CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 07:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kvetení
OdeslatNapsal: 07 Čer 2006 08:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Je to určitě dost záhadné, co funguje na jednu mučenku někde nemusí fungovat na jinou. Mě se také nedaří kvetení rostlin P. caeruley v květináči, ve skleníku se můžou přetrhnout, a to je opravdu těžší půda bez rašeliny i písku. Ovšem v květináči, v téže půdě nic moc, navíc je poměrně chladná přes zimu a pokud přeliji rostliny to nepřežijí /při zimování s citrusy na chodbě/. Edulisky naopak v téhle půdě nic moc nepředvádějí....teď jsem dala volně do skleníku formu Frijo, která má plodit fialové i žluté plody na jedné rostlině. Venku umístěné edulisky teprve zkrátím, vlastně jsem ráda že přežily v pohodě zimu a nestrádají ani tímhle pokusem o jaro. :?
Caeruley musí být pro tvorbu plodů dvě, různého původu, pak se daří i 3-4 plody na jednom výhonu za sebou.
Caerulea jako plevel - mě se toto neděje, nevím proč. Ač bych ráda aby po letošní zimě a zřícení střechy obrazily není nikde ani náznak růstu... :cry: Tak jsem zasadila své přebytečné sazenice a do dvou měsíců zasklíme.
Dohodnu s Adminem článek s fotkami, pokud prodávají i P. caeruleu jako quadrangularii, tak už nevím :evil: :evil: /jak je uvedeno v příspěvku o něco výše./


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Čer 2006 11:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Aby ta záhada kvetení coeruley byla ještě větší: již asi před 10 lety jsem dala své tchýni u Jihlavy odřezek mojí mučenky (coerulea). Tchýně ji postupně přešupuje z okna na okno (v RD), ta mučenka již stála na oknech na všechny světové strany a všude kvetla :!: :shock: A jeden květ za druhým... Teď jsem byla v neděli u tchýně: mučenka je na severním okně a i když zatím nekvete, má nasazena poupata. Je pěstována klasicky na kruhu, zemina na pokojové rostliny.
A ta moje matečná (a nejen ona) zatím nic, nic, NIC :!: :evil: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Čer 2006 09:22 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Dotaz na Dášu.Jak dlouho zapouští mučenka kořeny ve vodě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kořeny ve vodě
OdeslatNapsal: 08 Čer 2006 11:57 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Odhadem tak měsíc, většinou je mám v průhledných petkách obsahu asi 0,5 l, takže je sleduji a až jsou opravdu dlouhé kořeny přesazuji. V zimě je to ale spíše věcí dlouhodobější, mě se ve vodě začlo dařit zakořeňovat až tak v únoru, do té doby jen hnila voda i rostliny :x
Dokonce se mi daří i dva druhy v jedné, což by podle literatury jít nemělo...
Jak už jsem psala jinde, pěknou nabídku mají teď v Intersparu /je to v pokecu/.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Čer 2006 13:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
TAK PO seříznutí opět mučenka roste,4výhony 30cm dlouhé,ale popata asi nic.I když nad listem je milimetrový výčnělek,molo by tam rašít poupě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Čer 2006 15:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Zial tazko. Kvet je hned od zaciatku dobre rozoznatelny. Ani tym mojim sa kvitnut nechce :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hlášení
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 23:33 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak konečně mršky kvetou, dokonce i jedna paní eduliska má poupata. Je fakt,že je to na výhonu jednoznačně poznatelné.... Až nastahuju fotky z foťkáku, budou v galerii...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Čer 2006 09:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
No z vlastní letošní zkušenosti....poupata jsem měl na edulisce za každým listem,ale roste dále jen jedno,ostatní pomalu žloutnou a pak upadnou...
Nevím proč,ale aspoň to jedno vypadá ,že pokvete a možná i plodík,pokud budu ten den doma a opilým ho...:-)
No uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Čer 2006 18:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Choseee napsal:
No z vlastní letošní zkušenosti....poupata jsem měl na edulisce za každým listem,ale roste dále jen jedno,ostatní pomalu žloutnou a pak upadnou...
Nevím proč,ale aspoň to jedno vypadá ,že pokvete a možná i plodík,pokud budu ten den doma a opilým ho...:-)
No uvidíme.


Choseee, Vy ten květ chcete učinit opilým (? jak se to dělá?) nebo ho oplodnit pylem?
Také mi zažloutávají na výhonech některá poupata - je to tehdy, když je výhon vzhledem k výživě a kořenovému systému již zatížený plody - slabé výhony si "vyberou" jednou poupě, které nechají vyrůst a povolí mu udělat plod, silné výhony si třeba po 3 či 4 nasazených plodech udělají pauzu, nechají spadnout pár poupat za sebou a třeba zase pak nasadí nové květy a plody. Chce to jen silnější rostlinu :wink: Mám na mysli ovšemže edulisku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Čer 2006 22:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Iva Hažmuková napsal:
Choseee napsal:
No z vlastní letošní zkušenosti....poupata jsem měl na edulisce za každým listem,ale roste dále jen jedno,ostatní pomalu žloutnou a pak upadnou...
Nevím proč,ale aspoň to jedno vypadá ,že pokvete a možná i plodík,pokud budu ten den doma a opilým ho...:-)
No uvidíme.


Choseee, Vy ten květ chcete učinit opilým (? jak se to dělá?) nebo ho oplodnit pylem?
Také mi zažloutávají na výhonech některá poupata - je to tehdy, když je výhon vzhledem k výživě a kořenovému systému již zatížený plody - slabé výhony si "vyberou" jednou poupě, které nechají vyrůst a povolí mu udělat plod, silné výhony si třeba po 3 či 4 nasazených plodech udělají pauzu, nechají spadnout pár poupat za sebou a třeba zase pak nasadí nové květy a plody. Chce to jen silnější rostlinu :wink: Mám na mysli ovšemže edulisku.


No český jazyk mi nikdy moc nešel...:-D
Jasně,že oplodnit pylem...:-D
Jinak ta rostlina je loňský řízek,takže máš asi pravdu,že ještě není dostatečně silná.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Čer 2006 09:36 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Taky mi už minulý týden začaly kvést mučenky.
Coerulea už měla postupně asi deset květů. Fialové si moc neužiju, protože na mém stanovišti špatně kvete, když jsou horka. Měla letos jen jeden květ a už jen roste a nenasazuje nové. Lepší je pro ni teplé jaro a podzim. Na podzim pokvete až do úplného konce, než ji vykopu ze země a dám zimovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Črc 2006 19:40 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Tak nové výhony už mají 50cm a květ nikde.Dášo prosím Tě ,dej sem fotky poupat mučenky.A ty ustřižené výhony ve vodě mě zhnily.Žádná velká radost s mučenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Črc 2006 23:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
:D taky mi kvete, jednou mela i plod a kdyz byl zlutej a mekej a rozriznul jsem ho, nebylo tam nic, byl jak balonek :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Črc 2006 11:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Tak po opylení,jak jsem tu psal,mi už roste plod...:-D
Aby se Ti vyvinul plod se spousty semen je nutné aby květ byl opravdu hodně,nejlépe ručně oplodněn pylem.
Já to dělám tak,že utrhnu jeden prašník a potřu jím všechny tři blizny,jen se divím,že se ti plod vůbec vyvinul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Črc 2006 12:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
Choseee napsal:
Tak po opylení,jak jsem tu psal,mi už roste plod...:-D
Aby se Ti vyvinul plod se spousty semen je nutné aby květ byl opravdu hodně,nejlépe ručně oplodněn pylem.
Já to dělám tak,že utrhnu jeden prašník a potřu jím všechny tři blizny,jen se divím,že se ti plod vůbec vyvinul.


no plodu miva vic ale ten jedinej vydrzel dlouho az do zluta, jinak odejdou rychle na onen svet, a hmyz to neopyli?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz