CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2008 19:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
No nazdar :shock: :shock: Mít já doma takové monstrum, tak mne vystěhuje ze zahrady... :lol: Opravdu, tak obrovskou trifoliátu jsem ještě neviděla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2008 20:09 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
:shock: :shock: :shock:
... tak tohle to je opravdu "matka"... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 29 Kvě 2008 07:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Tak ta je nádherná....... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 29 Kvě 2008 10:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Tu sú ešte nejaké fotky z tej matečnej trifoliáty:


Přílohy:
Poncirus trifoliata - listy zo spiaceho očka 28.5.2008.jpg
Poncirus trifoliata - listy zo spiaceho očka 28.5.2008.jpg [ 171.44 KB | Zobrazeno 709 krát ]
Poncirus trifoliata - zamatový plod 28.5.2008.jpg
Poncirus trifoliata - zamatový plod 28.5.2008.jpg [ 121.94 KB | Zobrazeno 718 krát ]
Poncirus trifoliata - nová úroda 28.5.2008.jpg
Poncirus trifoliata - nová úroda 28.5.2008.jpg [ 142.78 KB | Zobrazeno 723 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 08 Črc 2008 21:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Iva Hažmuková napsal:
Děkuji. :wink: Že by se vám podařilo vyset remontantní trifoliátu? Prosím, sledujte ji a dejte vědět, zda i letos bude mít více kvetení. Vím, že na remontantní trifoliátu narazili citrusáři při posledním zájezdu do Chorvatska a byla to velká rarita.


Pani Iva:

Tu je foto z ďalšieho kvitnutia mojej trifoliáty:
Kvetné puky a kvety sa objavujú len sporadicky, a kvety sú popritom nejaké deformované. Zaujímavé je to, že aj z takýchto kvetov sa vyvíjajú plôdiky. No či sa udržia, ukáže len čas. Myslím, že to bude vplyvom tohto bláznivého počasia v tomto roku. Také búrky, aké sú v týchto dňoch som už veľmi dávno nezažil...
Plodov je v tomto roku veľmi málo ( asi 20 ), no majú už normálnu veľkosť. S "jedlými" citrusmi je to v tomto roku u mňa biedne : plôdiky opadli z Villa francy aj z limetky, na Clementine majú po 2 mesiacoch veľkosť asi 4mm a pri "takomto tempe" budú mať pri dozretí veľkosť divej čerešne :?


Přílohy:
Poncirus trifoliata 5.7.2008 - kvetné puky.jpg
Poncirus trifoliata 5.7.2008 - kvetné puky.jpg [ 149.47 KB | Zobrazeno 701 krát ]
Poncirus trifoliata 8.7.2008 - druhé kvitnutie.jpg
Poncirus trifoliata 8.7.2008 - druhé kvitnutie.jpg [ 165.44 KB | Zobrazeno 712 krát ]
Poncirus trifoliata 8.7.2008 - skutočná veľkosť.jpg
Poncirus trifoliata 8.7.2008 - skutočná veľkosť.jpg [ 176.86 KB | Zobrazeno 717 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 26 Srp 2008 17:27 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Asi největší z brněnských trifoliát je letos taktéž remontantní. Dnes jsem šel kolem, měl jsem u sebe náhodou foťák a tak jsem to blýskl.

Plody z jarního kvetení
Příloha:
IMGP6547.JPG
IMGP6547.JPG [ 132.43 KB | Zobrazeno 752 krát ]


Plody z letního kvetení ... ty už to nestihnou, ale za zmíňku stojí ten jejich jiný tvar a bradavka
Příloha:
IMGP6546.JPG
IMGP6546.JPG [ 131.41 KB | Zobrazeno 712 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 26 Srp 2008 20:36 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Peter z Bratislavy napsal:
Veď to bolo aj tak myslené. Pôvodne sme mali na tom mieste žltozeleny okrasny živý plot. Nenechavci však postupne po nociach povyberali niektoré kríčky. Tak som sa rozhodol, že až na budúce budú chcieť vyberať, tak budu mať ruky pekne dobodané.
Na tej fotke nie je moc dobre vidno výšku, ale kríčky sú pekné košaté a do tých 50 cm niektoré sú.
Pokiaľ sa rozkošatejú až do chodníka, budem to musieť pristrihnúť, aby neporanili okoloidúcich.
To však hrozí až o pár rokov.
Aj na záhrade som ešte nechal 3 väčšie kríky (pre istotu).
Len mám obavy trocha pred zimou. ANi nie tak pre mrazy, ako pred cestármi, ktorí soľou nešetria. Kdesi som čítal, že neznášajú soľ.
Keby sa našiel niekto z Bratislavy, kto to vie zaštepiť, bol by som rád.


Ahoj,
sol neznasaju ziadne citrusy, sol obsahuje chlor. Ale az tak beznadejne by som to nevidel, v Blave pri Mladej Garde pri ceste rastu trifoliaty a pekne plodia. A z tohto zdroja by si si mohol zobrat nejake vruble na štepenie. :wink:
Pekny den
Kamco


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 26 Srp 2008 21:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
.........Plody z letního kvetení - za zmíňku stojí ten jejich jiný tvar a bradavka

Také mám z prvního kvetení hladké plody a bez bradavky. A z druhého kvetení jsou podobné těm brněnským, takže to je také příspěvek do diskuze :idea: , kdy se tady někde vzhledový rozdíl plodů řešil :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 29 Srp 2008 22:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Iva Hažmuková napsal:
Děkuji. :wink: Že by se vám podařilo vyset remontantní trifoliátu? Prosím, sledujte ji a dejte vědět, zda i letos bude mít více kvetení. Vím, že na remontantní trifoliátu narazili citrusáři při posledním zájezdu do Chorvatska a byla to velká rarita.


P. Iva, existuje aj neremontantná trifoliáta? Lebo doteraz som videl vzdy len remontantnú.....?
Minulý víkend som narazil na trifoliatu v Lednici, v areali Zahradnickej fakulty. Tú pri zámku som nenašiel...
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 30 Srp 2008 13:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ano, trifoliáty kvetou 2x za rok ale to nepovažujeme za remontantní. to bych viděl tak nejméně třikrát, spíš jak u citroníků, které se nazývají Quatre saisons-počeštěno na "Kvaterson" a zančí to čtvero roční období či jinak řečeno kvetoucí v každém ročním období-min.4x.
Ale z Chorvatska se dovezla odrůda trifoliáty, která opravdu pořád kvete jak bl.., ale je to takový skrček (nemocná-virózní ?), neroste. Je k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 30 Srp 2008 20:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Diky za vysvetlenie.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 31 Srp 2008 10:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Na trifoliáty odborník nejsem, tak je dobře, že Petr odpověděl místo mne :D . Mohu jen doplnit, že ta moje letos poprvé kvetoucí trifoliáta má nasazená poupata, většinou jsou teprve rozeznatelná od růstových pupenů, ojediné největší poupě má průměr cca 1cm. Ale je zajímavé, že v letošním divném létě vůbec neměla 2. růstovou periodu a pokud ještě vůbec vyraší, tak až na podzim. Co se to děje? :roll: Zcela mimo plán mi nasadil na nových výhonech poupata i pomerančovník Prostějovský a kupodivu i unshiu Silverhill s narůstajícím 1. plůdkem. Zato citroníky s výjimkou Dioscuria (který má zase jen samé samčí květy :twisted: ) a teď teprve poupata nasazujícího Meyeru vůbec nejeví snahu znovu nakvétat a zůstaly jen na jarním kvetení. :(
Takže si myslím, že ta "remontantnost" trifoliáty je jen zdánlivá a 2. kvetení je vyvoláno průběhem léta s dost výraznými vlnami chladnějšího počasí. Rostlina neví, co si o něm má myslet... a tak nasazuje květy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 31 Srp 2008 16:18 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Toto potvrzuji .... i u mne se takto letos chová dost rostlin. Třeba nyní kvete "jako blbý" pomerančovník Parson B., před 14-ti dny to byla pro změnu Miyagawa 00 a Chahara a tak bych mohl pokračovat. Rubrika "nej... je jaro" není od věci :wink: :mrgreen:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 31 Srp 2008 17:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
To je pravda. :wink: Ještě třeba budeme v lednu chodit v plavkách! :lol: No, jen aby pak vše nezmrzlo brzkými silnými mrazy - myslím předloni bylo někdy v říjnu ranních -11°C. Pozdě večer jsme běhali po zahradě a narychlo sklízeli rostliny s plody, kam se dalo... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 31 Srp 2008 19:09 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Jsem rád za vaše výše uvedené příspěvky-uklidnili jste mně :) .Tady v té naší podhorské lednici mám letos u citrusů pomalu víc toho horšího,než úspěchů,až poslední týdny se vše otáčí a vše nasazuje květy,dokonce i mladí roubovanci...trochu pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 157 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz