CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
triodyn napsal:
josef st:No a ADAVO to ted valí na citrumelo swingle(podnož),před tím na trifoliátu,citranž,takže je otázka jestli máš tyto rostliny , nebo pocházející přímo z Kruhu.Ve kterém z těch dvou v Jilemnici jsi to bral?



Mám před sebou nabídku podzim 2007 a je to adresa Krakonošovo zahradnictví šír kruh Jilemnice.Tohle zahradnictví posílá nabídky každý rok.Tak nevím. Ale nikdy jsem na citrusech poslaných nenašel o jakou podnož se jedná.A bylo jich dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:27 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
U našich prodejců není zvykem uvádět podnož, není to pro ně asi podstatná informace. Tak že se člověk prostě musí ptát... :wink:
Jedině zaručená - zjištěná podnož je u ADAVA a to je Citrumelo sw. U ostatních netuším, ale ve většině případů jde stejně o řízkovance.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:34 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
janku josef st napsal:
Ivan Bross napsal:
KRUH stojí za h...o, ja osobne by som uz stade viac nic nekupil. :evil: :evil: :evil:



Ivane to máš plnou pravdu. Ale já nenám jinou nožnost. Nejsem v žádné orqanizaci, ani nevím jestli v mém okolí nějaká je. Mám vypěstované semenáče zkoupených plodů ale nemám rouby. Snad nějké seženu, musím se poptat. S roubováním nemám problém. Moje profese je ovocnařina tak roubování je hračka.


To je dobre, že si ovocinár, kedysi som aj ja chcel ist za mladych čias na podobnu školu, ale vtedy by som musel ist na intrák, a to mi nevonialo. Teraz to plne lutujem, lebo robit iné veci tak, ako je očkovanie, moc neovládam, aj do počítača som sa pustil len pred pár mesiacmi, ešte pred rokom za mna sestra vypisovala aj maily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
KRUMME napsal:
U našich prodejců není zvykem uvádět podnož, není to pro ně asi podstatná informace. Tak že se člověk prostě musí ptát... :wink:
Jedině zaručená - zjištěná podnož je u ADAVA a to je Citrumelo sw. U ostatních netuším, ale ve většině případů jde stejně o řízkovance.


Adavo pro jistotu podnož na papírových cedulkách neudává taky. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
KRUMME napsal:
U našich prodejců není zvykem uvádět podnož, není to pro ně asi podstatná informace. Tak že se člověk prostě musí ptát... :wink:
Jedině zaručená - zjištěná podnož je u ADAVA a to je Citrumelo sw. U ostatních netuším, ale ve většině případů jde stejně o řízkovance.


V minulém roce jsem si obědnal jen roubovance mandarinek bez názvu podnože.Myslím že by se to mohlo na rostlině uvést. Je to dost podstatná věc. Za tu cenu 150Kč za sazenici. A ty řískovanci taky nicmoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 07 Led 2008 22:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Ivan Bross napsal:
janku josef st napsal:
Ivan Bross napsal:
KRUH stojí za h...o, ja osobne by som uz stade viac nic nekupil. :evil: :evil: :evil:



Ivane to máš plnou pravdu. Ale já nenám jinou nožnost. Nejsem v žádné orqanizaci, ani nevím jestli v mém okolí nějaká je. Mám vypěstované semenáče zkoupených plodů ale nemám rouby. Snad nějké seženu, musím se poptat. S roubováním nemám problém. Moje profese je ovocnařina tak roubování je hračka.


To je dobre, že si ovocinár, kedysi som aj ja chcel ist za mladych čias na podobnu školu, ale vtedy by som musel ist na intrák, a to mi nevonialo. Teraz to plne lutujem, lebo robit iné veci tak, ako je očkovanie, moc neovládam, aj do počítača som sa pustil len pred pár mesiacmi, ešte pred rokom za mna sestra vypisovala aj maily.


S tím počitačem jsme natom stejně.Já ho mám od vánoc, tak se taky učím.Tak omluv nějaké chyby. Jinak jsem rád že si semnou píšeš. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 20:55 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Škoda,že tady ta obě zahradnictví v Kruhu tak zataracujete.Myslím,že zas tak úplně nejhorší to není.Chápu,že ze 300 nebo 400 km vzdálených míst pro rostliny nikdo nepojede,nechá si to poslat a potom třeba zoufá.Ale pokud chcete koupit více rostlin a máte to blíže,určitě tam zajeďte.Vyberete si,zeptáte se a mají tam i co v nabídce na netu není.
Pro uklidnění ostaních:já jsem také zoufal i když jsem si osobně vybral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 21:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Lemon napsal:
Škoda,že tady ta obě zahradnictví v Kruhu tak zataracujete.Myslím,že zas tak úplně nejhorší to není.Chápu,že ze 300 nebo 400 km vzdálených míst pro rostliny nikdo nepojede,nechá si to poslat a potom třeba zoufá.Ale pokud chcete koupit více rostlin a máte to blíže,určitě tam zajeďte.Vyberete si,zeptáte se a mají tam i co v nabídce na netu není.
Pro uklidnění ostaních:já jsem také zoufal i když jsem si osobně vybral.


Nezúfaš, lebo si si vybral osobne, je to firma "A JE TO" , kto nepríde osobne, oklamú každého, že si na nich ešte nik neposvietil :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 21:16 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Ivan Bross napsal:
Lemon napsal:
Škoda,že tady ta obě zahradnictví v Kruhu tak zataracujete.Myslím,že zas tak úplně nejhorší to není.Chápu,že ze 300 nebo 400 km vzdálených míst pro rostliny nikdo nepojede,nechá si to poslat a potom třeba zoufá.Ale pokud chcete koupit více rostlin a máte to blíže,určitě tam zajeďte.Vyberete si,zeptáte se a mají tam i co v nabídce na netu není.
Pro uklidnění ostaních:já jsem také zoufal i když jsem si osobně vybral.


Nezúfaš, lebo si si vybral osobne, je to firma "A JE TO" , kto nepríde osobne, oklamú každého, že si na nich ešte nik neposvietil :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Já píšu že jsem si vybral osobně a také jsem zoufal..no prostě některé rostliny nešli a pak šli - teda letěly.Jiné rostou dobře a jak si pamatuji příspěvky z fóra i stejné druhy někomu rostly a jinému vůbec ne.Je to otázka náhody a když to v zahradnictví vybírají a balí,určitě si neříkají,tomu dáme pěknou rostlinu a tenhle má divné jméno,tomu dáme tamhle toho malého mrzáka.Prostě vezmou co je a zabalí to.Pak už to je otázka náhody.Samozřejmě nad osobní výběr není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 21:24 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kto je správny- poznám takých pestovatelov /nebudem však robit reklamu/, rastliny pred expedíciou skontrolujú, netreba sa bát, že zabalia dačo zle, lenže v KRUHU je to tak, že tam neplatia zrejme žiadne pravidlá o ochrane a nejakej kontroly tovaru, posielaju rastliny bez toho, aby sa ozreli, či je rastlina zdravá alebo nie, okrem KRUHU mám zlú skúsenos aj s jedným pánom zo zapad. Slovenska, na neho sa ludia tak stažovali, až to nechal. Pokial je teda možné, kupujem len od skúseného pestovatela, ktorý má takéto pestovanie citrusov aj ako hobbi, sú to najsnaživejší pestovatelia :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 23:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Ivan Bross napsal:
Kto je správny- poznám takých pestovatelov /nebudem však robit reklamu/, rastliny pred expedíciou skontrolujú, netreba sa bát, že zabalia dačo zle, lenže v KRUHU je to tak, že tam neplatia zrejme žiadne pravidlá o ochrane a nejakej kontroly tovaru, posielaju rastliny bez toho, aby sa ozreli, či je rastlina zdravá alebo nie, okrem KRUHU mám zlú skúsenos aj s jedným pánom zo zapad. Slovenska, na neho sa ludia tak stažovali, až to nechal. Pokial je teda možné, kupujem len od skúseného pestovatela, ktorý má takéto pestovanie citrusov aj ako hobbi, sú to najsnaživejší pestovatelia :wink: .



Ivane, stím co píšeš o Kruhu plně souhlasím. Já jsem si obědnal několik citrusů a když jsem je dostal tak jsem jen koukal. V zásilce byli dvě sazenice krásné a tři až hrůza, pokroucené kmínky a pár pomačkaných listů na slaboučkých větvičkách. Jednou i se sviluškou. Nevím proč zrovna já ale taková je moje špatná skušenost. Na jaře se tam chci podívat jak to opravdu je.Doufám že budu příjemně překvapen. Potom ti dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 08 Led 2008 23:26 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Chlapci, nechci Vám do toho kecat, ale zahradnictví Kruh jako téma zde na fóru máte již hodně dlouho.
Kdybych věděl co tou svou předchozí pozámkou způsobím, tak raději mlčím, nic neříkám :-) :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 00:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
janku josef st napsal:
Ivan Bross napsal:
Kto je správny- poznám takých pestovatelov /nebudem však robit reklamu/, rastliny pred expedíciou skontrolujú, netreba sa bát, že zabalia dačo zle, lenže v KRUHU je to tak, že tam neplatia zrejme žiadne pravidlá o ochrane a nejakej kontroly tovaru, posielaju rastliny bez toho, aby sa ozreli, či je rastlina zdravá alebo nie, okrem KRUHU mám zlú skúsenos aj s jedným pánom zo zapad. Slovenska, na neho sa ludia tak stažovali, až to nechal. Pokial je teda možné, kupujem len od skúseného pestovatela, ktorý má takéto pestovanie citrusov aj ako hobbi, sú to najsnaživejší pestovatelia :wink: .



Ivane, stím co píšeš o Kruhu plně souhlasím. Já jsem si obědnal několik citrusů a když jsem je dostal tak jsem jen koukal. V zásilce byli dvě sazenice krásné a tři až hrůza, pokroucené kmínky a pár pomačkaných listů na slaboučkých větvičkách. Jednou i se sviluškou. Nevím proč zrovna já ale taková je moje špatná skušenost. Na jaře se tam chci podívat jak to opravdu je.Doufám že budu příjemně překvapen. Potom ti dám vědět.


Nazdarek, tajk na tu opuklicu si musiš posvietit, pokial je jedna, neni to tak neskoro, puklice je tá smola, že každý sa s nou minimálne trkrát v živote stretne, musíme to brat tak, ako to je, neovplivníme to, musíme proti tomu hned začat bojovat, .Zdenek má velmi dobré prípravky proti pukliciam, alebo mozeš rysknút a nechat ich prejst cez noc slabučkým mrazom, samozrejme, pokial sú to odolné odrody, pokial je ale rastlina biedna, radšej to neryskuj, mohla by ti zmrznút, ja som zhruba pred mesiacom zničil na mladých štepencoch mrazom všetky puklice, ale asi 15-20 kusov z 80-tich zmrzlo, aspon som spravil nejakú selekciu, /ale to je môj prípad, ked sa bojíš, radšej to ani neskúšaj,/ tích najodolnejších, fakt, kým je puklica len jedna, konaj rýcho, polial nechceš oužit chémiu, listy, kmienok a vetve poriadne poumývaj mydlovou vodou, opakuj každý den, spolu aj desatkrát. :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 08:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Ja som si tiez objednal rastliny z Kruhu na slovensku z 3 citrusovych rastlin mi poslali sice 3 ale iba 1 bola tej odroby co som si objednal ostatne 2 boli asi Ponderosy namiesto Rangpuru a Laimu. Takze s kruhom som skoncil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 14:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
šnek napsal:
Chlapci, nechci Vám do toho kecat, ale zahradnictví Kruh jako téma zde na fóru máte již hodně dlouho.
Kdybych věděl co tou svou předchozí pozámkou způsobím, tak raději mlčím, nic neříkám :-) :-)



Mne už to taky napadlo, tak otom Kruhu už toho necháme. Taky se chci zeptat jestli někdo hnojí kristalonem ajak často a jakou dávkou? Já hnojím podle návodu pro ovocné stromy ale myslím že jednou za měsíc je málo. Citrusy mají malé přírustky asi 15cm.Poradíš jak hnojit?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz