CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1321 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2011 16:32 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
tak aj u nas sa ochladilo :evil: ... bolo -5,2 stupna... odnieslo to vsetko :evil: ... cukety, tekvice, patizony, uhorky, ceresne, visne, slivky, orech, jeblone... hrusky neomrzli vobec a kupodivu ani marhula :evil:... citronovnik som nastastie schoval... teta neverila...(ale teta ma zahradu na poddunajskej nizine, tam uz maju visadene paradajky aj papriky)

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2011 21:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
ja mam vsetko vonku..a zatial ziaden problem fuka tu viac ako ma ale zatial sa nic nestalo vsetko pekne rastie a kalamondin konecne kvitne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 14 Říj 2011 16:17 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak u nás dnes první mrazík -3oC. Ve skleníku se ochladilo skoro na nulu, což rostlinám jen prospěje, alespoň budou hezky otužilý. Ale pochcípaly mi paví očka, které jsem měl v malém bazénku ve skleníku, kardinálky ten chlad přežily. Ještě nebudu se zazimováním moc pospíchat, čím déle budou rostliny venku, tím lépe vyzrají letorosty i plody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 14 Říj 2011 18:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
no ja mam trifoliaty vonku este ich skovavat nemienim :) do akych mrazov odporucate nechat vonku?

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 14 Říj 2011 20:03 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
To je otázka.Část jsem jich už raději uklidil,ty větší jsou ještě venku pod hustšími stromy,kde nebude tak mrznout.Jinak mrazy mají být pořádné.U nás bude kolem -4,při zemi ještě o něco méně,takže ostatní citrusy jsou ve skleníku,kde bylo uplynulou noc minimum +7 st.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 14 Říj 2011 20:36 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Je otázka, jak jsou vyzrálé letorosty. Pokud jsou ještě bylinné, tak je mráz zaručeně spálí, pokud dřevnaté, neměl by být žádný problém. Mnohdy pomůže, když při těchto prvních mrazech jsou rostliny u zdí domů, které sálají teplo, nebo jen překryté textilií, aby je ještě neochlazovalo proudění vzduchu. -4 ještě nejsou takové mrazy, to by krátkodobě měly citrusy vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 16 Říj 2011 21:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jen taková zajímavost. Současné ranní mrazy spálily listy citlivých rostlin, ale přece jenom to bylo spíše u země-alespoň u nás. Vlašský ořešák, který jinak rychle reaguje na první mráz opadem listů zatím dost odolává.

Ale zaujala mě pnoucí letnička-tzv. černooká Zuzana (Thunbergia). Nad přístupovou stezkou ke skleníku mám z každé strany podpěrného oblouku vysazenou jednu varietu "Zuzany".
První - oranžová je totálně spálená od země až do výšky oblouku (přes dva metry), a kupodivu druhá-žlutá "Zuzana" rostoucí v druhém ramenu oblouku je poškozena jen minimálně :shock: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 17 Říj 2011 21:37 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
petrlcr napsal:
Tak u nás dnes první mrazík -3oC. Ve skleníku se ochladilo skoro na nulu, což rostlinám jen prospěje, alespoň budou hezky otužilý. Ale pochcípaly mi paví očka, které jsem měl v malém bazénku ve skleníku, kardinálky ten chlad přežily. Ještě nebudu se zazimováním moc pospíchat, čím déle budou rostliny venku, tím lépe vyzrají letorosty i plody.

Ja som pôvodne razil rovnakú teóriu, ale teraz citrusy schovávam už na začiatku októbra - v skleníku je na poludnie aj 35 stupňov - svetla je dosť a takto citrusom predĺžim leto. A majú sa ako v Španielsku - aj tam je teraz 30 cez deň a 8 v noci.
Příloha:
citrus collection s.jpg
citrus collection s.jpg [ 92.07 KB | Zobrazeno 908 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 22 Říj 2011 15:55 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Tak jsem se od vás inspiroval, většinu citrusů jsem ještě nechal ve skleníku po rajčatech, ráno bylo mrazivé - 3°C, ve skleníku byla 0°C, teď je tam 25°C, Zatím se rostliny zdají v pořádku i nové nevyzrále výhony, jen kumkvát shodil pár lístků, ale ten tak reaguje na jakoukoli změnu...Ale nejsou ty výkyvy už trochu moc? Zatím je tam nechám, podle předpovědi na příští týden má být zataženo a i v noci by nemělo mrznout tak se teploty asi ustálí. Venku mám ještě eukalypty a kalistemon, ty už několikrát dostali -3 -4 °C, zatím bez poškození. Eukalypty časem půjdou na pokusy do volné půdy, už mají minulou zimu ve skleníku bez vytápění za sebou, tak ať si zvykají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 09:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Kvě 2011 19:55
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha 6
Tak já už mám z balkonu uklizeno a dokonce už i ukradeno!!!Jako vždy jsem dal rostliny zimovat na nevytápenou chodbu a poprvé po letech mě někdo za pár dní ukrad dvouletý semenáč Pomela-ten nejlepší ze 3,co mám.Je nás tu 8 partají a nikdy se mě nic z chodby neztratilo,až letos poprvé.

_________________
Jakaf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 10:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
to v panelaku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 10:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Kvě 2011 19:55
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha 6
Ne v třípatrovym činžáku.Nikdo novej se sem nepřestěhoval,lidi jsou tu léta stále stejný.Musela to být něčí návštěva,ten zloděj kytky.

_________________
Jakaf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 11:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
PRAVE PRETO ANI JA NEMOZEM DAT NA CHODBU CITRUSY ZE MI DAKTO UKRADNE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 16:22 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
skoda veru :( ked sa nieco taketo kradne pre nas je to velka casova obeta a nervov nieco vypestovat a nejaky trulo si to ukradne a velmi pochybujem ze to je nejaky citrusar

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 16:55 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Kvě 2011 19:55
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha 6
Jo bohužel je to tak.Ten semenáč byl krásnej,pravidelně zaštipovanej a dík tomu pěkně rozvětvenej a silnej asi jako tužka.Štve mě to,protože to byl zrovna ten,co jsem si chtěl nechat růst jako semenáč a ty dva co mě zbyly jsem chtěl na jaře přeroubovat grepem a šedokem.

_________________
Jakaf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1321 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz