CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 09:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 06 Čer 2009 23:57 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Buď rád, aspoň se ti vejde do skleníku 8) :wink:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 08 Čer 2009 08:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
... v pátek jsem se zastavoval u Čáslavi u Starkla a ve výprodeji tam mají M.basjo za 19,- Kč .... malinkaté rostlinky /asi meristémově množené / ... ale neberte to jako reklamu to jen kdo marně shání a věří Starklovi :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 09 Čer 2009 21:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Miho, ty žiješ :?: :D
Pochlub se a vlož foto citrusů (např.panaš.pomer. Cotidiana) z obchodu za výkladem na severní straně, Vždy, když jedu okolo mohu si oči vykroutit :roll: a způsobit havárku :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 06 Srp 2009 08:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Můj Basjoo (loni 2metr.klacek-viz výše) sice nakonec zimu v polostudeném skleníku přežil a ze země začátkem června u uhnitého kmene vyrašil výhonek, ale nyní po 2 měsících se o moc nezvětšil a na to že bude brzy konec léta, tak se na další zimu nepřipravil, prakticky nenarostl a nemá ani snahu, prostě ta zima mu dala tolik facek, že to dosud řádně nerozchodil. Nevidím to růžově, obdivuji ty, kteří ho dokáží pěstovat venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 06 Srp 2009 10:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
... já zase obdivuji ty drsné muže a statečné ženy jež dokáží žít v drsných podmínkách Vysočiny ... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa basjoo z Globusu
OdeslatNapsal: 22 Pro 2009 12:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Můj Basjoo (loni 2metr.klacek-viz výše) sice nakonec zimu v polostudeném skleníku přežil a ze země začátkem června u uhnitého kmene vyrašil výhonek, ale nyní po 2 měsících se o moc nezvětšil a na to že bude brzy konec léta, tak se na další zimu nepřipravil, prakticky nenarostl a nemá ani snahu, prostě ta zima mu dala tolik facek, že to dosud řádně nerozchodil. Nevidím to růžově, obdivuji ty, kteří ho dokáží pěstovat venku.
Tento Basjoo nakonec koncem léta začal růst a vylezl skoro do 2m. Říjnové a listopadové výkyvy počasí s mrazíky zvládnul bez problému (je ve studeném skleníku pod 12mm polykarbonátem) a já se vylekal až před příchodem současných mrazů. Z důvodu množství rostlin k přestěhování, zakrytí a dalšímu zazimování zbyl na Basjoo minimální čas. Seříznul jsem ho více jak o metr (zbavil listů) a obložil 3 balíky slámy. Na uprostřed čouhající vrcholek jsem položil květináč s otvory + větší + ještě větší + veliký a hodil přes to můj pracovní skleníkový kabát-vaták a nahoru na okrasu usmítil jednu z mých pověstných beranic :mrgreen: . Ovšem zřejmě Bobík či Uhlík :twisted: zapříčinil, že se jeden balík vyklonil :evil: a vznikla velká škvíra, kudy se tam mráz dostal :cry:. Přestože v tomto prostoru (při poklesuj venku pod -20 st.C) bylo "pouhých" - 7 st. , namrzla zde půda a pro Basjoo to bude zřejmě definitivní konec. Vrcholek (asi ronil vodu) je dosud zmrzlý a kmen je prasklý. Opravdu mně není jasné, jak to dokážete udržet venku :roll: :?:


Přílohy:
M.basjoo 21.12.2009 (1).jpg
M.basjoo 21.12.2009 (1).jpg [ 48.55 KB | Zobrazeno 637 krát ]
M.basjoo 21.12.2009 (2).jpg
M.basjoo 21.12.2009 (2).jpg [ 99 KB | Zobrazeno 626 krát ]
M.basjoo 21.12.2009.jpg
M.basjoo 21.12.2009.jpg [ 78.33 KB | Zobrazeno 632 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz