CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 23 Dub 2024 23:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 28 Pro 2009 23:05 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Thomas, vše je v pořádku.

Listy se na sebe huhňaj, protože to je Cavendish a ty to dělají :wink: . A teď ty listy na sebe plácaj dvakrát tolik protože je málo světla, listy rostou menší a i světlejší. To je v pořádku, nějak to neřeš, neni to nic co by vadilo. Až bude více světla, samo se to spravý 8) .

Banánovník jinak vypadá v pořádku, žádné skvrny, žádné fleky, dobře se staráš 8) .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 12:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Nemá někdo doma odrůdu Red Dwarf a neměl by odnož prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 15:17 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Taky přihodím pár postřehů s banánovníkem, dostal jsem ho v červenci jako malou odnož se třemi listy , chvíli pobyl venku a pak celou zimu v kuchyni u jižního okna nad radiátorem. Květináč je hliněný a na dotek teplý od topení. Substrát musím zalívat 2x denně i tak je občas vyschlý, což má zase výhodu, že ho prakticky nemůžu přelít. Hnojit jsem začal až začátekem března, nejsem znalec banánovníků, ale zdá se mi, že mu nedostatek světla v zimě s vysokou teplotou nad topením (může být i nad 30 stupňů) a suchý vzduch, nějak moc nevadí, spíš naopak..


Přílohy:
baNAN2.jpg
baNAN2.jpg [ 128.75 KB | Zobrazeno 836 krát ]
banan1.jpg
banan1.jpg [ 142.43 KB | Zobrazeno 782 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 16:59 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Jibro napsal:
Taky přihodím pár postřehů s banánovníkem, dostal jsem ho v červenci jako malou odnož se třemi listy , chvíli pobyl venku a pak celou zimu v kuchyni u jižního okna nad radiátorem. Květináč je hliněný a na dotek teplý od topení. Substrát musím zalívat 2x denně i tak je občas vyschlý, což má zase výhodu, že ho prakticky nemůžu přelít. Hnojit jsem začal až začátekem března, nejsem znalec banánovníků, ale zdá se mi, že mu nedostatek světla v zimě s vysokou teplotou nad topením (může být i nad 30 stupňů) a suchý vzduch, nějak moc nevadí, spíš naopak..


Ahoj Jibro, ty jsi zářný příklad toho, co potvrzuje mojí teorii, minimálně u pěstování banánovníků. Ta je založená na tom, že rostlina jako taková potřebuje tři faktory nutné k růstu a pokud jsou maximálně splněny dva ty fatory, tak ten třetí faktor nemusí být úplně tip ťop aby rostlina prosperovala.
V tvém případě jsi rostlině zajistil spousty světla a tepla (ještě k tomu spodního). Takže vlhkost vzduchu, která je jistě nad tím topení minimální, může být přehlížena, protože jsi zajistil velmi dobré ony dva faktory. Zalevání do toho nepočítam, to beru jako samozřejmost :wink: .
Takže dík za příklad, a jen tak dál! 8)

A samozřejmně výjimka potvrzuje pravidlo, znam i rostliny co mají maximálně splněné všechny podmínky a přesto odchází, nebo naopak, rostliny skoro ve tmě na suchu a ještě třeba v průvanu a jak se jim tam líbý :twisted: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 15:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Zdravim, prvy krat sa mi stalo, akoby bananovnik zabudol pocas kludu cez zimu, aky je vysoky. Prvy list na jar nevysiel uplne vonku, takze je ciastocne zatoceny. Dalsi je zatoceny hodne a ten posledny je uz cca 10cm pod vrcholom predosleho. Zatial len tenka rurka, ale tiez sa nebude schopny rozvit. Stretol sa s tym niekto? Neviem ci to nechat na prirodu, alebo mu skusit pomoct narezanim cepele listu...


Přílohy:
b.jpg
b.jpg [ 112.86 KB | Zobrazeno 815 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 15:12 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Ahoj, něco podobného dělají banánovníci i mě. Ale maximálně tak dva rostou naráz a navzájem se trhaj, toto je extrém. Ale nevidím nic natrženýho a ani žádný další problém, který by bránil v růstu. Mam teda odskoušeno, že ty listy na sebe většinou počkaj, takže až pořádně doroste ten nejkrajnější, dorostou ty prostřední :wink: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 16:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
je to typicky zimny problem, z nedostatku asimilatov pri malom mnozstve svetla, stopky listov nedorastaju do potrebnej dlzky, cim sa zrolovany list nedokaze rozvinut, lebo nie je vytlaceny o kusok vyssie od predchadzajuceho. Ja to riesim tak, ze zacnem opatrne uvolnovat - roztahovat listy od najspodnejsi az hore a tym dostanu priestor sa rozvinut nizsie, nez bol predtym vrchol. Teoreticky je mozne listy aj orezat uplne, ale je to skoda, pokial su zdrave. Inak v lete pri dostatocnom osvetleni by stacilo listy natrhnut v bode odkial vytrcaju, cize by sa rozvinula iba cast listu, spodok by zostal v "kmeni" a dalsie uz by pri dostatocnom osvetleni vyrastli zasa vyssie a rozvinuli by sa normalne... Ono aspon nenarastie tolko do vysky, da sa povedat ze je to znizenie celkovej vysky rastliny :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 10 Dub 2010 19:48 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
I když jsem chtěl banánovník přesadit až ho budu dávat ven, musel jsem to udělat už teď, protože nešel uzalívat, ač byl totálně prokořeněný, tak kořeny vypadají zdravě snad i díky hliněnému květináči :?: no jsem zvědavý co s ním udělá nový substrát ( kompost + zkompost. koňský hnůj + listovka+ něco hlíny ze skleníku) myslím, že v létě ho budu přesazovat ještě jednou, ale už teď přemýšlím kam s ním v zimě :shock:


Přílohy:
banan přesaz.jpg
banan přesaz.jpg [ 86.87 KB | Zobrazeno 788 krát ]
banan kořen.jpg
banan kořen.jpg [ 180.65 KB | Zobrazeno 799 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 18:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2009 16:58
Příspěvky: 9
Ahojte, chcel by som sa vas opytat ci by som mohol moj 1 rocny bananovik presadit do sklennika. Je to Super Dwarf Cavedish...lebo v byte mi zle rastie tak ze ci by som mohol dat do sklennika a ak hej tak kedy... Dakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 19:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Můžeš ho tam dát :wink: . Příští týden by se mělo oteplit a pokud bude ještě v zahradním skleníku tak paráda. Ale počítej s tím, že mu ty listy co má teď, nejspíše odejdou. Ale rychle narostou nové 8)

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 19:48 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2009 16:58
Příspěvky: 9
ovar napsal:
Můžeš ho tam dát :wink: . Příští týden by se mělo oteplit a pokud bude ještě v zahradním skleníku tak paráda. Ale počítej s tím, že mu ty listy co má teď, nejspíše odejdou. Ale rychle narostou nové 8)

Vdaka za radu na buduci tyzdem ho teda zasadim :)...nevadi ze listy opadnu ajtak ich ma miliony a su naseba strasne natlacene :D A potom ked sa bude blizit zima co s nim lebo topit sa v nom nebude...cital som tu niekde ako ho vykopal dal do garaze a na jar zase zasadil :D To budem asi aj ja musiet spravit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 19:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
zapusti ho tam aj s kvetinacom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 19:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Na zimu vykopat a domu :!: ve sklepě ti shnije, do sklepa se dávaj jen chladnumilnější banánovníci, co i potřebují zimní odpočinek. To cavendish není :wink: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 15:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Pro 2009 16:58
Příspěvky: 9
Este by som sa chcel spytat ze ci uz mozem pohnojit bananovnik Kristalonom na plod a kvet...mam hnojit 1x za 14 dni alebo castejsie a mam sa riadit 1g hnojiva na 1L vody? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 19:22 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Hnojit už můžeš, ale já doporučuji dát menší dávku a jen jednou za 14 dní. Hnojivo je dost silné a popravdě se mi ještě nestalo, že bych banánovníky nepřehnojil tutim hnojivem :lol: :evil: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz