CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 09:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2010 08:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2010 15:37
Příspěvky: 6
Zdravím, chtěl bych si v Hornbachu koupit nějaký citrus, a chtěl bych se vás zeptat co by ste mi doporučili za druh apod, v tom se já moc nevyznám...

Předem dík za jakýkoliv postřeh :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2010 10:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Ahoj, bude lepší když napíšeš seznam co mají. Určité mají kalamondin :-). Kup si Myrtifolii chinoto. Je to zakrslý, kyselý pomerančík, vhodný do bytu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2010 11:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2010 15:37
Příspěvky: 6
Mám tam v plánu zajít, tak bych se podíval co tam mají a napsal bych si to... Jinak se chci zeptat, jestli prodávají i v Globusu, tam mám taky možnost jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2010 13:12 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Vidím, že se jedná o Černý most. Taky tam chodím. Teď jsem na dovolené, takže nevím. Naposledy tam ještě citrusy neměli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2010 15:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2010 15:37
Příspěvky: 6
astern napsal:
Vidím, že se jedná o Černý most. Taky tam chodím. Teď jsem na dovolené, takže nevím. Naposledy tam ještě citrusy neměli.


Nene Černý Most, Ostrava...

Jinak byl jsem v Hornbachu a tam mi řekli že citrusy ještě nemají, tak se mrknu do Globusu jestli tam něco mají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 18 Dub 2010 23:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Pro začátečníka do bytu je asi nejvhodnější ten kalamondin - má relativně nejmenší nároky na chladné zimování a dobře zvládá byt
Asterne - neříkej kalamondinu "pomerančík" - je to botanicky dost odlišné od pomeranče a není to ani fortunella, které se někdy říká pomernčík (spíše obchodně). Je to maloplodý kyselý citrus.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 05:37 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tak tak ... jak píše Michal. Ať si obchodníci označují co chcou a jak chcou .... to my bohužel neovlivníme, zisk je zisk a rostlina s názvem maloplodý pomerančovník se bude prostě snadněji prodávat než rostlina s názvem malo- a kyselo- plodý citrus patřící do skupiny bigarádií. Ale tady na foru by se mělo alespoň trochu dbát na to, aby jsme zde nepsali "blbosti". Sám jsem si takto v r. 1986 koupil "mandarinku" .... očekával jsem sladké mandarinkové plody a ? Plody byly malé a kyselé, protože to byl pochopitelně kalamondin. A to jsem si potom ještě další dva roky sám sobě nalhával, že to je opravdu mandarinka a plody u mne rostou malé a kyselé jen proto, že má prostě málo tepla :-) :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 06:42 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Já jsem ale napsal, že pomerančík je Myrtifolia Chinoto, což je volně přeloženo, jako malý pomeranč. Teď jsem snědl první plod a chutnal sladko-kysele, ale příjemně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 07:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Asterne - překoukl jsem se, pardon. Ale ani chinoto není zrovna pomerančík - pokud něco, tak se řadí mezi bigarádie, (podle Swingleho to je přímo Citrus aurantium). Fakt je, že bigarádie se taky nazývají "hořký pomeranč", takže možná když zavřu obě oči. S tou sladkokyselostí bych byl značně opatrný.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 09:53 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
astern napsal:
Teď jsem snědl první plod a chutnal sladko-kysele, ale příjemně.


... si asi velý labužník, který rád vybrané delikatesy :wink: Přeji ti dobrou chuť :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 22:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Minule jsem koupil bigarádie a nedalo se to prostě jíst. Ale kolega si dal a velice mu chutnali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 24 Dub 2010 11:31 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Byl jsem v Glóbusu a žádné citrusy jsem tam neviděl. Pokud ještě mají citrusy v Hornbachu, tak doporučuji pro začátek citroník. Je méně náchylný na pěstitelské chyby. Akurát se nedoporučuje ho přelévat a vystavovat přímemu slunečnému svitu.
Já jsem začínal asi s citrónikem a rychle mi vyrostl do púlky metru i když jsem k němu nepřístupoval s citrusářskou péčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 02 Čer 2010 13:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Úno 2010 21:14
Příspěvky: 3
Bydliště: Veľké Kapušany
Mám zaujem o výmenu vrubľov alebo mladých rastín prípadne iného rastlinného materiálu. Nenašiel som zatiaľ na týchto strankach podobnú rubriku a tak dávam na zvaženie skúsenejším členom tohto fóra či by nebolo vhodne takuto rubriku -tema? založiť trebars z názvom Vymenim - darujem. Ak takato rubrika existuje len som ju zatiaľ nenašiel budem veľmi vďačný ak ma niekto na takúto rubriku bude navigovať. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 02 Čer 2010 18:00 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Tak já bych taky vyměnil menší roubovance pomeranče Hamlin a Moro. Hledám menší roubovance Rangpur, klementína Loretína nebo Caffin, bigarádia Fasciata, a kumquat Meiva. Máte někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nákup citrusu
OdeslatNapsal: 02 Čer 2010 20:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Črc 2009 17:19
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko-SC
citrusar napsal:
Mám zaujem o výmenu vrubľov alebo mladých rastín prípadne iného rastlinného materiálu. Nenašiel som zatiaľ na týchto strankach podobnú rubriku a tak dávam na zvaženie skúsenejším členom tohto fóra či by nebolo vhodne takuto rubriku -tema? založiť trebars z názvom Vymenim - darujem. Ak takato rubrika existuje len som ju zatiaľ nenašiel budem veľmi vďačný ak ma niekto na takúto rubriku bude navigovať. :roll:


Je fakt,že takáto rubrika tu nie je,skôr by som túto tému zaradil do Citrus shop,ale nevadí.Možno by bolo dobré napísať čo ponúkaš a o čo máš prípadný záujem a možno sa niekto ozve.Možno aj ja. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz