CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 10:30 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Vlasto, klidně to skus na jiný PT s pigmentem, nejlépe rozvětvený. Aby tam zůstala i část původního PT /podnože/ s listy pro výživu. Je to piplačka v téhle velikosti, ale dá se to ...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 10:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Hmm, tak tohle začíná být zajímavý - příspěvky se už neřadí za sebou.... :roll: :evil: :shock: Moje odpověď TAVOSSovi měla být až za jeho příspěvkem...
Navíc mi to tu svítí už skoro všechno - jako s novými nepřečtenými příspěvky. :evil: Aleši, co s tím je?

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 11:32 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
KRUMME napsal:
Nechci být poslem špatných zpráv, ale takového albína jsem taky měl a do půl roku šel spát. Nemá pigment a bez asimilace není schopen žít. Vyčerpá látky ze semene a konec je tu.. Možná by stálo za zkoušku někam jej rychle přiroubovat.

Takovouhle niť jsem ještě nezkoušel.A o těch silnějších raději pomlčím :oops: .Na co by se to mělo zkusit,když je to v podstatě podnož?Pokud je to Albín,nebude to mít lehké,ale třeba taková IRESINE nemá ani kousek zelené a kašle na to. :P Zřejmě bude nejvíc vadit přímé slunce,zatím je pod zářivkama(těma spec.KONEČNĚ).Ještě je tam jedna žlutá ale malá a jedna nějaká žíhaná.Zkusím je udržet a kdyžtak vyhlásím podnikatelský nezdar.To je v kurzu,ne? :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 15:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
KRUMME napsal:
Hmm, tak tohle začíná být zajímavý - příspěvky se už neřadí za sebou.... :roll: :evil: :shock: Moje odpověď TAVOSSovi měla být až za jeho příspěvkem...
Navíc mi to tu svítí už skoro všechno - jako s novými nepřečtenými příspěvky. :evil: Aleši, co s tím je?

Asi je toho už moc,vůbec se divím,že mi to zatím příspěvky zobrazuje.Mám s tím dost problémy.Nemůže být v systému nějaký Spamchrousták :twisted: 8) ?KRUMME,prosím Tě,jak to mám roubovat,když to sotva vidím? :evil: Nebude lepší počkat až tomu(jestli) narostou nějaké pravé listy?Teď to určitě zmastím.A je lepší to položit a říznout skalpelem na pevné podložce(pod stejným úhlem) než to šmidlat v ruce a potom to fixovat jak?Je to jako se součástkama.Normální plošňák osadím,na SMD už nestačím(a kdo taky) :oops: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 17:01 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Vlasto, vím, je to šílená piplačka... Ale dá se to udělat už ve stádiu těchto nepravých lístků. Bohužel tím pádem není moc místa pro opravu řezu, musí se řezat jednou a tak nějak na jistotu... :roll: Ale uklidním tě - pokud by se ti to nepovedlo, nemusíš zoufat. Takovýho albína při normálním životě neudrží nikdo - aspoň o nikom nevím. Tak že za pokus to stojí. Jinak je lepší místo rozštěpu použít roubování do boku nebo i forketa.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 19:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
No jo,jenže jak mám najít očko,udělat řez cca 10mm,nad ním druhý poloviční.Na třísku(Forketa) asi budu muset počkat. Vždyť to má průměr 1.16mm,měřeno šuplerou za použití brejlí. 8) Ale budu informovat,jak prosperuje při umělém osvětlení.Možná to bude pro albína spása,protože,pokud mne paměť neklame,těm chybějící pigment brání především při eliminaci UV záření. Ale i ve žlutých listech probíhá asimilace(teda aspoň trochu).Je to jen míň efektivní,jako na podzim.Kdo to umí objasnit víc,ať to napíše!A díky za rady. Je to pro mne určitý druh výzvy. :!: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 21:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
KRUMME napsal:
Navíc mi to tu svítí už skoro všechno - jako s novými nepřečtenými příspěvky. :evil: Aleši, co s tím je?


Krumme, to už máš rozsvietené ako vianočný stromček. :mrgreen:
"Takovouhle niť jsem ještě nezkoušel." - ja som raz takuto niť skušal a podarilo sa 8) Tavossi, škoda, že nemám takyto semenačik, ja by som to rozhodne chcel vyskušat...
Podobne sa vodné melony štepia na podnože - dyne v tomto štádiu do rázštepu. A uspešnost je pomerne vysoka. Taketo štepene melony sa daju kupit na jar napr. na Zelnom trhu v Brne.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 21:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Prosím,pokud můžeš, napiš mi to na soukromý mail.S kovem si poradím,tohle je živé stvoření.Nejsem jako babička,která dokáže úspěšně roubovat snad i kolíky z hrábí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 13 Bře 2009 21:52 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
tak tenké rouby se dají u citrusů roubovat jedině způsobem roubování za kůru jinek nelze je to zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 14 Bře 2009 09:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Zdravím,
moje maximum bolo vrúbľovanie vetvičky sudači do cca 2mm hrubej podnože grepového semenáčika, vrubľoval som
do rozštepu, rastlinka v pohode žije a prirastá už dva roky, treba iba dať pozor pri uťahovaní pásky- kôra na kmienku drží veľmi slabo a ľahko ju odtrhnete - takže pásku uťahovať s citom.
Radoslav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 14 Bře 2009 18:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
TAVOSS napsal:
No jo,jenže jak mám najít očko,udělat řez cca 10mm,nad ním druhý poloviční.Na třísku(Forketa) asi budu muset počkat. Vždyť to má průměr 1.16mm,měřeno šuplerou za použití brejlí. 8) Ale budu informovat,jak prosperuje při umělém osvětlení.Možná to bude pro albína spása,protože,pokud mne paměť neklame,těm chybějící pigment brání především při eliminaci UV záření. Ale i ve žlutých listech probíhá asimilace(teda aspoň trochu).Je to jen míň efektivní,jako na podzim.Kdo to umí objasnit víc,ať to napíše!A díky za rady. Je to pro mne určitý druh výzvy. :!: :wink:

Vlasto, mám pocit, že jsme se vůbec nepochopili. Já to myslel tak, že vezmeš vhodnou podnož a na ni přiroubuješ ten semenáček - albína. Z tvýho popisu to na mne působí tak, že to myslíš naopak. Pak i to Zdeňkovo řešení "za kůru" je v pohodě. Navíc moc nemusíš řešit to, aby "vlákna" byly přiložený na sebe...., u takovéto síly semenáčku jsou vlastně všude.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 15 Bře 2009 11:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
KRUMME napsal:
Jinak je lepší místo rozštěpu použít roubování do boku nebo i forketa.


Krumme, ja sa Tavossovi ani nečudujem, keď mu poradiš Forketovo očkovanie :wink: ktore je v tomto štadiu nemysliteľne. Alebo si myslel nejaky druh Forketovho vrublovania, o ktorom neviem?
Ale to je jedno, Vlasťo, keď chceš, skus s tym niečo urobit a my sa budeme tešiť na vysledok. 8)
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 15 Bře 2009 12:53 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Lis 2008 21:58
Příspěvky: 11
muj jeden semenacek ma nejak jinou barvu list? nevyte co snim je.


Přílohy:
IMG_9041+.jpg
IMG_9041+.jpg [ 19.15 KB | Zobrazeno 631 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 15 Bře 2009 14:07 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Kamco napsal:
Tavossi, to je albín, skus ju udrzat čo možno najdlhšie pri živote :wink: možno sa zmeni na panašovanu, mal by si raritu

:shock: z takej trifoliaty sa panasovana rastlina nikdy nespraví, je to videt, listy nemaju uplne ani naznak ziadneho chlorofilu.........

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 15 Bře 2009 16:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ivan, ja neviem, ešte som nemal nikdy albinicky semenačik, to bola len taka uvaha..... :roll:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 155 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz