CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 13:14 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Úno 2006 13:02
Příspěvky: 5
Bydliště: Kouřim
Zdravím všechny Zelenopřsťáky! :lol:
Nemáte někdo zkušenosti s firmou Dafral? internetová adresa - http://www.fuchsie.kvalitne.cz? Nabízejí široký sortiment mučenek a tak by mě zajímalo, zda má cenu od nich něco objednat?
Díky za odpovědi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Konkrétní zkušenost
OdeslatNapsal: 12 Úno 2006 14:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak konkrétně jsem si na podzim objednala rostliny, přišlo jich 6+jedna zdarma. Teď 100% rostou 4, dvě totálně odešly a jedna ještě neví, zatím ani neschne, ani neraší. Na jaře si jednu z těch původních 6 dokoupím, mám ještě pár dalších v oku, nejen pro sebe......... ovšem pojedu tam osobně.
Konstatuji, že při objednání na jaře by má úspěšnost byla vyšší, ale zase mi snad některá z těch rostoucích už pokvete... 8) Nikde jinde u nás podobná nabídka není, pokud tedy rovnou s náklaďákem nezajedeš třeba do Holandska... a pokud se někde ve větším zahradnictví zeptám na mučenky, dívají se divně :cry: Občas se něco vyvrbí v Baumaxu nebo Hornbachu, ale je to nárazovka.
Zdravím ! Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 20:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 29 Pro 2005 17:46
Příspěvky: 20
Bydliště: Žatec
Dášo, zjistil jsem, že fi. Darfal je z Chomutova, to je od Žatce cca 25 km.
Jezdím do Chomutova nakupovat do marketu, tak se na tu firmu juknu a podám reference.
Lumír


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 16 Bře 2011 17:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2010 19:52
Příspěvky: 55
Dnes vyšel článek o mučenkách v časopise Fajn život, Duben 2011.
Nascenovany clanek zde:
[url]http://www.konev.cz/detail-fotky/?imageId=2629&load=a%3A3%3A{s%3A4%3A%22sort%22%3Bs%3A26%3A%22ID|core_image.image_id|ASC%22%3Bs%3A7%3A%22options%22%3Ba%3A2%3A{s%3A6%3A%22typeId%22%3Bi%3A25%3Bs%3A9%3A%22object2Id%22%3Bs%3A3%3A%22191%22%3B}s%3A13%3A%22cacheLifeTime%22%3Bi%3A0%3B}&target=www.konev.cz%2Fdiskuse%2Fmucenka-passiflora-vse-o-mucenkach-191%2Fstrankovani%2F4%2F[/url]
Roman


Přílohy:
SKMBT_C22011031610201.jpg
SKMBT_C22011031610201.jpg [ 243.23 KB | Zobrazeno 1333 krát ]
SKMBT_C22011031610190.jpg
SKMBT_C22011031610190.jpg [ 245.78 KB | Zobrazeno 1263 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 18:07 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2011 17:32
Příspěvky: 3
Toto zahradnictví NEDOPORUČUJI!!!
Nejen po osobních zkušenostech, ale i po zkušenostech svých pěstitelů kolegů a to z důvodů:
1. Rostliny posílají malé, nedopěstované, mají sotva vytvořený, nebo spíš nevytvořený kořenový bal, transport s nimi trochu zacvičí a následně hynou.
2. Záměny jsou zcela běžné. Z mé zkušenosti: Objednáno 5ks tropických ibišků z toho 2 uhynuly - nebylo divu, ve velkém květníku s ulitým substrátem byla větvička s dvěma 2cm kořínky. Další dvě rostliny sice rostly, ale při prvním květu se ukázalo, že se jedná o obyčejný ibišek, ovšem rozdílnost v ceně je dost patrná...tropický ibišek 250Kč, obyčejný 95Kč. Tak že z 5ti kusů mi zůstala jen jedna rostlina,kterou jsem chtěla.
3. Faktura neexistuje. Dostanete lísteček z trhačky, kde Vám to pí.Jarošová pěkně vykalkuluje...ovšem, že jen cenu...a dokazujte, že se spletka....
4. Refrence, které nemohu potvrdit, ale které referovali kolegové z osobní návštěvy ...v zahradnictví nepořádek a zamořeno breberami.
5. Spálila jsem se, i když podobné reference jsem před objednávkou četla a na dotaz u Dafralu, jak to tedy je s těmi úhyny, bylo mi odepsáno, že pěstitelé se o rostliny neumějí starat...nejsem toho názoru!!! více nedostatků má strana druhá!
Opravdu pro silně otrlé jedince!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 21:16 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Možná by stálo za to, ač nevím, zda je to zcela legální (reklama), abychom všichni hodnotili své zkušenosti se zásilkovými obchody. Své zkušenosti zveřejnili. Každou chvíli někdo z nás nalítne nějakým rádoby podnikatelům a oni se nejsou schopny ani omluvit. Nemají důvod, je jim jasný, že se s nimi kvůli pár stovkám co rostliny stáli, soudit nebudeme. Takhle máme alespoň jedinou páku jak se jim trochu pomstít, varovat před nimi ostatní, ať jim nedělají tržbu. Na druhou stranu by bylo zase férové vyzdvihnout firmu, se kterou máme zkušenosti kladné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 21:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
petrlcr napsal:
Možná by stálo za to, ač nevím, zda je to zcela legální (reklama), abychom všichni hodnotili své zkušenosti se zásilkovými obchody. Své zkušenosti zveřejnili. Každou chvíli někdo z nás nalítne nějakým rádoby podnikatelům a oni se nejsou schopny ani omluvit. Nemají důvod, je jim jasný, že se s nimi kvůli pár stovkám co rostliny stáli, soudit nebudeme. Takhle máme alespoň jedinou páku jak se jim trochu pomstít, varovat před nimi ostatní, ať jim nedělají tržbu. Na druhou stranu by bylo zase férové vyzdvihnout firmu, se kterou máme zkušenosti kladné.

To je velice dobrý nápad. Určité zkušenosti mám také, dobré a špatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 22:14 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Nebudu se tedy zdráhat. Vyloženě dobré zkušenosti mám s firmami Bambusarium a Kruh. Z mé zkušenosti zboží kvalitní, chování slušné, komunikace funguje bezvadně. Dobré zkušenosti mám i s firmou Rostlinky.cz. Doručení zboží bez problémů, ceny poněkud vyšší a rostlinky menší než je běžné. Dobře mohu hodnotit i zahradnictví Tereza. Citrusy jsou sice původem z Adava, tím pádem o něco dražší než zde. Loni mi přišel jeden citrus zlomený v roubu, to mohlo být způsobeno přepravou. Nereklamoval jsem, tak nelze hodnotit, jak by se k reklamaci postavili. Letos mám objednáno, tak čekám, kdy rostlinky přijdou a jaké, zatím to není déle než měsíc, který uvádějí jako dobu mezi objednávkou a dodání. Věřím, že si u mě reputaci nezkazí. Objednal jsem zde, protože Adavo je zdá se vyprodané a Tereza nabízí sortiment v plné síle. Pro citrusáře zřejmě méně zajímavé zahradnictví, specializující se na sukulenty Palkowitschia. Já zde objednával Baobab, což sice není citrus, ale významná užitková rostliny sahelu. Jednání velice solidní, rostlina skvělá, jen mě po letech trochu omrzela, ale stále baobab (Adansonii) mám. Na druhou stranu, již mě z jejich sortimentu nic nezajímá, to však není chyba prodejce. Neoseeds je pro mě rovněž slušnou firmou, jen mi k semenům nezabalili fakturu a já nevím jak zaplatit! Rozpolcené pocity jsem měl z firmy Laelia. Objednával jsem vloni v lednu. Do dubna se nic nedělo, telefony nikdo nezvedal, na emaily nikdo nereagoval. Objednávku jsem zrušil, což zřejmě bylo akceptováno. V létě jsem opět zatoužil po jejich sortimentu, nutno říci na českém trhu jedinečném. Rostliny přišly do týdne, neobyčejně velké, zdravé, vitální. Nevím co si tedy myslet. Zřejmě na jaře nestíhají, lze pochopit, telefon by však vzít mohli. Koexflor nemohu hodnotit nejlépe, klíčivost semen byla z mých zkušeností mizerná, možná však mou vinou. Dodání i chování však bez ztrát hvězdičky. Nezavrhuji je, asi zase něco objedná. Nikdy už však neobjednám od pana Ing. Daneka. Rodina mi objednala vánoční dárek, pro jistotu někdy v říjnu a nebyl schopen ho poslat do dubna. Na email reaguje a slíbí vám okamžitě jiný termín, ten však nedodrží. Na vše má ale argument, je stejně ještě zmrzlá půda, stejně ještě neraší apod. Kdyby rovnou řekl, posílám až v květnu, buď bych souhlasil, nebo si objednal jinde. Byl jsem krajně nespokojen. Nejhorší je z mích zkušeností osiva-semena.cz, Již jsem to tu rozebíral. Objednal jsem Pistacia vera, přišla chinensis, v pytlíku označena jako vera. Na reklamaci nereagují, telefon také nezvedli. Slušnou omluvu a výměnu zboží bych uvítal a pochopil nedopatření, k ničemu takovému však nedošlo! Možná budete mít jiné zkušenosti, mluvím za sebe. Nechci vás k ničemu verbovat ani zrazovat, ale mluvím upřímně ze své zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 24 Dub 2011 22:23 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Ještě bych rád dodal, že opravdu nejsem zainteresovaný v žádné firmě, která se zásilkovým prodejem rostlin zabývá. Nemám tedy potřebu dělat si reklamu, či hanit konkurenci. Své rostliny nikomu nedodávám a své přebytky neprodávám. Jen nabízím k výměně mezi vámi a mnou, nikdy ne za účelem finančního zisku, jen za účelem rozšíření sbírky o nové jedince. Osobně nejsem spřízněn s nikým se jmenovaných firem a ani ho osobně neznám. Mé hodnocení tedy vychází z vlastních pocitů a zkušeností, mělo by tedy být objektivní!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 13:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2011 17:32
Příspěvky: 3
Musím potvrdit to co píše petrlcr.
Kruh - bez chyby,Laelia - kvalitní rostliny, ale vydolovat je z nich je někdy o nervy...ale budiž jim odpuštěno :D
To, co jsem psala o Dafralu....právě čerstvá záměna na ibiškářském fóru Eye of the Storm za Broceliandre. Cenový rozdíl rostlin víc než patrný... :(
Pro mučenkáře mohu doporučit sousední Německo http://www.blumen-passiflora.de/wb/
Paní Bettina si svých kytiček hledí a rostliny víc než výborné. :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 15:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
A mate niekto skusenost so zasielkovou sluzbou SIEBERZ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 15:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 03 Úno 2009 18:49
Příspěvky: 22
Mám, poslali mi dvě odrůdy argut, údajně samice a obě byli samci. Na moji reklamaci odpověděli, že mám ještě počkat a pak uvidím, že jsou to samice. Věří jistě na zázraky a to byla zásilka z Německa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 16:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No super, tak to sa tesim... :( som totiz neodolal a objednal si ten mangovnik co maju v ponuke.. na doplnujucu otazku odkial pochadza (ci to beru z nejakej spanielskej skolky) mi napisali ze je z nemecka (co sa da pochopit, ked tam maju sidlo) a ci je to stepena odroda a aka (lebo by ma ani neprekvapilo, keby poslali semenac za 40 eur) mi pani odpisala ze ide o odrodu mangovnik indicky :) tak som sa pobavil a objednal ho. To predsa musim mat :) A to vsetko len pre to, ze mi tuto zimu odisiel 1,8 metra vysoky semenac, ktory uz 2 krat kvitol :( No tak potom vam napisem, ako to dopadlo, na stranke maju ze dodavaju od 25.4. (co je dnes)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 19:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2011 17:32
Příspěvky: 3
[quote="miro"]No super, tak to sa tesim... :( som totiz neodolal a objednal si ten mangovnik co maju v ponuke..

Miro, díky tomu, že jsi to sem napsal, věřím tomu, že to bude OK. Mají totiž svého špióna, který negativy stírá :D :D, ale asi nestihne všechno, naposledy byl utlučen argumenty. Budu Ti přát, aby to dobře dopadlo, když to putuje až na Slovensko.
Pro mne už nikdy. Ve finále, pokud si objednáš z Německa, Holadska, atd...zaplatíš sice objemné poštovné,pojistné... vyjde Ti to lépe, protože rostliny jsou u prověřených kvalitní a nezhynou. Tak hodně štěstí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 25 Dub 2011 19:41 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
V 1996 - keď ma ešte bavili mučenky :) som si objednal rastliny od pani B. Ulmer z Nemecka (vyššie uvedená web - http://www.blumen-passiflora.de). Prišlo 15 odrôd, krásnych rastlín - len som si nevšimol, že prišli aj z obyvateľmi - červcami. Keďže som nikdy predtým na rastlinách červce-vlňačky nemal, z tohto dôvodu a aj z dôvodu iných starostí som tomu nevenoval pozornosť - výsledok - červce sa rozplienili a do jari bolo po väčšine rastlín.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz