CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 09 Dub 2011 10:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Ray-Deen napsal:
petrlcr napsal:
Pozor!!! U této firmy se nejedná o konzumní pistácii pravou(Pistacia vera), ale čínský okrasný druh Pistácie čínská (Pistacia Chinensis ), s plody menšími než hrášek, semena jsou poměrně běžně k sehnání.

Nevím jak vám,ale mně přišly semena pistácie pravé.Čínskou už mám,tak to dokážu poznat. :D

Nespletl jste si tento obchod s tímhle obchodem ? :lol:

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 09 Dub 2011 12:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Přesně jste to trefil. Už jsem také objednal. Kolik je semen v balení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 09 Dub 2011 20:49 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
petrlcr napsal:
Přesně jste to trefil. Už jsem také objednal. Kolik je semen v balení?

No jak kdy,mně přišlo 6 semen a mnělo přijít 5 :) ,ale pokud vám pošle normální počet a nic nevyklíčí,tak té paní napište a ona vám pošle semena nová zdarma či za poštovné.:) Moc milá paní. :lol:

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 11 Dub 2011 13:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
mám pár malých pistáciovníkov doma, zatiaľ nevyzerali, že by im niečo vadilo. polievam ich normálne ako aj citrusy, a myslím, že im to prospieva viac ako obmedzovanie v tomto smere. aj na plantážach vraj používajú kvapkovú závlahu, zvyšuje to úrodnosť a hlavne rast. je pravda, že ich mám v hlinito-pieščitej pôde, takže voda im nevadí. uvažujem nad tým, že pár rastlín by som otestoval vo voľnej pôde, semenáče by to mohli zvládnuť :-)

semená som kedysi kúpil z raj papouškú v Prahe, hoci klíčivosť bola mizerná, niečo z toho vyšlo. pre naše rodinné potreby bude stačiť na záhrade 2 samičie a 1 samčia rastlina, toľko hádam zjeme :mrgreen: ... ako rarita je to zaujímavé, už len testnúť mrazovú odolnosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 13 Dub 2011 14:11 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak jsem opět jednou naletěl internetové, zásilkové firmě. Za 59 Kč jsem si dle doporučení objednal 5ks. semen Pistacia vera. Jaké bylo mé nemilé překvapení, když jsem viděl v pytlíku krčit se sotva 4mm velká semena Pistacia chinensis. Etiketa však zní Pistácie pravá, bohužel to co bylo uvnitř má do pistáciového oříšku hodně daleko, a loupat je za účelem konzumace bych tedy opravdu nechtěl. Prosím vás, co přesně od této firmy přišlo vám?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 13 Dub 2011 15:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Mně přišly normální pistácie konzumní,prostě né chinesis. :) Nevím kde je chyba. :shock:

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 13 Dub 2011 19:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
ja by som to reklamoval, ak by mi prisli ine pistacie ako uvadzaju. ved je to zavadzanie spotrebitelov a klamanie.... myslim ze rozoznat by to mohol aj laik, zas az tak tie semena nie su podobne. mozno sa stala len zamena, omyl, treba sa pytat kompetentnych :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 13 Dub 2011 19:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Samozřejmě, že jsem do firmy již psal. Chápu, že se mohl stát omyl, ale poslední dobou už mě ty omyly různých firem na internetu přestávají bavit. Nejsem si zcela jist, zda ty omyly nejsou u některých firem cílené. Mám pocit, že je výhodné pro firmu utvořit omyl a čekat zda spotřebitel ho odhalí či nikoliv a pokud ano, zda se mu vyplatí takové drobné omyly vůbec řešit. Měl jsem v úmyslu objednat z této firmy také nějaké anony a další rostliny. No tam bych již s určením druhu tápal. Kdo ví, co pak člověk vlastně doma pěstuje. Jsem zvědav, jak se k mé reklamaci firma postaví. O průběhu budu informovat, ať víme, zda má smysl od nich cokoliv objednávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 15 Dub 2011 13:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
všetko je to o zodpovednosti predajcov, aspoň je vidieť, ako im na tom záleží...nedávno som tu písal, a je to aj v starších príspevkoch, kde sa dajú overene zohnať Pistacia vera semená, 500 g za ľudovú cenu. síce neviem, v ktorú ročnú dobu majú balenia najlepšiu klíčivosť, vždy sa niečo podarí vypestovať. aj keď semená pistácie sú hodne náchylné na plesne, ktoré likvidujú naklíčené semená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 15 Dub 2011 15:03 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak vrchol všeho, je že na můj dopis ohledně podvodu, který na mě firma Osiva-semena.cz nachystala, se mě nedostalo ani odpovědi, natož omluvy. Neskutečné jednání. Opravdu si sem zcela jist že služeb této firmy již nikdy nevyužiji. Není to poprvé, co se mě pokusila nějaká internetová firma oklamat, ale ostatní se za svou chybu vždy alespoň omluvily a chybu napravily. To co předvedla tato firma, je pro mě vrchol drzosti a pohrdání zákazníkem. Pokud si od nich někdo chcete objednat třeba anonu, nebo kakaovník, pozor ať vám nepřijdou ředkvičky a mrkev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 09 Srp 2011 23:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Tak jsem se totálně vykašlal na osiva-semena.cz ,až teď vím že to je firma která má pro mně a ostatní pěstitele nízkou kvalitu zboží..a velmi nízkou,to že se zaměnil druh Pistacie pravé s Pistacii čínskou..mně celkem mrzelo,ale nabízet semena x let staré ,které akorát plesniví..no nevím, nevím. :evil:

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 04 Lis 2011 22:21 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Podobně na mě začíná působit i Koexflor. Nechal jsem několik stovek v mnoha druzích semínek, které uváděli jako novinky a zatím vyklíčila jediná annona. Možná se situace ještě změní, ale nevěřím tomu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 05 Lis 2011 19:42 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
Zdravím, jsetli jsi objednával z Annonaceae, tak to nemusí být firmou. Kolega mi přivezl semena A. squamosy, zcela čerstvá a klíčit začala za 9 měsíců. Pak vylezly všechny během cca 14 dní. U některých rostlin se musí odmýt inhibitory klíčení. M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pistacie
OdeslatNapsal: 19 Led 2016 22:53 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Led 2016 22:49
Příspěvky: 1
Ahoj, neprodáváte někdo semenáče pistacie vera? Chtěli jsme na jaře zasadit, v Droždíně se tvářili, že jich 10 mají, ale dneska odpověděli, že už nejsou. A to jsem o víkendu kopal díry jak kráva.
Měl bych zájem o 8 semenáčů (není třeba roubované).
Kontakt: radim.vansa zavináč matfyz.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz