CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Banánovník Musa Chinensis
OdeslatNapsal: 17 Lis 2005 00:42 
Dobry večer,prosím o radu,která by mohla pomoci při záchraně Banánovníku.Vlastním banánovník od léta 2005,pěstuji ho v panel.domě.Vyrostly mi 2 nové listy a těï se mi jakoby ztrácí před očima.při pravidelné zálivce a rošení listů mi přestal růst a usychají mě i vrchní listy.Za tu dobu co ho mam jsem odříznul pouze spodní list,který mě začal usychat,hnojil jsem ho 1xtýdně tekutým hnojivem a asi před třemi týdny jsem přestal hnojit.Prosím o radu jak mu pomoci.Předem Vám moc děkuji za radu.Nevím jestli ho mám přesadit nebo začít hnojit.Docela mi to mrzí,vypadal tak nádherně


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Lis 2005 08:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
To vypadá na poškození oddenku, respektive kořenů, patrně nějakou hnilobou. Nemohl být přelitý, zejména ve spojení s průvanem nebo expozicí chladu?
Rozhodně bych ho nyní nehnojil, nejjistější bude přesazení, kontrola stavu oddenku a kořenů. Pokud vykazují známky hniloby, tak odstranit poškozené a ošetřit fungicidem. Pokud je napaden přímo oddenek, nebo dokonce střed stvolu, obávám se, že o rostlinu přijdeš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz