CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 23:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citrus strada a nevim presne proc
OdeslatNapsal: 15 Úno 2021 14:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Úno 2021 13:00
Příspěvky: 1
Zdravim vsechny,

Jen rychly background. Vypestoval jsem si citro z pecky z citronu z obchodu. Jsou mu cca 4 roky a tohle je jeho treti zima. Neni roubovany a ani nechceme. Rok, dva zpet mame problem ze pres zimu zacne dost radikalne opadavat. nektere listy jemne seschnou a pak odpadnou, driv nazloutly a odpadly (zacli jsme prihnojovat v lete a uz nezloutnou) a tuto zimu opadal uz prakticky cely a nektere listy vypadaji kompletne neposkozene.
Docetl jsem se ze nekdy muze byt kvetina unavena kdyz je v zime v teplejsim prostredi, a tak jsem ho zastrihl, prevazne vetve opadane a pak ty vysoke a presunuly na zimu do chaldu, drive byl v obyvaku kde je hodne svetla ale cca 23 stupnu. To velmi pomohlo a nekolik tydnu neodpadlo nic.
Mame ho v chladnem prostredi mozna s ne tolik svetlem. Slunce vychazi na druhe strane a cely den sviti tam. Bohuzel tam je vsak kolem 23 stupnu. Po cca mesici neopadani mu zaclo rasit nove listi ale najednou zbytek prakticky opadal.
Nehnojili jsme pres zimu a ani tolik nezalevali. Jednou tydne max.
v lete prihnojujeme a i ma dostatek svetla. Je na spravne strane kde je cely den slunce a je hned za oknem pred zaclonou.

Nemel by jste nekdo radu co delame spatne? Je to tim ze tuto zimu bylo maslo svetla?
Pripadne ohledne zastrihovani poradil by mi nekdo jak a co usmiknout kdyz je prakticky cely holy?

Dekuji kazdemu kdo prispeje napadem.
Michal P.


Přílohy:
IMG_0438.jpeg
IMG_0438.jpeg [ 135.67 KB | Zobrazeno 814 krát ]
IMG_0437.jpeg
IMG_0437.jpeg [ 88.7 KB | Zobrazeno 823 krát ]
IMG_0436.jpeg
IMG_0436.jpeg [ 148.9 KB | Zobrazeno 803 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus strada a nevim presne proc
OdeslatNapsal: 01 Bře 2021 19:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 10 Čer 2020 21:00
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 17
Žádná velká rada - jen asi to nejjednodušší z obrázku -malý květináč a podle vzhledu rostliny by to chtělo vyměnit půdu - substrát.
Teplota 23 je strašně moc, to pak citrusy snadno přeschnou a neštěstí je v součinnosti s dalšími vlivy hotovo.
Já mám semenáč asi 8letý, letos mi také pustil listy, ale to bylo přeschnutím v listopadu. Mám to na 17 stupních, což je také více než je je dobré, ale už týden vesele obráží. Vlhčit jen do misky než přijde skutečně dostatek světla, po půlce dubna. Asi tak, obecně v zimě je u nás málo světla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus strada a nevim presne proc
OdeslatNapsal: 23 Dub 2021 13:37 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Asi mu nič nie je, keď je v chlade znesie aj prítmie. Keď už raší a je už dosť dlhý deň, treba ho premiestniť do tepla. Listy zhodil asi pre to, že listy vyrastené pri dostatku svetlá sa nehodia do priestoru s nedostatkom svetla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citrus strada a nevim presne proc
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2021 13:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Myslím, že již neděláte nic špatně, jen ho příště přestěhujte do chladného prostoru již v listopadu, ať si odpočine. Odpolední svícení slunka již v únoru pak nebude vadit, začne dřív rašit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz