CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 24 Dub 2009 09:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
jsem u vytržení, banánovník, co byl přes zimu venku a myslel jsem že je pryč, pouští.


Přílohy:
ss.jpg
ss.jpg [ 83.09 KB | Zobrazeno 870 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 30 Dub 2009 17:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
dzouza napsal:
tak nevim čim to je ale furt se mi ty listy u těch bananovniku nechtěj narounat furt vypadaj jak zvadli,ale zalivam to,nevadi když jsou celi den na sluničku

Odpovedal si si týmto príspevkom, je to reakcia na slnko, vo vnútri sú listy viac dorovna, na slnku sa krútia a v silnejšom vetre trhajú. Pokiaľ to nie je spojené so zmenou farby listu alebo jeho odumieraním, je to v poriadku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2009 00:07 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Kvě 2009 23:58
Příspěvky: 1
Ahojte chystam sa zasadit mrazuvzdorny bananovnik, no nikde som prese nenasil ako spraven zasadit semiacka, vedel by mi eikto poradit? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 21:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
test


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 29 Kvě 2009 08:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
už jsem si to jednou napsal, ale někam to zmizelo - takže ještě jednou:

banánovník, zabalenej a přikrytej přežil letošní zimu, asi 25 cm od vrršku sice shnilo, ale již pustil, má cca 60 cm výšky, 3 listy.
Foto později


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 29 Kvě 2009 12:06 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
dobrozlo napsal:
už jsem si to jednou napsal, ale někam to zmizelo - takže ještě jednou:

banánovník, zabalenej a přikrytej přežil letošní zimu, asi 25 cm od vrršku sice shnilo, ale již pustil, má cca 60 cm výšky, 3 listy.
Foto později


Tak to je paráda! A kolik činilo teplotní zimní minimum? A opravdu se můžeš poklepat na rameni, protože je opravdu málo lidí co dokázaly přezimovat banánovník! Osobně znám pěstitelskou kapacitu z jednoho teplotně výhodnějšího území a nikdy se mu ( ani po opravdu důmyslné ochraně ) nepodařilo přezimovat banánovník. A pokud tvoje zimní ochrana byl zábal jak si zveřejňoval, tak máš buď nějak moc odolný kultivar, nebo jste měly nepřirozeně teplou zimu a nebo si se přez zimu o banánovník staral (kabely, ohníčkem :D ). Jen to trochu rozveď, nenechávej si svoje tajemstvý :wink: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 03 Čer 2009 07:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Tady mně to baví - jeden příspěvek píšu 5x, vždycky se to někam ztratí, pak to dokonce vyleze v jiné sekci (je fakt, že ohledně banánovníku už je to džungle). Takže k přezimování banán. znovu:
odřízl jsem vršek, obalil ho netkanou textilíi, přikryl igelitem, okolo dal větve a přikryl sudem. Začátkem mrazů jsem polil větve vodou, aby se udělala krusta. teploty v prosinci kolem -10, v lednu asi 4 dny -18.
Začátkem dubna sundal, celá rostlina "promočená", shnilá. Uřízl jsem asi 10 cm toho shnilého a zdálo se mi, že je ten kmínek vevnitř tvrdej. Tak jsem ho nechal a do 14 dnů pustil. Dnes 4 listy, rostlina cca 80 cm vysoká.


Přílohy:
ddddd.jpg
ddddd.jpg [ 71.09 KB | Zobrazeno 716 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 03 Čer 2009 11:20 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Tak k tomu asi řeknu toto: zázrak :shock: . Polít vodou a pak zabalit do igelitu by byla jindy vražedná kombinace, sice to plně nechápu ale je to dost k neuvěření že to funguje 8) Já ale steně radši zůstanu u stereotypních způsobů zazimování. Ale myslím že si právě ukázal jak to taky jde krásně udělat :wink: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 03 Čer 2009 12:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
pouze drobná úprava - tím polití větví jsem nemyslel větve - listy banánovníku, ale jehličnaté větve, obložené kolem stonku- tím, že promrzly, udělaly ledovou krustu, která též isolovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 03 Čer 2009 23:13 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Neboj, to jsem pochopil :wink: :D . Já jenom jsem svým způsobem ještě dítě a přes zimu jsem takhle v mrazu políval konvý keř a jediný na co jsem přišel bylo že voda ( ani v -17) na větvích nezmrzla, ale stekla na hlínu. Až když jsem rozprašovačem, chodil každých pět minut rosit, byl viditelný nějaký výsledek. A až když narostli rampouchy na zem tak jsem byl spokojen :lol: . Takže jestli jsi opravdu polil ty větve a nebylo míň jak - 40, tak voda bezpečně protekla až na zem :roll: . Sice nevím co to teď plácám, ale jen mě to tak napadlo :D . Myslím že bezpečnější by byla půl metrová vrstva pilin. Ale jinak klobouk dolu, experiment se vydařil a práce byla užitečná.

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 08 Říj 2009 16:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Říj 2007 06:57
Příspěvky: 142
mam dotaz mam dva mrazuvzdorny bananovniky asi 1.5m vysoky v květinači každy ma asi 7 listu a přes zimu je dam do skleniku ale problem je v tom že to budu mit mezi citrusema ale těma listama tam nebudu mit žadne misto tak přemyšlim jestli ty listy nemam ostřihat,tim padem mi zbyde jen kmen a najaře znova obrazi,jestli se nepletu co vi nato


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 11:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Říj 2007 06:57
Příspěvky: 142
tak posilam pr fotek svich bananovniku a citrusu při zazimovani,snad mi ty bananovniky neuhnijou a na jaře zaz obrazi


Přílohy:
Snímek 163.jpg
Snímek 163.jpg [ 76.77 KB | Zobrazeno 717 krát ]
Snímek 159.jpg
Snímek 159.jpg [ 73.68 KB | Zobrazeno 705 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 11:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Říj 2007 06:57
Příspěvky: 142
ještě dvě


Přílohy:
Snímek 162.jpg
Snímek 162.jpg [ 76.73 KB | Zobrazeno 655 krát ]
Snímek 162.jpg
Snímek 162.jpg [ 76.73 KB | Zobrazeno 657 krát ]
Snímek 164.jpg
Snímek 164.jpg [ 70.75 KB | Zobrazeno 656 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 20:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dzouzo, chápu to okrájení listů (i když to asi ještě nemuselo být radikální tak brzy) - no, máš k tomu prostorové důvody, ale to zabalení kmene :?: Vidím tam citrusy, takže tam v zimě asi mrznout nebude, takže už nyní takto balit Basjoo (nebo je to teplomilnější banánovník ? )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrazuvzdorný banánovník
OdeslatNapsal: 12 Říj 2009 12:57 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Dzouzo, nechci tě zrazovat, ale takhle zazimováný banánovník je podle mně úplně nanic. Banánovník predně odejde od kořenů, takže pokud ho necháš v květináči se zabaleným kmenem, musíš udržet teplotu nad 0 - podle skleníku si myslím, že ho ještě přeneseš. Jinak já letos chci zkusit variantu popsanou ve foru před, tj. vykopu ho, ošetřím kořeny, seříznu a v místnosti do -5 ho nechám jak otep slaámy ležet. Na jaře uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz