CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2006 13:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
gratuluji..já zatím remízuju.. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: osvědčilo se mi !!
OdeslatNapsal: 30 Led 2006 14:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
S puklicema bojuju s přestávkama už pár roků :evil: a protože mě to už přestávalo bavit, vyzkoušela jsem smrdutý SAVEL ( v létě venku, i přesto smrad děsný :? ), kdy puklice načas zmizely a objevily se na podzim, kdy jsem na ně použila koupel ( myšleno pořádný postřik) Nurelle D s trochou jaru, za tři dny znova a po puklicích (zatím :wink: ) není ani stopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2006 14:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 Pro 2005 14:15
Příspěvky: 84
Bydliště: Ostrožská Lhota (UH)
Na ovocné stromy v zahradě používám proti puklicím a jiným přezimujícím škůdcům OLEOEKOL (postřik se provádí ve fázi myšího ouška). Kdyby se dostal na listy, znemožní rostlině dýchání a asi by byl konec.

Klokoci, zkus rozmačkat už velké puklice a pak na větvičky zkus nanést tento přípravek.
Uvidíč, co ti ještě poradí ostatní, třeba je i tento postup pro rostlinu zhoubný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 06:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Problém je vtom, že bydlím v bytě-panelák..to jest naprosto ideálí podmínky pro chov puklic..já je drtím, ale mám moc lsaby rostlinky a dost dostávaj záhul..musím ještě hodně přemíšlet...

neznáte něco, čím dostanu puklice z hlíny(myslím tím, jednoduchou metodu, kterou provedu s právě zakoupenou hlínou, abych se zbavil případných zárodků puklice..) :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 12:30 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Substrát se dá propařit, případně prohnat mikrovlnkou. Nevýhoda je, že kromě škůdců bohužel pomře i mikrobiální složka. Na druhou stranu musím říci, že ze zakoupených substrátů jsem zatím získal jediného škůdce, a to žížaly.
Jinak v půdě, ve které už jsou rostliny, by je měla zahubit zálivka insekticidem. Doporučuji použít některý z povolených organofosfátů – Sumithion Super nebo Applaud 25 WP.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moja likvidacia puklic
OdeslatNapsal: 31 Led 2006 16:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ahoj, tak vidím, že puklice nám " spríjemňujú" život zas a znova 8) . Ja osobne som poslednú násadu puklic na citrusoch likvidoval v lete, a vyskušal som jednak mechanickú likvidáciu, so starým nožom som postupne zlupoval z kory dospelé puklice, pri tom som noz neustále usieral do starých noví, či servítky, aby som nešíril dalšie zarodky, mladé puklice, ktoré boli ešte priesvitné som lividoval vatovou štetičkou namočenou do benzínalkoholu z lekárne, - bola to sice prava tak na 2 hodiny, a pohral som sa teda dokonale :P :P . Tuto mechanickú likvidaciu som zopakoval asi 2x po 3-4 dnoch a nakoniec som použil postrek Savelom / taktiež 2x po sebe asi v rozmezí 5- 7 dní , myslím, že som dokonca jednu z aplikaciu Savelu robil opat ¨štetičkou po konarikoch, spodnej strane listov a kmeni /. Do rozprašovača som pridaval k Savelu aj par kvapiek jari na upravu povrchového napatia - aby postrek vydržal na listoch dlhšie. A od tej doby som o pukliciach nepočul, ani ich nevidel. Skús to Klokoci - mne to fungovalo dobre.
Prajem veľa úspechov pri likvidácii 8) Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 06:39 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
já si seženu foťák a vyfotím ti tu větší rostlinku, a tymi pošleš odhad, jak dlouho bys ju asi tak obíral.. :lol: (u té větší sem to vzdal-mechanicky..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odpověd
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 10:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ahoj,

myslím že foto Tvojich rastlín mi v odhade asi veľmi nepomože, ale tuším kam tým mieriš- asi by si tou mechanickou očistou stravil celý deň :lol: :lol: A na aplikaciu benzínalkoholu by to chcelo tak aspoň l liter, že ??
:P Je to tažké, čo Ti na to povedať. Sám iné skúsenosti nemám, tak som napísal aspoň o tom , čo mi fungovalo.
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 11:53 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Díky za snahu, ale zas tak velkej taky není..ale dobrých 5 hod by ta první fáze zabrala.. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 01:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Zdravím,
mě poradili pražští citrusáři Nurelle...aplikoval jsem ho dvakrát,zhruba po 14 dnech a s úspěchem.Puklice jakoby uschly a je klid,jen ten smrad je fakt hroznej,takže aplikujte jedině venku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 06:12 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Kde všichni kupujete to NURELLE?Mě ho nikde nenabídli a když sem se ptal tak ho nemaj.. :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nurelle
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 06:51 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
klokoci zkuz agrobio.cz tam to mají a možná ti to i poslou Výrobce postřiku pro zahradkáře ( všichni kdo používali Vertimec a jsou s ním spokojeni jedna dobrá zpráva - bude se dále vyrábět)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 08:28 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
díky za radu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 08:34 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Klokoci napsal:
Kde všichni kupujete to NURELLE?Mě ho nikde nenabídli a když sem se ptal tak ho nemaj.. :?:

U nás jsou hospodářské potřeby a vinařské potřeby ( prodejny) a mají ho v obou, určitě se dá sehnat i v obchodech typu OBI, Bau.... Tam jsem ho taky viděla, ale v porovnání s našima "venkovskýma" cenama byl téměř jednou tak drahý ( šlo o 10ml balení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 10:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
M. Býček z našeho klubu docela úspěšně redukuje puklice i jiný "přísavný" hmyz čistou tlakovou vodou. Neodstraní sice úplně všechno, ale velmi podstatnou většinu. Když to pak po téhle fázi vezme postřikem s hubícím přípravkem, má na čas klid.
Hlavně to chce nepěstovat zároveň s puklicemi či štítěnkami i mlsné mravence, kteří si s oblibou zapěstovávají jejich další a další plantáže :idea: :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz