CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 20:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: svilušky
OdeslatNapsal: 17 Lis 2005 22:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Joseftipalek napsal:
Díky vám chlapíci za odpověď, to v prvé řadě. Na druhou stranu mne zase až toílik neuspokojila. Právě, že každý říká jasně svilušky použít nějaký fungicid nebo co. A v tom je právě ten problém. Potřeboval bych konkrétní radu, konkrétní přípravek a popřípadě kde ho sehnat. Oba uvádítě jiné zkušenosti a jiné přípravky. Problém je v tom, že u nás v Liberci vím pouze o jednom obchodě a ten není to pravé ořechové. Prodavačka na mě koukala jak z jara, když jsem vyslovil SVILUŠKY. Nakonec mi dala něco na jabloně apod, ale nevím zda je to vhodné. Dnes jsem v OBI koupil OMITTE 30W, ale také píšou, že na jiné rostliny než které uvádějí je třeba přípravek vyzkoušet. A já nechci o své rostliny přijít. Takže budu asi shánět vaše návrhy a potom je aplikovat. Do obchodu jsem dokonce donesl i listy ale pomoc žádná. Takže uvidíme co udělám OMITE. Jaký na něho máte názor?

Na letní výstavě Flora Olomouc radil jeden důvěrubudící obchodník použít na svilušky kombinaci :idea: Omite + Nissorun, která prý spolehlivě hubí :D všechna vývojová stadia svilušek. Nutno za týden postřik opakovat . :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Lis 2005 11:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Omite na svilušky funguje, teprve po opakovaných postřicích se rozvíjí rezistence. Jediný problém je, že zpravidla popálí mladé listy. V tomhle je bezpečnější Vertimec, ten mi nikdy listy nepopálil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Bře 2007 22:36 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Zdravim, kde sezenu pripravky jako Omite, Nissuron, ci Vertimec na svilusky?? Prosel jsem zahradni centra Globus, Bahaus, Hornbach a vubec nic...
A jak kupujete drave roztoce na svilusky a trasnenky? Bo na ty trasnenky je nejmensi baleni 5000ks :( na svilusky 200ks...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: svilušky
OdeslatNapsal: 13 Bře 2007 06:22 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
mrkni na http://www.agrobio.cz a tam bys měl najit co pozřebuješ v malém balení :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svilušky
OdeslatNapsal: 13 Bře 2007 19:00 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Zdeněk napsal:
mrkni na http://www.agrobio.cz a tam bys měl najit co pozřebuješ v malém balení :lol:


dik za tip, ale tam nemaj roztoceeeee :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Bře 2007 11:56 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 19 Dub 2005 18:18
Příspěvky: 7
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Nedávno jsem kupoval v OBI na svilušky přípravek SVILUSTOP (je to kombinace přípravků Omite 30 W a Nissorun 10 WP, jako jediná hubí všechna vývojová stádia vajíčka, larvy, nymfy, dospělé jedince svilušek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Bře 2007 20:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
JardaTesar napsal:
Nedávno jsem kupoval v OBI na svilušky přípravek SVILUSTOP (je to kombinace přípravků Omite 30 W a Nissorun 10 WP, jako jediná hubí všechna vývojová stádia vajíčka, larvy, nymfy, dospělé jedince svilušek.

Ano, to je pravda, myslim, ze jsem to vloni videl i v Baumaxu v Jihlave :idea: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: svilustop
OdeslatNapsal: 26 Dub 2007 09:02 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Dub 2006 06:52
Příspěvky: 83
Bydliště: Cheb 470 m.n.m
Potvrzuji předchozí zprávy o Svilustopu.Koupil jsem ho loni na podzim a bál jsem se ho použít,právě kvůli popálení mladých lístků.Nakonec jsem svilušky omyl(měl jsem jen 2 rostliny).
Letos se u mě objevily svilušky poprvé minulý týden a tak jsem Svilustop risknul a zatím OK.
Svilušky nikde a mladé lístky jsou v pořádku.S dávkováním není problém.Svilustop jsem koupil v Tescu v nádobce s rozprašovačem.Uvnitř jsou dva vodorozpustné sáčky z oběma výše popsanými látkami viz.JardaTesar.
Teď zvažuji pouze opakované použití protože Nissorun by podle návodu měl způsobovat sterilitu svilušek u případných nově nakladených vajíček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže někdo určit škůdce?
OdeslatNapsal: 13 Črc 2010 22:08 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Situace z loňského a předloňského roku se opět opakuje ... někde jsem to tady prezentoval ale nenašel, proto jsem to vložil jsem. D.F. se jedná o úplně stejnou věc jako na úvodních fotkách tématu. No nic, zkrátím to : CO JE TO? Já opravdu nemám nejmenší tušení.
Příloha:
IMGP2715.jpg
IMGP2715.jpg [ 139.72 KB | Zobrazeno 868 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz