CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 02:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Pro 2006 09:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Cavendish má jako bezpečné poznávací znamení červené skvrny na mladých listech :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Pro 2006 11:54 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Tak to ja nemam, Listy jsou po celou dobu zelene, mladsi jsou svetlejsi. Na dospele rostline meri 70cm + asi 10cm stonek, na sirku bezmala 40cm.

Mlada rostlina:
Obrázek

Mlady list na stare rostline:
Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Pro 2006 12:09 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Cela rostlina:

Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Pro 2006 12:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No netvrdil by som to urcite, tie cervenkaste skvrny sa tvoria iba pri dostatocnom osvetleni, teda v lete, v zime su listy cisto zelene. A ovplyvnit to moze aj vyziva, inak tie skvrny byvaju na mladsich rastlinach a mam dojem ze vekom miznu.. Cele je to take zvlastne -- cary mary :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 18 Pro 2006 17:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Nikoliv, Cavendish a neni to jedina odruda ani jediny druh, meni zbarveni listu dle momentalniho osvetleni (presneji podle ZMENY OSVETLENI). Cela barevna skala prechazi od mlady listu, ktere jsou svetle zelene az po klasicke znamky nizsiho osvetleni anebo stabilniho osvetleni, kdy listy jsou tmave zelene a pripadne maji fialove skvrny. Az po temer fialove olisteni pri narazovem presunu na slunecni svit napr. z bytu. V takovem priade je list v podstate fialovo-zeleny a naopak minoritni jsou na nem zelene fleky. Ale toto zbarveni neni urcujici prvek.

Mnozstvi bananovniku a jejich odrud je natolik tozmanite (zvlaste u kulturnich plodin) ze neni lehke bananovnik urcit. Jde totiz velmi casto o krizence M. akuminata x balbisiana (nahodou prave M. balbisiana asi jako jediny v CR mam (pokud je tu jeste nekdo at se ozve)).

Typicke pro tyto krizence je naprosto nezamenitelna stavba a barva pseudostonku s tvarem listu dohromady. Jim se mnoho bananovniku nepodoba. Ale vzdy jde jen o "dojem" v rozpoznavani a odlisit jednotlive krizence kulturnich bananovniku a jejich odrudy je tezke. U nas to vse zjednodusuje to, ze vyjma dovozu z holandska se zde jine bananovniky nevyskytuji.

Jinak to vse plati pro alespon pul roku stare rostliny, nejlepe alespon rok. JInak urcovani temer nema smysl. Ta mlada rostlina na obrazku muze byt cokoliv. Pokud to patri k te vetsi rostline na predchozich snimcich pak je to to co jsem psal.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Pro 2006 09:51 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Jojo, všechno jsou to potomci té staré rostliny. Kámošovi plodila, mě zatím ne :(

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Pro 2006 17:24 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
O těch červených skvrnách typických pro Cavendish jsem se dočetla před časem v literatuře. Pravda je, že na mé odrůdě Cavendish Allae skutečně skvrny jsou a to na již 4 generacích rostliny. Ale jak napsal martincz - až od určitého stáří rostliny resp. s tím spojené velikosti listu. V mých podmínkách se mi tvoří skvrny na mladých listech jak při plném osvětlení (letnění) tak při horších podmínkách v bytě - právě rozvitý poslední světle zelený list na roční odnoži má rovněž červené skvrny. Naopak na Australia se mi nikdy skvrny nevytvořily :roll:
Takže z mé pozice bych řekla, že když má banánovník červené skvrny, tak by to měl být Cavendish


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Pro 2006 21:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Zdravím všechny
nejsem na ban. vůbec odborník ale taky bych řekl, že je to množstvím světla ty červené skvrny na listach.stačí se podívat na fotku co jsem nedávno vložil.před změnou stanoviště byl list ještě se skvrnama a po změně naprosto bez jediné skvrny.mějte se vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Led 2007 09:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Zdravím všechny
je to nedostatkem světla že mi teď za poslední dva týdny banánovník vůbec nepřirostl?stagnuje vůbec neroste.díky za odp vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Led 2007 11:50 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ano, me taky neroste, resp roste asi 5x pomaleji...

Mimochodem, OffTopic ale perlicka, behem nejvetsich mrazu ktere prisly behem asi tri noci v rijnu (-9° az - 10°C) mi muj cavendish nechraneny venky zdanlive zmrzl, presto jsem jejden zakryl a druhy vykopal a hodil do kvetinace a dal na chodbu. Kompletne urizl z 50cm na 5cm pseudostonek (skoro az k zemi), byl cely rozbredly v dusledku zmrznuti. A nyni, po trech mesicich, objevily se prvni listy a znovu rasi a roste, to je vam mrska ale odolna! :o)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Led 2007 12:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
ty subtorpické r. jsou vůbec skoro všechny dost odolné bych řekl. no nebo spíše většina.ananasy jsou taky nezmary pokud mají dobré kořeny a banánovník asi taky v škole máme na chodbě jeden (to už sem psal) nedávno ho nějací dobytci dost potrhali ale zase roste čile.a přitom je v dost malém květináči.ale má hodně světla tak se mu daaří.no tak se mějte vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Led 2007 21:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Obrázek

takže toto je môj banánovník.už je troska väčší odvtedy ako som to fotil,ale vtedy mi to nešlo nahrať do fóra :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Led 2007 19:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Kvě 2006 17:14
Příspěvky: 41
Bydliště: Týn nad Vltavou
Tuším že nějak v květnu mu bude 1 rok.
Pa Papan.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Led 2007 15:57 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Jeden rok ???? Tak to je teda poriadny bananovník na to že bude mať rok !!!
A je super sfarbený ! Mal si ho od malinkej rastlinky ?
Ja ho mám pol roka ( fotka ta nad tvojou ) a je to prcek oproti tvojmu.
Kedy si ho dal do tak velkého kvetináča ? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Led 2007 16:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Inu holt jak velký květináč, tak velký banánovník :lol: Já svoje banánovníky dusila v malém květináči a nebyly o moc větší, než ty Slavomírovy, ani jako roční. Rostlina, které jsem dopřála větší nádobu, také více rostla. Definitivní nádoba pro banánovník by měla být alespoň s průměrem 40cm, lépe 50l.
Co se týká skvrn na listech - teď je na Cavendishi také nemám - na starších listech splynuly se zelení, na novém, světle zeleném, rostoucím pomaličku přes zimu, se nevytvořily.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz