CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žluté hoby a mušky v hlíně
OdeslatNapsal: 13 Črc 2005 11:52 
Už 14 dní doma bojuji se žlutou houbou v hlíně.Houba je žlutá až 15cm vysoká,vypadá jak píchavka a pořád se rozrůstá.Nevíte jak odstranit malé černé mušky mám je ve všech kytkách.Dík za pomoc a rady. Kamča


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Črc 2005 21:41 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Na houbu se dá použít savo, které na ni naneseš třeba štětečkem - nesmí se dostat na rostlinu.
Ty černé mušky jsou otravné bestie a většinou se donesou domů s kupovanou hlínou. Co mám vypozorované :shock: , tak jim nedělá dobře sklenička s vodou postavená vedle květináče - docela úspěšně se v ní topí :wink: , jinak na ně možná existují lepové desky ( modré ??)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Črc 2005 22:59 
Lepové desky jsou dobrá věc a jak na ně něco jednou sedne,už to nesleze :) ale mušky se stále množí,tak že to jen reguluje počty na snesitelnou úroveò.I já si je donesl domů v kupované rašelině a jak se jednou dotáhnou domů,těžko se jich zbavit.Asi by zabrala nějaká chemie,ale ta je u mně až na posledním místě


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Črc 2005 07:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Asi bych to neměla říkat (psát), ale po zjištění, že ty mrchy jsou opravdu v každém květináči a že to kytkám nijak výrazně neubližuje, jsem rezignovala a jen jsem dávala ty skleničky s vodou ( topily se i v konvičce), zhruba rok jsem z nich vyšilovala, ale odmítala jsem použít chemii ( dovedete si jistě představit ten smrad v baráku) a ony po tom roce samy zmizly ( asi se všechny utopily :lol: ). S tou hlínou to dělám teď tak, že si ji kupuju buď na podzim nebo v zimě a nechám ji do jara hezky vymrznout a je od nich pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Črc 2005 07:36 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
ještě k těm lepovým deskám: aspoň u těch na moly to láká buď samečky nebo obráceně, teď nevím a po čase je to všechny vychytá a ti zbylí se nemají s kým pářit a tudíž se dál nemnoží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mušky v hlíně
OdeslatNapsal: 14 Črc 2005 07:48 
:lol: Po jedné radě od kolegyně jsem použila tabák z vanilkového doutníčku a po troškách jsem nasypala na zeminu ve květináčích. 1 doutníček mi vystačí na cca 15 květináčů různých velikostí (od malých prům. 10 cm až po velké prům. 40 cm). Nesmrdí to, naopak voní jemně vanilkou a opravdu jsem se těch něpříjemných potvůrek zbavila. :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Črc 2005 11:30 
Děkuji všem za pomoc.Kamča


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Črc 2005 11:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Kvě 2005 12:51
Příspěvky: 97
Bydliště: okr. Frýdek-Místek
na ty musky mi zabira koreni hrebicek... normalne to napicham to hliny a za par dni jsou pryc :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz