CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Brno sraz?
OdeslatNapsal: 26 Srp 2007 22:58 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Zdravim, neplanuje se nejakej Brno srazik, pripadne kurz roubovani ve skleniku v Luzankach?
dik za pripadne info...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Srp 2007 09:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Martine, roubování je vždy na jaře v březnu či dubnu.
Ohledně případného srazu členů tohoto fóra nevím nic, ale pokud máte zájem si jen popovídat o citrusech, můžete přijít na "pokecklub" našeho klubu v Brně - termíny jsou na klubových stránkách. Je otevřen všem zájemcům, nejen členům klubu. Ovšem můžete se tam potkat s některými členy tohoto fóra, kteří jsou zároveň i členy brněnského klubu.
Od září je změna v čase konání "pokecu", teprve ji budu dávat na internet: začátek je až v 17.00 hod do 18.30. http://www.citrusari-brno.unas.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sraz v Brne
OdeslatNapsal: 28 Srp 2007 17:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Nazdar Martine,
so ZdenkomSu sa obcas ( casto ) stretavame pri pive a kecame o citrusoch a tak podobne. Minule bol s nami aj Krumme. Pridaj sa :wink: ak chces, ale teraz neplanujeme ziadne stretnutie, asi az o par tyzdnov. Zdenkovi sa to teraz nehodi a ja mam tiez perno.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2007 17:58 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Martine, klidně se přidej... Zajímavý pokec, legrace u "škopku" :lol: :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Srp 2007 20:52 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
pridal bych se, ale jsem v citrusech uplnej zelenac
rostlinky mam vypestovane ze semenacu, vubec ani neznam odrudy, vim ze se mi chytla mandarinka, citronik i pomeranc...
jediny co je mkoupil je citrus medica a kalamondin, pekny kerik, pote co mi z pulky uschnul, zase celkem pekne obrazil...avsak letos nezakvetl :(
jinak vypestovane...
asi se o ne spatne staram nebo co, pac vubec nic nezakvetlo...trapil jsem se s trasnekama, ty se podarilo zcela vyhubit, avsak svilusky se porad objevuji..
listy jsou pokroucene, od kraju nazloutle, nove vyrasene hned usychaji...taky nevim jak je zastrihavat abych je neznicil uplne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Srp 2007 20:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
MartinM napsal:
pridal bych se, ale jsem v citrusech uplnej zelenac
rostlinky mam vypestovane ze semenacu, vubec ani neznam odrudy, vim ze se mi chytla mandarinka, citronik i pomeranc...
jediny co je mkoupil je citrus medica a kalamondin, pekny kerik, pote co mi z pulky uschnul, zase celkem pekne obrazil...avsak letos nezakvetl :(
jinak vypestovane...
asi se o ne spatne staram nebo co, pac vubec nic nezakvetlo...trapil jsem se s trasnekama, ty se podarilo zcela vyhubit, avsak svilusky se porad objevuji..
listy jsou pokroucene, od kraju nazloutle, nove vyrasene hned usychaji...taky nevim jak je zastrihavat abych je neznicil uplne...


ty vetsi uz by se snad i daly roubovat, ale jak me pani Iva sprazila, roubuje se na jare...achjo, tak zas musim cekat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Srp 2007 06:09 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
"pridal bych se, ale jsem v citrusech uplnej zelenac "

Martine - klídek - to jsme všichni... :lol: :wink:

... paní Iva to myslela dobře, opravdu se nejlépe roubuje na jaře... rostliny bujně raší.. A na tom právě záleží! Pokud máš podnože slušně rozrašený, dá se roubovat i teď. Kamčo by ti to určitě rád udělal, on je šikulka a jde mu to dobře... :wink:

Myslím, že začátkem září už snad vbude klídek a tak se na pivko domluvíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 08:55 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Martine, ptal jste se na "organizované" roubování - proto moje odpověď, že klubové roubování probíhá na jaře. Jinak se samozřejmě (ale jen v optimálních podmínkách) dá roubovat po celý rok. Já sama roubuji obvykle březen až květen, když dostanu rouby pak klidně i přes léto a pak z vyzrálých jarních nárůstů při narašování na podzimní růstovou periodu v srpnu. Při srpnovém či raně zářijovém roubování nechávám roubovance doma ve své zimní minizahrádce na dlažbě hned u francouzského okna, kde mají teplotu mezi 11 až 14°C a dají se tak bez přisvětlování nejlépe udržet. popř. na parapetu jižního okna, co nejvíce naražené ke sklu.
Pokud můžete zajistit, aby vám teď naroubované rostliny stačily vyhnat roub a ten ještě letos vyzrál, popř. aby "zůstaly stát" a rašily až brzy na jaře, zároveň máte nastartované podnože na růst, pak není důvod, proč byste nemohl roubovat - pokud budete mít čím (popř. i kým :wink: )
Musím potvrdit: Kamil očkuje opravdu pěkně a dost se mu to ujímá. Pokud by šlo o nějaký roub, něco by se u mne našlo, ale musel byste se zastavit (pošlete případně SZ nebo email).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 23:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Martine, len kludne prid! Zelenaci sme tu vsetci. A jak pises, ze ake mas problemy a starosti - nie je nic lepsieho na ziskavanie skusenosti ako taketo zrazy. Vies, kde my pestujeme tie svoje citrusy? Na balkone! ten moj ma 0,7 m2 ......
No a co, ze nepoznas ani odrody, to castokrat nepoznaju ani komercni pestovatelia v juznej Europe. To len u nas najdes takych pošukov :D s odrodami a varietami ake len nenajdes :wink:
Tento rok je nejaky narocny na pestovanie citrusov, ale aj vseobecne, moje citrusy sice pekne rastli ale listy maju pokrutene, skrabatene, pani Iva sa tiez myslim stazovala, ze tento rok jej to nejako nejde..... to chce trpezlivost a obcas sa stretnut pri pivecku :wink: a pokecat o problemoch.
Ockoval som v maji - kvetnu, citronik Sweet na citrumelo od Adava - 3 mesiace stalo, konecne sa prebudilo v cervenci , este nestacilo ani poriadne vyzriet a uz zacina 2. rastova perioda!! :!:
A dakujem za pochvaly......
Pekny den praje Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 23:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Martine, mam 10 citrusov vzrastnych na kvalitnych podnožiach, este stale mi nic nekvitne...... a co mam teraz robit? Hnojim, kvalitne zimovanie, su na cerstvom vzduchu. Ved oni raz zakvitnu.....
Len kumkvat od Zdenka C. sa stale o čosi snaži....
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: citrusy
OdeslatNapsal: 01 Zář 2007 06:27 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
letos si na rust citrusu nestěžuji spíš naopak narustají tak rychle že musím pořád řezat a řezat. Délka přírustku jednotlivých odrud nejde pod 40cm rekord je téměř 1 metr na jednu periodu venku.

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Zář 2007 08:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Martin to je v pohode co pišeš :wink:
Aj ja som presne tak zacínal ako ty a konecne som sa aj dočkal plodov.
V podstate vestky informacie tu najdeš na fóre aj co sa týka hubenia skodcov.Ak sa toho budeš pridŕžať tak uvidíš že to bude OK :wink:
Ja mám este aj teraz semenáčky z citrusov len tak co som kupil kdesi v obchode plody.Aj ked to nie je najvhodnejsie na vrublovanie tak to predsa len tiež skusam.Velmi pomôžu aj niektoré publikácie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrusy
OdeslatNapsal: 01 Zář 2007 10:34 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Zdeněk napsal:
letos si na rust citrusu nestěžuji spíš naopak narustají tak rychle že musím pořád řezat a řezat. Délka přírustku jednotlivých odrud nejde pod 40cm rekord je téměř 1 metr na jednu periodu venku.

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek



Citrusom takéto teplé leto fajkt velmi dobre prospelo. Moje niektoré citrusy začínajú práve tretiu až štvrtú rastovú periodu, tiež rastú pekne do výšky, nie jak po iné roky. Pred dvoma týždnami soim kamarátovy ešte naposledy tento rok skúsil navrúblovat na starú pomarančovú podnož / asi 10 až 15 rokov/, pomaranč Skaggs Bonanza- výhon bol z poslednej- tretej rastovej periody, a on za tú chvílu začal hned aj rašit, teraz má výšku asi 20 cm s ešte nevyzretými listami a zároven začal vytvárat množstvo kvetov v zhlukoch. :wink:
Podla toho predpokladám, že na budúci rok mi aj moj pomaranč velmi pekne zakvitne. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Zář 2007 15:51 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Diky vsem za povzbuzeni :)
U me je hlavne problem v tom, ze nemam trpelivost a jsem nedockvavej :) Nejradeji bych mel na dvouletych semenacich uz plody ;) a tak specham s rouby...akorat si nejsem jisty, jelikoz to jsou semenace z plodu bezne k dostani v obchode takze v podstate nezname odrudy, jestli to budou dost kvalitni podnoze pro roubovani...mozna by to chtelo spis zakoupit kvalitni podnoze a na semenace se vykaslat...
Mimochodem na tech poslednich fotkach zde ve vlakne, jsou nejmladsi listky zbarvene jakoby do fialova? Cim to? Vsiml jsem si toho ted na svych citrusech, po te co travi uz asi tyden na balkone, jsou tam i pres noc... mimochodem jak dlouho smi jeste zustat venku? jiste mate zkusenosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: citrusy
OdeslatNapsal: 02 Zář 2007 16:48 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
filalové mladé listy jsou specialitou Citroníku a Cedrátu výše na fotce je odruda Siracusano 2KR s květní násadou. Citrusy nechávám venku jak to jen de. To znamená pokud noční teploty neklesají pod -2°C je to bez problému a citrusy jsou venku. Pokud hrozí větší ochlazení což u nás na kopcích bývá nejpozdějí v polovině října musím citrusy schovat do krytých prostor kde zustanou až do dubna nebo podle počasí začátku května. Ve městech to mají mnohem jednoduší pokud teplota neklesá pod 0°C mužou mít citrusy venku celoročně s vyjímkou několika dnu to byla minulá zima. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz