnej, ale asi tě zklamu. Určitě letos nezaplodí... :wink:
A jestli to bude příští rok - budeš šťastná... Rozhodně z té židle nebo na čem ho to máš , ho dáš časem dolů.
V každém případě ti držím palce, aby ti kousek pokoje přenechal... :lol:
Většinou banánovníky odnožují dost. Pokud zaplodí, opravdu "odejde", ale může pokračovat v růstu nějakou tou odnoží.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz