CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 14:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dik
OdeslatNapsal: 12 Srp 2004 10:43 
Super , dekuji moc za bleskove odpovedi. No ja jsem mel puvodne jeste horsi umysly, chtel jsem na jednu podnoz naroubovat citron , nejaky pomerans a i mandarinu...... POte , co mi to pani Cerna rozmluvila ze by to nebyl rozumne, ze to sice mozna jde ale neni to bezne, jsme se teda rozmyslel a dal jsem si dva citrony na jednu podnoz. A asi mate pravdu. Vypada to , ze ten izraelec toho Lisabonce zahubi. Protoze jiz nyni z roubu izraelce roste obrovska vetev, asi ji budu muset zastrihnout ponevac je to jak jsme psal mesic a pul po roubovani a ta vetev ma uz kolem 10 CM !!!!!!!
Mam take podnoz mandarinky, ma velice slaby vzrust, je takova neduziva, moc se ji nechce rust , tenkke vetvicky a kdyz jsme na ni chtel naoubovat pomeranc tak okamzite vsechny rouoby uschnuly. Tak sjem usoudil ze ni asi roubovat nejde. Nevim presne co jsem to nasadil za mandarinku. JEn vim ze to byla mandarinka - tehdy pro me laika mandarinka... jestli to byla ta s tou oddelenou silnou slupkou a nebo malinka co se spatne loupe to se uz nepamatuji. Asi si ji necham teda jen tak planou jako okrasnou rostlinku a uz ji nebudu tyrat roubovanim.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Srp 2004 17:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
nic nezastřihuj, když roste nechej ho růst a Lisbon se buď chytne nebo také ne
jinak trochu víc jsem ti napsal na jedno z předchozích fór a také dřívé jsem tu už na toto téma psal, takže zkus hledat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Citron
OdeslatNapsal: 17 Srp 2004 09:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Srp 2004 11:14
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
tak jak jsi radil , roub jsem nezastrihnul, sm se ted zastavil v rustu = narostl cca 11 cm. A ted stoji a ceka. ALe na druhem roubu Izraelce mi roste asi 4 mm vyhonecek a trci z nej uz malilinkate listky :-) takze druhy Izraelec je take v pohode a Lisbonci zati vyckavaji. MAji ocka stale vetsi a vetsi ale porad z nich jeste nic nerasi. Ale vypada to ze se budou mit k svetu. Na tom jedno mi pripada ze z ocka trci spicky listu... musim to dnes dukladne prozkoumat. Takze z citronku mam radost. Pristi rok mi asi jeste kvest nebude al napresrok uz by mohl ze ??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz