CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 17 Úno 2008 14:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Led 2008 16:34
Příspěvky: 20
Baobab - je to tropický a subtropický strom, je hračkou prírody pre jeho hrubý kmeň a nekonečnú odolnosť-voči suchu a poškodeniu a tak by ste mi mohli poradiť, kde sa dajú na internete takéto semená zohnať (aktuálne) :?:
:arrow: Dá sa z neho vytvoriť BONSAJ.V prírode žije veľmi veľmi dlho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 17 Úno 2008 14:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
A. digidata prodava napr. Pavel Rezl http://www.bambusarium.cz ale me nevyklicilo ani jedno seminko. A s bonsaji, ano jde strihat, ale doma mu ty podminky vytvoris jen tezko.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 01 Dub 2008 08:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Dub 2008 07:56
Příspěvky: 2
Semena baobabu se dají také sehnat na stánkach Koexflor.Koupil jsem A.digidata-12 semen a mám 5 semenáču,A.gregorii-10 semen 3 semenáče¨.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 01 Čer 2008 07:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
uz je asi neskoro, ale predsa... pre buducich hladajucich:) baobabov je osem druhov v cechach a na slovensku sa mi cez internet podarili najst len tri: a. gregorii/gibbosa, a. digitata, a. madagascariensis a stvrty druh a. za bol nespravne urceny ako a. gregorii/gibbosa, to som pravdaze zistila az ked vyrastol :D stranky su: kpr.sk, koexflor.cz, kaktusy.webzdarma.cz, bambusaruim.cz/saltaseeds/ a vsetky druhy - aj tie najraritnejsie - s naozaj zarucenou totoznostou su z francuzska seedsplants.com, a mam par kuskov dvojrocnych semenacov vypestovanych v sr, ktore ma vytlacaju z bytu, takze keby mal niekto zaujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 02 Čer 2008 10:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 21 Kvě 2008 13:08
Příspěvky: 25
Bydliště: Rožňava-Nitra
efrazmor napsal:
a mam par kuskov dvojrocnych semenacov vypestovanych v sr, ktore ma vytlacaju z bytu, takze keby mal niekto zaujem...


a ktore druhi mas naviac :?:

_________________
http://www.exotikplantae.webnode.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 05 Čer 2008 10:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
vsetky napisane, na stranke baobaby.com/ponuka.htm su aj ich fotografie a kontak na mna:) prave sa preberaju z obdobia vegetacneho kludu, takze sa este len zalistuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 17 Zář 2008 14:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Dub 2008 07:56
Příspěvky: 2
Ještě k fa.Koexflor,pokaždé jsem byl spokojen,,až do 24.7.08" tento datum
jsem napsal majiteli,že semena (70 ks)které byla zaslaná jsou špatná,,Odpověd"majítel je na služební cestě,až se vráti koncem měsíce tak se ozve!!!Dnes je 17.9.08 a pořád doufam,že se ozve. :oops:

Prosím Vás kdo má zkušeností s roubováním adenium obesum?Díval jsem se také na youtube.com jak se to dělá,ale mně pokaždé roub zaschnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 10 Říj 2008 16:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Caute baobabisti :-) ,

viete mi povedat, co je toto za druh baobabu? Ja viem, ze mam pockat, kym narastu listy a potom to pojde lepsie....Ale nejake tipy by som od Vas prijal :-) Duzina medzi semenami je uz sucha, a trocha to vonia ako hladka muka na pecenie alebo tak nejak :lol:


Přílohy:
baobab 2.jpg
baobab 2.jpg [ 166.37 KB | Zobrazeno 1245 krát ]
baobab 1.jpg
baobab 1.jpg [ 153.7 KB | Zobrazeno 1183 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 03 Lis 2008 15:30 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 03 Lis 2008 13:58
Příspěvky: 5
Semena baobabu nabízí pan Rezl na bambusarium.cz a pan Mitiska na koexflor.cz
Klíčivost je téměř 100%, je však nutno skarifikovat plody, tj obrousit tuhé oplodí a namočit do teplé vody.poté, co plody nabobtnají, zasadit do sterilního substrátu a prolít nějakým fungicidem pro "sichr".Mladé semenáče nepřelévat, mají v oblibě zahnívat u krčku, stačí obsypat pískem, či kaménky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 29 Pro 2008 19:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Čer 2007 16:41
Příspěvky: 15
Bydliště: kocurkovo
mnooo, tento kusok vyzera na plod adansonia digitata, teda najrozsirenejsieho africkeho baobabu... ale je to len odhad, naozaj sa to dozvies az podla tvaru listov ;) plody som este nemala tu cest preskumat v rukach, tak len podla obrazkov sa da hadat :) ked sa ti vyliahnu malicke, posli foto, dozvies sa presne aku adeelu si si vypestoval


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2011 08:51 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Oživím trochu toto spící téma. Mám Adansonii již třetím rokem, celou dobu jsem ho pěstoval jen za oknem a vypadalo to, že mu to docela svědčí, až na občasné ataky svilušek. Celou dobu neukončoval vegetaci, neopadával. Až nedávno jsem se rozhodl ho vynést do skleníku. No a byl to fofr, listy během dvou dní zežloutly a do tří dní opadaly jako našim stromům na podzim. Nemáte zkušenosti, zda se dá baobab letnit? Případně jaké snáší teploty? A jak dlouhé bývá období hibernace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 20 Čer 2011 10:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Čer 2011 10:52
Příspěvky: 1
Mám baobaby cca 5 kusov, semienka som si priniesol z Kene a dva roky schádzali. Klíčivosť mali celkom dobru a kopu rastlín som porozdával po známych. Celé leto až do poklesu nočných teplot k nule ich nechávam vonku a na zimu dávam dovnutra. Listy zhadzuju, niektoré však neviem prečo nezhodia. Trojročné rastlinky su vysoké cca 60 cm a celkom sa im darí. Neviem však, ak porastu, čo s nimi budem robiť. Podla mna sa jedná o Adansonia digitata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 20 Čer 2011 11:34 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Mám rovněž A. digitata. Vysokou také asi 60cm, kaudex asi 7 cm. v průměru. Dost ho přes zimu otravovaly svilušky, na jaře jsem ho dal do skleníku a opadal opravdu jako stromy na podzim. Nyní mi připadá, že mu začínají zelenat pupeny. Každopádně baobab nespí, ani když opadá, neb zelená kůra obsahuje chlorofyl a zde neustále probíhá fotosyntéza. Nerad bych o něj přišel, dříve to byla má vysněná rostlina, nyní mě již trochu omrzela, protože se okolo ní skoro nic neděje, zkrátka je trochu nudný. Ale myslím, že opravdu vstoupil do jakési fáze vegetačního klidu, možná se tak také zbaví svilušek a vytvoří nové listy lépe přizpůsobené silnému slunečnímu světlu, na které nebyl za oknem tak zvyklý. Jen doufám že se probudí ještě v létě a ne až v zimě na parapetu při nedostatku světla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 29 Črc 2011 20:12 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Baobab si opravdu dává na čas. Rašit začíná až nyní. To než listy trochu povyrostou, tak je zase zima a baobab na okně a den dlouhý 6 hod. Ale vyzkoušel jsem z něj vzít řízky, nastimulovat a dát do množárny. Už jste to někdo zkoušel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baobab - kde zohnať semená?
OdeslatNapsal: 30 Črc 2011 06:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
potom daj vedieť ako to dopadlo...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz