CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 21:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 03 Pro 2009 13:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Srp 2008 21:46
Příspěvky: 11
Zdravim do diskuze,

jiz asi 2 roky pestuji Citrus Myrtifolia, koupeny v akci v Hornbachu. Doposud mi delal jen radost, loni v kvetnu poprve vykvetl, mel nekolik plodu, ktere se postupne redukovaly az na dva (na snimcich). Co mi ale dela starost je jeho opadavani. Zacalo to tak pred mesicem, kdy jsem ho jeste mel v byte (pres cele leto) a pres tyden, kdy jsem pryc, se tam zatopilo. To zacal hodne opadavat, a tak jsem ho odnesl na relativne svetlou chodbu (ale az po 5 dnech, kdy jsem dorazil domu a zjistil to). Na chodbe se opad zpomalil, nicmene tak 2-3 listy denne porad padaji. Kdyz ho srovnam se stavem drive, prijde mi hodne proridly. Jeste je potreba rict, ze po "pritopeni" byl uplne vyschly a tak jsem ho zalil a sel na chodbu, od te doby zadna zalivka. Na chodbe bylo porad kolem 15-16 stupnu, protoze je tepla zima, dneska jak zamrzlo se snizila teplota na cca. 12 stupnu. Pomuze otrhani plodu zastavit opad? Nebo jsem nekde udelal chybu? Nebo je to normalni? Loni skoro vubec neopadaval, pri shodnych podminkach. Dekuji za odpoved, Pavel.


Přílohy:
DSC_0715-2.jpg
DSC_0715-2.jpg [ 143.96 KB | Zobrazeno 657 krát ]
DSC_0711-2.jpg
DSC_0711-2.jpg [ 111.82 KB | Zobrazeno 662 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 03 Pro 2009 17:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Vypadá to na problém s kořeny - něco jsi asi usušil, něčemu možná ublížilo vlhko po následném zalití.
Doporučoval bych ostříhat všechny (oba) plody, zkontrolovat kořenový bal a doufat, že matka příroda to nějak zařídí.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 03 Pro 2009 20:32 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
I mě doteď Chinoto docela opadával. Naštěstí měl dost listú. Protože bylo docela teplo, zvýšil jsem zálivku, začal rosit a zvednul jsem vlhkost vzduchu na 60%. Teď problémy nejsou. Opad čerstých listú má hodně dúvodú (napočítal jsem tŕínást), takže u takových problémú trochu experimentuji pokud dúvod není jasný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 04 Pro 2009 12:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Po dovozu z výstavy mně mé 2 myrtifolie opadaly (šok chladno-teplo-chladno a z množství plodů) na spodních částí větví. Když si představím Chinotto v květináči, tak vidím dlouhé větve obsypané plody a opadané-vyholené dolní části větví. Listy zůstávají jen na koncích.Samozřejmě to tak nemusí vždy být ( ve volné půdě na jihu jsou tyto rostliny hustě olistěné celé), ale ten sklon k opadu po zatížení plody je tady velký. Ale Pavel má pěknou rostlinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 20 Pro 2009 10:44 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Srp 2008 21:46
Příspěvky: 11
Diky vam vsem za rady, nakonec jsem situaci vyresil takto: protoze padaly predevsim starsi listy ze spodu, Petruv prispevek mne celkem uklidnil, a tak jsem na nej dal a s rostlinou nic nedelal. Mozna ji ted trooosku zaleju, nemela ani kapku skoro dva mesice. Vzhledem k tomu, ze se hodne ochladilo a na chodbe je uz kolem 6-7 stupnu, se opad listu temer zastavil, za posledni tyden spadly uz jen cca. 3 listky. Navic plody jsou zrale, tak snad rostlinu vysilovat moc nebudou :) Tak doufam, ze v tomto stadiu vydrzi rostlina do jara, kdy pujde ven na rekonvalescenci :))

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrus myrtifolia
OdeslatNapsal: 29 Pro 2009 12:44 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Bře 2008 13:16
Příspěvky: 32
mne sa tam zatial tie dva plody drzia,uz nabrali zltu farbu tak dufam ze mi dozreju.inak na moje prekvapenie mi myrtifolia skoro vobec neopadava a pritom je pri severnom okne v miestnosti kde je asi 21 stupnov.totiz sa stahujem a nemam ju zatial kde dat.00000000000


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz