CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 18:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Papája
OdeslatNapsal: 15 Dub 2003 10:07 
Dostal jsem dnes malé rostlinky papáji. Hledal jsem na internetu nějaký návod na pěstování, ale nic jsem nenašel, jen několik obrázků, na kterých jsou mohutné stromy.
První co udělám, tak tyto rostlinky rozesadím do květináčků, ale co dále?
Nemáte někdo jakékoliv zkušenosti s pěstováním této rostliny?
Budu vděčný za jakoukoliv radu.
Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Dub 2003 18:54 
Papája je náročná na světlo, teplotu a zejména na dostatek vláhy po celý rok. V bytě dorůstá výšky 2m. Vyhovuje jí humózní, dobře propustná půdní směs se slabě kyselou reakcí. Potřebuje pravidelné hnojení - dostatek dusíku. V zimě teploty 15 až 18 °C a značné omezení zálivky, přičemž zastavuje růst a neshazuje listy.
Můžete také zkusit napsat o radu na: casopis.citrusy@seznam.cz


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Papája
OdeslatNapsal: 14 Črc 2003 08:41 
Rostlinky papáje zdárně rostou, největší mají již kolem 20 cm. Jsem zvědavý, jak přečkají zimu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Úno 2004 21:55 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak jak vypadají tvé papáji teď ? Já jsem si semena dovezla z dovolené už někdy v 93., a zima byla největší kámen úrazu. Rostlinky vyklíčily v nevytápěném skleníku i další jaro, ale stejně jim kořeny v zimě ožraly žížaly, což je můj největší problém při přenášení rostlin z volné půdy na zimu domů.Nyní mám vyseta semena dvou odrůd zakrslých, první květy by měly být v metru výšky a snad půjde velikostí květináče regulovat i sama velikost rostliny. Můj dojem z chuti toho koupeného plodu nebyl nic moc, dokonale uzrálé plody snad budou lepší!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Úno 2004 23:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
Elena napsal:
Papája je náročná na světlo, teplotu a zejména na dostatek vláhy po celý rok. V bytě dorůstá výšky 2m. Vyhovuje jí humózní, dobře propustná půdní směs se slabě kyselou reakcí. Potřebuje pravidelné hnojení - dostatek dusíku. V zimě teploty 15 až 18 °C a značné omezení zálivky, přičemž zastavuje růst a neshazuje listy.
Můžete také zkusit napsat o radu na: casopis.citrusy@seznam.cz


to co napsala elena je celkem pravda, nejcitlivější jsou klíčící rostlinky a mladé semenáčky /padání klíčních rostlin lze úspěšně zabránit přípravky proti houbovým chorobám, jak chemickými tak především biologickými/
já mám papáju /dubolistá/ více než deset let, jde o samičí rostlinu, ochotně květe od dubna do listopadu, neplodí, zimuju ji v otřesných podmínkách, teplota ještě ujde veranda 10 - 15 stupňů, nejtmavější místo, jednou za mesíc/protože je v úplném rohu za ostatními rostlinami, když si vzpomenu pár kapek vody/ nejsilnější větve si ponechají miniatůrní zárodky nových listů, slabší uvadají.
Na jaře slabé větve řežu do zdravého "dřeva", silnější podle potřeby, ochotně obráží a větví se, kvetou.
Hnojím málo, řežu moc a tak se mě daří udržet rostlinu ve velikosti do jednoho metru, jinak klidně do dvou let dvou metrů dosáhne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 102 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz