CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 16:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 21:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Lis 2007 21:14
Příspěvky: 7
Ahojky lidičky, prosím Vás o radu. Letos v létě jsem si zakoupila kumkvát, měl už krásně nasazené plody. Poslední kousky jsem otrhala až na konci října. Do této doby jsem ho měla u východního okna (ne na přímém slunci) . Poté mi kumkvát vytvořil 2 květy, které posléze upadly (to už byl kumkvát dál od okna). Teď jsem jsem si všimla, že mi začal nadměrně opadávat listy. Nejsem zkušená "citrusářka" a proto nevím, čím to může být způsobeno. Zřejmě je to stejné jako u jiných citrusů. Prosím poraďte. Nutno asi dodat, že kumkvát mám v panelákovém bytě a ne ve skleníku. Ještě by mě zajímalo od kdy do kdy kumkvát hnojit, ve kterém období kvete a jak velkou zálivku mu přes zimní období dopřát.
Mockrát děkuji tomu, kdo mi poradí. Rostlinka stála skoro 1.000,- Kč, což není malá částka. Když jsem ji koupila byla tak nádherná a byla bych ráda, kdyby i příští rok měla tolik plodů jako při koupi. Mějte se všichni hezky a přeji zdar a úspěch při pěstování rostlinek. Ahoj Renata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 22:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Pýtaš sa, kedy ho hnojit, no zámerne sa ta opýtam, či si ho aj teraz hnojila? Lebo ak áno, aj tam môže byt príčina opadu listov. Ja citrusy v zime zásadne nehnojím. Taktiež je chyba, že si ho dala daleko od okna. Hlavne teraz, ked sú krátke dni, musia byt citrusy k oknu čo najbližšie. Otázka tiež je, kolko plodov si na nej nechala dozriet vzhladom na výšku a vek kumkvatu :| :| Teraz v zime by si ho nemala ani vela polievat, príčina môže byt, si myslím aj v hnilobe korenov následným preliatím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 23:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj Renata,
drzim palce, nech Ti Tvoj kumkvat prezije v pohode zimu
Hnojenie: kumkvat hnoj na jar a v lete, v jeseni a v zime nie! ( v jeseni max. nejakym draselnym hnojivom bez dusika na lepsie vyzrievanie konarikov. )
Polievanie: v jeseni ale hlavne cez zimu polievaj minimalne, az ked Ti trochu obschne zemina. Neprelievaj!!
Teplota: ak mozes, umiestni kumkvat niekde do sklepa, na chodbu ( pozor na pripadnych zlodejov!), kde je chladno, s idealnou teplotou okolo 10 C, max. 15 - 17 C. Cim chladnejsie, tym lepsie, minimalne do 0 C. V sklepe my malo byt aspon male okienko s prirodzenym svetlom. Cim chladnejsie, tym menej svetla potrebuje Tvoj kumkvat.
Kvitnutie: Kumkvaty kvitnu na jar ale aj v lete a aj v jeseni sa mozu objavit kvety. To, ze Ti opadli, to nevadi.
Svetlo: Na jar, v lete aj na podzim daj kumkvat na co mozno najsvetlejsie miesto, najlepsie vonku na balkone, na terase, v zahrade, na vzduchu a na slnku, znesie aj polotien.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 07:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Lis 2007 21:14
Příspěvky: 7
Ahojky, děkuji oběma pisatelům! Už jsem o mnoho chytřejší. Ještě mi prosím poraďte, kdy kumkvát zastřihávat? Asi na jaře že? A jaký to má systém, které větvičky a jak se sestřihnou? Děkuji Renata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 09:55 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Moc ho netreba zastrihávat, nezastrihávaj vetve rastúce vodorovne, tie sú plodonosné.
Teda môžeš zastrihnút len vetve krížujúce dnu do korunky a vetve, ktoré rastú do hora /hlavne kostrové- hlavné výhony, ktoré sú najdlhšie zastrihni za tretím očkom smerujúcim von z korunky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 10:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Lis 2007 21:14
Příspěvky: 7
Díky, díky, ale ještě nevím kdy zastřihovat, kdykoliv nebo z jara?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 10:30 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Teď by jsi zastřižením jen zbytečně snižovala asimilační /listovou/ plochu, nech to na jaro. Navíc na jaře zastřižením podpoříš růst i kvetení.
Teď maximálně odstraň zaschlé větvičky.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů u kumkvátu
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 12:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Lis 2007 21:14
Příspěvky: 7
Mockrát všem ještě jednou děkuji a díky taky za super odkaz na www. subtropické rostliny, už jsem si pěkně početla a budu konečně o něco chytřejší. Mějte se všichni krásně a mnoho úspěchů při pěstování. Renata


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz